יום חמישי 18 באפריל 2024

לוגו האתר - מחסום כתיבה

תמכו בבלוג

(או – למה אני לא משתף פעולה עם משרדי יח”צ כשאר הבלוגרים)

את WRITER’S BLOCK הקמתי בשלהי שנת 2010 בתור תרגיל מתמשך בכתיבה. אחרי עשור בו לא הצלחתי לכתוב שום דבר, החלטתי להילחם במחסום הכתיבה המתמשך באמצעות כתיבת ביקורות. מאז שפתחתי את הבלוג, הספקתי לעבור הסבה מקצועית ולהתחיל להתפרנס מכתיבה וניהול אתרי אינטרנט, כתבתי ביקורות ספרים וטורים ספרותיים למדור התרבות של וואלה, פרסמתי מספר כתבות במאקו תחת שם העט אורי ליסט (אל תשאלו), כתבתי שני בלוגים על אפליקציות סלולריות עבור אורנג’ ועוד.

עזרו לאתר בתרומה חד פעמית

אבל הבלוג היה ונשאר הבייבי המרכזי שלי. 

במהלך השנים שעברו קיבלתי המון הצעות מסופרים צעירים (ופחות צעירים), מהוצאות ספרים וממשרדי יחסי ציבור לקבל לידי ספרים לצורך סקירתם באתר. למעט פעם אחת, סירבתי לכל ההצעות. קראו לי אידאליסט טיפש, אבל אני לא חושב שאפשר לשמור על אובייקטיביות מלאה כשמישהו שולח לך ספר במתנה. נכון, כשכתבתי עבור וואלה קיבלתי משלוחים של ספרים, אבל המחויבות היחידה שלי הייתה כלפי האתר, כלפי העורכת שלי וכלפי הקוראים. ברגע שאין את המתווך הזה והספרים מגיעים ישירות מהסופר, או גרוע מכך, מחברת יחסי ציבור, מופעל עליך לחץ פסיכולוגי לכתוב ביקורת מפרגנת, או לפחות – פחות קטלנית.

נכון, לפעמים אני עדיין מקבל ספרים מהוצאות מסוימות, אבל כמי שחיים בתחום הזה הרבה שנים, אנשי ההוצאות מודעים (בד”כ) לאפשרות שהביקורת על הספר תהיה, איך לומר, לא מפרגנת במיוחד.

עם השנים האתר התפתח והפך למשהו קצת מעבר לבלוג, וכולל היום אינדקס חנויות ספרים עצמאיות, כתבות מגזין ואת מועדון הספר האיום– אוסף הספרים הנוראיים שאספתי במהלך השנים ברחבי הרשת והיה מוכר עד היום רק לעוקבים של הבלוג בפייסבוק (וירד לאחרונה מהאתר, לפחות באופן זמני). וממש לאחרונה, התחלתי לחלק במתנה את הספר "מחשבות סרק של הולך בטל" מאת ג'רום ק. ג'רום, שאני שוקד בימים אלה על תרגומו לעברית.

הבעיה? אני לא יודע אם שמתם לב, אבל ספרים עולים לא מעט כסף. כך גם התחזוקה של האתר, ובואו לא נתחיל בכלל לדבר על ערימות הקפה שדרושות כדי לתחזק את כותב השורות האלה.

אז מה בעצם אני רוצה מכם? שום דבר. באמת. כלום. אם בא לכם לתמוך בבלוג זה יהיה מדהים. אם לא בא לכם או שאתם לא יכולים, גם אז זה יהיה מדהים, כל עוד אתם ממשיכים להגיע אליו ולקרוא אותו, כי זו הסיבה שהוא שם.

אז למה שבכל זאת תעשו את זה? אתם יכולים לחשוב על זה כעל מנוי מבחירה או טיפ לברמן שאמר לכם מה הוא חושב על ספר מסוים. אתם יכולים גם לבחור כמה לתרום לבלוג, החל מדולר אחד לחודש (תאמינו לי שזה די והותר) או תרומה חד פעמית לפי ראות עיניכם. זה לא שהגישה לבלוג תהיה פתוחה רק למנויים או משהו כזה (הי, זה לא אתר “הארץ” פה), אבל כן תקבלו הודעות על פרסומים חדשים ואת התחושה הנעימה כל כך של מעורבות. וכמו שתוכלו לראות אם תלחצו על הקישור, בסופו של דבר תוכלו גם להשפיע על האתר בצורה כזו או אחרת.

עזרו לאתר

מגזין הספרות "מחסום כתיבה" נותן לכם את הספר "מחשבות סרק של הולך בטל" במתנה

דילוג לתוכן