תמכו בבלוג

(או – למה אני לא משתף פעולה עם משרדי יח”צ כשאר הבלוגרים)

את WRITER’S BLOCK הקמתי בשלהי שנת 2010 בתור תרגיל מתמשך בכתיבה. אחרי עשור בו לא הצלחתי לכתוב שום דבר, החלטתי להילחם במחסום הכתיבה המתמשך באמצעות כתיבת ביקורות. מאז שפתחתי את הבלוג, הספקתי לעבור הסבה מקצועית ולהתחיל להתפרנס מכתיבה וניהול אתרי אינטרנט, כתבתי ביקורות ספרים וטורים ספרותיים למדור התרבות של וואלה, פרסמתי מספר כתבות במאקו תחת שם העט אורי ליסט (אל תשאלו), כתבתי שני בלוגים על אפליקציות סלולריות עבור אורנג’ ועוד.
אבל הבלוג היה ונשאר הבייבי המרכזי שלי. 

במהלך השנים שעברו קיבלתי המון הצעות מסופרים צעירים (ופחות צעירים), מהוצאות ספרים וממשרדי יחסי ציבור לקבל לידי ספרים לצורך סקירתם באתר. למעט פעם אחת, סירבתי לכל ההצעות. קראו לי אידאליסט טיפש, אבל אני לא חושב שאפשר לשמור על אובייקטיביות מלאה כשמישהו שולח לך ספר במתנה. נכון, כשכתבתי עבור וואלה קיבלתי משלוחים של ספרים, אבל המחויבות היחידה שלי הייתה כלפי האתר, כלפי העורכת שלי וכלפי הקוראים. ברגע שאין את המתווך הזה והספרים מגיעים ישירות מהסופר, או גרוע מכך, מחברת יחסי ציבור, מופעל עליך לחץ פסיכולוגי לכתוב ביקורת מפרגנת, או לפחות – פחות קטלנית.

נכון, לפעמים אני עדיין מקבל ספרים מהוצאות מסוימות, אבל כמי שחיים בתחום הזה הרבה שנים, אנשי ההוצאות מודעים (בד”כ) לאפשרות שהביקורת על הספר תהיה, איך לומר, לא מפרגנת במיוחד.

תמכו באתר במנוי חודשי

עם השנים האתר התפתח והפך למשהו קצת מעבר לבלוג, וכולל היום אינדקס חנויות ספרים עצמאיות, כתבות מגזין ואת מועדון הספר האיום– אוסף הספרים הנוראיים שאספתי במהלך השנים ברחבי הרשת והיה מוכר עד היום רק לעוקבים של הבלוג בפייסבוק (וירד לאחרונה מהאתר, לפחות באופן זמני). וממש לאחרונה, התחלתי לחלק במתנה את הספר “מחשבות סרק של הולך בטל” מאת ג’רום ק. ג’רום, שאני שוקד בימים אלה על תרגומו לעברית.

הבעיה? אני לא יודע אם שמתם לב, אבל ספרים עולים לא מעט כסף. כך גם התחזוקה של האתר, ובואו לא נתחיל בכלל לדבר על ערימות הקפה שדרושות כדי לתחזק את כותב השורות האלה.

אז מה בעצם אני רוצה מכם? שום דבר. באמת. כלום. אם בא לכם לתמוך בבלוג זה יהיה מדהים. אם לא בא לכם או שאתם לא יכולים, גם אז זה יהיה מדהים, כל עוד אתם ממשיכים להגיע אליו ולקרוא אותו, כי זו הסיבה שהוא שם.

אז למה שבכל זאת תעשו את זה? אתם יכולים לחשוב על זה כעל מנוי מבחירה או טיפ לברמן שאמר לכם מה הוא חושב על ספר מסוים. אתם יכולים גם לבחור כמה לתרום לבלוג, החל מדולר אחד לחודש (תאמינו לי שזה די והותר) או תרומה חד פעמית לפי ראות עיניכם. זה לא שהגישה לבלוג תהיה פתוחה רק למנויים או משהו כזה (הי, זה לא אתר “הארץ” פה), אבל כן תקבלו הודעות על פרסומים חדשים ואת התחושה הנעימה כל כך של מעורבות. וכמו שתוכלו לראות אם תלחצו על הקישור, בסופו של דבר תוכלו גם להשפיע על האתר בצורה כזו או אחרת.
תמכו באתר במנוי חודשי

סגירת תפריט
דילוג לתוכן
מה, לא הצטרפת עדיין למועדון הקריאה שלנו?
זה לוקח רק שנייה, ואנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת הדואר שלכם.
It's about time you'll join our book club
It only takes a second and we promise not to spam your inbox
תמכו בבלוג
עזרו לאתר להמשיך ולהתקיים ותהנו מ:
  • מקום של כבוד בגן עדן
  • גישה חופשית לתכני האתר
  • כן, הגישה חופשית גם ללא תרומה
  • תחושה עצומה של סיפוק עצמי
*התמיכה באתר אינה מוגבלת לחברי המערכת ובני משפחותיהם
ההופעה באינדקס החנויות הפרטיות אינה כרוכה בתשלום וכך תישאר לעד.
רשימה זו הוקמה ללא מטרות רווח כשירות לציבור אוהבי הספר.
תמכו ביצירה עצמאית!
תרומה של דולר אחד תוכל לעזור לאתר להמשיך ולהתקיים (כן, פחות ממחיר של כוס קפה)
Support Independent Media
A donation of only one dollar could help the site continue working. yes, less than the price of a coffee mug

עשו טעויות מדהימות ומפוארות

הציטוט השבועי
מתעדכן בכל יום ראשון
מגזין הספרות "מחסום כתיבה" נותן לכם את הספר "מחשבות סרק של הולך בטל" במתנה
אני מאשר/ת קבלת עדכונים במייל מהאתר, לרבות חומר פרסומי. תמיד תוכלו להסיר את עצמכם מרשימת התפוצה דרך קישור הסרה הנמצא בתחתית המייל.
להורדת הספר, מלאו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת עדכונים במייל מהאתר, לרבות חומר פרסומי. תמיד תוכלו להסיר את עצמכם מרשימת התפוצה דרך קישור הסרה הנמצא בתחתית המייל.
להורדת הספר, מלאו את הפרטים הבאים
מגזין הספרות "מחסום כתיבה" נותן לכם את הספר "מחשבות סרק של הולך בטל" במתנה