ספרים חדשים על המדף

ספרים חדשים על המדף – נובמבר 2019

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם. אה, וגם תקבלו ספר במתנה!

נהנים מהקריאה?

תמכו באתר ועזרו לנו ליצור עוד תכנים מעולים במיוחד עבורכם

מומלץ החודש

סקירה קצרה ובלתי אמצעית של כמה מהספרים היותר מסקרנים שהגיעו במהלך החודש האחרון אל מדפי חנויות הספרים. הבהרה חד משמעית ובלתי משתמעת לשתי פנים מחכה לקוראים בסופו של המדור לצד הערה מנהלתית חשובה.

אימפריית הרשע של אלגן | הרפתקאות מייקל וֵיי – ריצ'רד פול אוונס

אימפריית הרשע של אלגן | הרפתקאות מייקל וֵיי – ריצ’רד פול אוונס
הוצאת מטר \ מאנגלית: אסנת הדר

מייקל סובל מתסמונת טורט, אך יחד עם זאת ניחן בכוח-על – הוא מסוגל לחשמל כל מי שמאיים עליו. יחד איתו בחבורה שנקראת ה”אלקטרו-קלאן” נמצאים חברתו טיילור, שמסוגלת למחוק מחשבות וזיכרונות, ואוסטין, בעל הידע הכללי האינסופי. לאחר שאמו של מייקל וטיילור נחטפות, יוצאים מייקל וחבריו, יחד עם ילדים נוספים שניחנו בכוחות-על, לנסות לשחרר אותן מאנשי הרשע. אבל בשיחת טלפון מודיע קול מסתורי למייקל שאמו וטיילור נמצאות בלב לבו של הג’ונגל בפרו, שם שולטים אנשי תאגיד אלג’ן על המדינה ומנסים להשתלט על כל העולם. מייקל וחבריו יוצאים למסע מפחיד ומלא בסכנות, ובדרכם הם פוגשים אנשים ויצורים שונים ומשונים. האם יצליחו להציל את אמו של מייקל ואת טיילור ואולי אף את העולם כולו מכוחות הרשע?

השורה התחתונה: רק כדי שנהיה סגורים על זה, לא כל מי שסובל מתסמונת טורט יכול לחשמל את כל מי שמאיים עליו.


אם היית – איבון פרינץ

אם היית – איבון פרינץ
הוצאת כתר \ מאנגלית: מיה אשל

ג’ורג’יה בת השבע–עשרה נאבקת לנהל חיים רגילים, אבל כשמתמודדים עם מחלת נפש זה לא כל כך פשוט. המצב מסתבך עוד יותר כשאחיה לאקי, הגולש המצטיין, טובע ומותיר את חבריו ומשפחתו המומים ושבורי לב. זמן קצר אחר כך מופיע בעיירה פין, בחור מסתורי שטוען שהיה חברו הטוב של לאקי. משפחתה של ג’ורג’יה נשבית מייד בקסמו של פין, ורק במוחה של ג’ורג’יה מנקרות שאלות: מנין צץ פין פתאום? האם באמת היה חבר של לאקי? והאם מותו של אחיה אכן היה תאונה? ככל שחשדותיה של ג’ורג’יה גוברים, כך מצבה הנפשי הולך ומתערער. האם היא מאבדת אחיזה במציאות? ואולי היא באמת עומדת מול רוצח אכזר, שלא יהסס לסלק גם אותה מדרכו?

השורה התחתונה: פעמים רבות מדי בתקופה האחרונה הפרעות נפשיות הופכות לכלי קל בידיהם של סופרים כדי ליצור מתח מלאכותי בספרים שלהם. האם כך המקרה גם כאן?


אנה את בסדר? – חבצלת לואיס-חן

אנה את בסדר? – חבצלת לואיס-חן
הוצאת כתר

אנה יורדת למרתף ומציירת על גבי הציורים של אביה, שכבה על שכבה. האיש שאנה אוהבת מגמגם. המרווחים בין מילותיו הם לה כחרכי נשימה, אבל החללים הנפערים בתוכה רעבים והיא אוכלת להשביעם. היא טווה את ימיה בבקרים והם מתפוררים תחת ראשה בלילות. אנה דורשת בעולם בצעדים קטנים, וכשהיא יוצאת אל השמש הבדידות נופלת ממנה כצל. היא זוכרת צמח שהוריק מתחת לחלון חדר הילדים, והם היו מגדלים אותו בחלומותיהם עד שנכרת. מה שנכרת לא ישוב ויצמח, אבל אנה מחכה: היא לא יודעת לְמָה, אבל היא מחכה.

השורה התחתונה: אנחנו לא יודעים למה אנה מחכה, אבל אנחנו עדיין מחכים להבין על מה הספר הזה.


אנחנו האקלים – ג׳ונתן ספרן פויר

אנחנו האקלים – ג׳ונתן ספרן פויר
כנרת, זמורה \ מאנגלית: שרה ריפין

ג’ונתן ספרן פויר מבקש לשכנע אותנו שכל אחד ואחת מאיתנו חייב לעשות משהו כדי להציל את כדור הארץ, למען הילדים והנכדים וכל הדורות שאחריהם. לשם כך הוא מגייס בין היתר את סיפורה של סבתו, שהרגישה שהיא חייבת לעשות משהו כדי להציל את עצמה וברחה מהעיירה ערב בוא הנאצים, ואת התצלום של כדור הארץ, שצולם מן החלל ונראה כה שברירי ובודד ותלוי על לא כלום באפלה הגדולה – הבית היחיד והמיוחד שלנו. הספר אינו פונה למנהיגי העולם המתועש, לממשלות או לתאגידים, אלא לכל אדם שחי בארצות המנצלות בלא חשבון את משאבי כדור הארץ. הוא אינו מטיף להתנזר מאכילת מוצרים מן החי, להפסיק לגמרי לטוס ולחדול לנסוע במכונית הפרטית. הוא בעיקר רוצה לגרום לנו להאמין במה שאומרים לנו מדענים ולעשות מעשה בטרם יהיה מאוחר מדי.

השורה התחתונה: הטרחן האהוב על כולם חוזר בספר נוסף.


את ממש לא נראית בגילך – שילה נווינס

את ממש לא נראית בגילך – שילה נווינס
הוצאת כתר \ מאנגלית: ברוריה בן־ברוך

את הספר הזה כתבה החברה הטובה שמעולם לא ידעת שיש לך, אחותך החכמה שכבר עברה את כל מה שעומד בפנייך, החברה ההיסטרית שלך שהסיפורים שלה מצחיקים אותך עד בכי. דרך עיניה החודרות, את עומדת להכיר את עולמך מחדש. כי מישהו צריך להגיד את האמת, להסתכל בישירות ובאומץ על האתגרים המורכבים של החיים בגיל המעבר. את ממש לא נראית בגילך הוא אוסף ספר מתוק-מריר על התמודדויות יומיומיות שכל אישה מגיל מסוים מכירה – החיים בעולם של גברים, הפחד להתבונן במראה, הסודות שמגלים תלושי השכר של הקולגות שלך, וגם על הסוד לחיי נישואים ארוכים (וכן. יש קשר לחדרי שינה נפרדים).

השורה התחתונה: העולם האמיתי.


בשורות טובות – טרי פראצ'ט, ניל גיימן

בשורות טובות – טרי פראצ’ט, ניל גיימן
הוצאת הכורסא \ מאנגלית: תומר בן אהרון

על פי הספר “נבואותיה הנחמדות והמדויקות של אגנס נאטר, מכשפה” העולם יחדל מלהתקיים בשבת. בשבת הקרובה, ליתר דיוק, ממש לפני ארוחת הערב. אז צבאות הטוב וצבאות הרע יתאספו, היבשת האבודה אטלנטיס תתרומם ממעמקי הים, וגשם של צפרדעים יתחיל לרדת. יום הדין קרב ואף אחד כבר לא יוכל לעצור אותו. רק שהמלאך אזירפאל והשד קראולי – שחיו עידנים בין בני האדם ולמדו להעריך את הנאות החיים הקטנות – מסרבים לקבל את הדין. בצר להם הם משלבים כוחות ויוצאים למסע שתכליתו לדחות את קץ הימים. כך קורה שגורל העולם כולו תלוי בתושייתם של שני טיפוסים משונים במיוחד, שהחליטו לחבל בתוכנית האלוהית ולעשות כל שביכולתם כדי שהעולם ימשיך להתקיים. חבל רק שמישהו שכח איפה הניח את האנטיכריסטוס.

השורה התחתונה: אחרי סדרת הטלוויזיה ה(כמעט) מושלמת שיצאה מוקדם יותר השנה, אנחנו מקבלים תרגום חדש ומעודכן לספר הנהדר הזה, פרי עטם של טרי פראצ’ט וניל גיימן.


גם אני הייתי שם – יהונתן הרבלין

גם אני הייתי שם – יהונתן הרבלין
הוצאת כנרת, זמורה

יהונתן הרבלין הוא לוחם הנושא עמו צלקות עמוקות בנפש, מראשוני בני דורו לעבד את המלחמה ההיא ומחיריה. הספר מלווה את גיבורו בימים שקדמו למלחמת צוק איתן ובמלחמה עצמה, בחדר הפסיכולוג שהוא מופנה אליו כדי להתמודד עם הלם הקרב, ובמסעותיו כתרמילאי בדרום אמריקה. בכך הוא נוגע בתופעות עכשוויות – הטיול אחרי הצבא, שתיית אלכוהול ושימוש בסמים – לא רק בהקשר החברתי, אלא גם בהקשר הנפשי. כגיבורו הצעיר, גם יהונתן הרבלין צופה בעולם בעיניים קרועות שאינן תמיד מבינות את אשר הן רואות.

השורה התחתונה: מבט מפוכח על המיתוס של גיבורי המלחמה שלנו.


החיים קצרים, אל תקני את הנעליים – שלי גרוס ומיכל לוי ארבל

החיים קצרים, אל תקני את הנעליים – שלי גרוס ומיכל לוי ארבל
הוצאת כתר

בעולם תזזיתי המציע לנו שפע מסחרר, ארונות הבגדים של רובנו מכילים בגדים שיספיקו לשני גלגולי חיים. יש לנו יותר מדי בגדים, אבל אין לנו מה ללבוש. שלי גרוס ומיכל לוי ארבל נושמות נשימה עמוקה וצוללות אל ארון הבגדים הפרטי, וגם אל מצבו האמיתי של עולם האופנה והשפעותיו. הן מודות שיש בעיה, ומראות שהשינוי יכול להתחיל כבר עכשיו, כשפריטי לבוש עולים כמו קפה ומאפה ובכל שנייה נזרקים ברחבי העולם בגדים שהיו יכולים למלא משאית, הגיע הזמן לעצור לרגע ולשאול: האם אנחנו באמת צריכות את הנעליים האלה? זהו מדריך לדיוק, בחירה ומציאת הבגדים שבאמת תאהבי ותלבשי בקביעות כדי לקנות פחות אבל ללבוש יותר, להיגמל מצריכת יתר ולהגן על הסביבה.

השורה התחתונה: קנו פחות ותלבשו יותר.


הימים האחרונים של סטלין – יהושע רובנשטיין

הימים האחרונים של סטלין – יהושע רובנשטיין
הוצאת ידיעות ספרים

בשנת 1952 איש לא הצליח לחזות את סופו של המשטר הרצחני של יוסיף סטלין. הרודן קרא תיגר באמצעות כוחות מזוינים על נשיא ארצות הברית שזה עתה נבחר, והרחיב את הקמפיין האכזרי שלו כנגד יהודי ברית המועצות. ולפתע, במרס 1953, התמוטט סטלין ומת. תוך שהוא מדווח על האירועים השונים, רוקם יהושע רובינשטיין עלילה מרתקת ומאיר את החודשים שלפני מותו של סטלין באור חדש: קשירת הקשר הערמומית של בֶּריה, מלנקוב, חרושצ’וב ואחרים, שהבינו את משמעות מותו של המנהיג; עדויות מתועדות ממקור ראשון על מותו בהשוואה לגרסאות הרשמיות שפורסמו; השמועות על תוכניותיו של סטלין לכפות על יהודי ברית המועצות לצאת לגלות; תגובותיהם של נשיא ארצות הברית אייזנהאואר ומזכיר המדינה דאלס למחוות הפייסניות של הקרמלין לאחר מותו של סטלין; ואילו השלכות כבירות היו לגדיעת משטר האימים של מנהיג ברית המועצות באִבו.

השורה התחתונה: לחובבי ההיסטוריה שבקהל.


המדריך למתמסחרת – סאלי פרנזון

המדריך למתמסחרת – סאלי פרנזון
הוצאת כתר \ מאנגלית: איריס ברעם

כשקייסי פנדרגסט למדה תואר בספרות, היא הייתה בטוחה שהיא תוכל לשנות את העולם. אבל החיים משכו אותה לכיוון אחר, ועכשיו היא עובדת בחברת פרסום גדולה, בניגוד לחברתה הטובה ביותר סוזן, שמנסה לעסוק בכתיבה. קייסי דווקא אופטימית. היא עדיין מתעסקת במילים, ולפעמים היא אפילו עושה דברים חיוביים. למשל, כשהיא עוזרת בקמפיין סודי שמחבר בין סופרים לבין חברות שדורשות מיתוג מחדש. ככה, היא משכנעת את עצמה, כולם מרוצים, גם הסופרים וגם החברות. ומה זה יושרה כשיש חשבונות לשלם? ובהתחלה באמת הכול מושלם, אבל עם ההצלחה וההתרחקות מהחברה הכי טובה, היא מתחילה להבין שאולי מה שהיא עושה הוא לא באמת הדבר הנכון, ואולי היא בכלל בצד של הרעים. כל זה מתגמד כשפגישה טעונה עם מנטור מהעבר שלה מסתבכת והופכת לסרטון ויראלי. בתוך שעות ספורות קייסי הופכת לבדיחה ומאבדת הכול. עכשיו היא צריכה לחשוב שוב מה היא באמת רוצה לעשות עם חייה.

השורה התחתונה: ספר של סופרים עבור סופרים, שממשיך את הקלישאה החבוטה של שנות התשעים, שמקור כל הרע בעולם מסתתר בחברות הפרסום.


המצאות מזדמנות – אלנה פרנטה

המצאות מזדמנות – אלנה פרנטה
הוצאת הקיבוץ המאוחד \ מאיטלקית: רמה איילון

בסתיו 2017 הציעו עורכי ‘הגרדיאֶן’ הלונדוני לאלנה פֶרַנטה לפרסם אצלם טור שבועי, ואף שלחו לה, לבקשתה, רשימת נושאים, שמהם תוכל לבחור במהלך השנה. פרנטה נענתה להם, כתבה באיטלקית, וטוריה תורגמו לאנגלית באופן חופשי למדי. לראשונה התנסתה באתגר שבועי של חובת כתיבה בלחץ זמן, סגורה בגבולות נוקשים של היקף. התוצאה היא 51 המסות הקצרות שלהלן, המסודרות בספר זה לפי תאריכי הפרסום בעיתון – אף שלאחר הפרסום ב’גרדיאן’ הן זכו לשכתוב משמעותי של המחברת, והן מתורגמות כאן מן הנוסח האיטלקי הסופי שלהן. מתווספים אליהן האיורים העדינים ורבי־הדמיון של אנדרֶאָה אוּצ’יני, שליוו את פרסום הטור.

השורה התחתונה: נראה כאילו כל פיסת נייר שנכתבה על ידי אלנה פרנטה הופכת בחודשים האחרונים לרב מכר.


הנעדרת – סוזי סטיינר

הנעדרת – סוזי סטיינר
הוצאת ידיעות ספרים \ מאנגלית: אסנת הדר

אידית הַיינד נעלמה. היא מותירה מאחוריה רק מעיל, כמה כתמי דם ודלת פתוחה, ומשפחה נואשת. לכל אחד מבני המשפחה והחברים יש גרסה משלו לאמת, אבל אף גרסה לא בדיוק תואמת את המציאות. בלשית על סף שבירה. סמ”ר בילוש מאנון בראדשו יודעת כי 72 השעות הראשונות הן קריטיות: או שאת מוצאת את הנעדר, או שאת מתחילה לחפש גופה. ובמקרה שמדובר בבת למשפחה מקושרת היטב, הלחץ על בראדשו כפול ומכופל כי היא יודעת היטב שזה הולך להיות סיפור שהתקשורת הרעבה לשערוריות תנעץ בו חזק-חזק את השיניים.

השורה התחתונה: מעולם לא סמכתי על תקצירים שמנסים בכוח להכיר לי את הדמויות הראשיות, כולל שם פרטי ומשפחה, מתוך תחושה שמדובר בניסיון שקוף מדי לתת להם אישיות שחסרה להם.


השרשרת – אדריאן מקינטי

השרשרת – אדריאן מקינטי
מטר \ מאנגלית: דנה אלעזר הלוי

הבוקר מתחיל כמו כל בוקר אחר, אבל אז מגיעה שיחת טלפון ממספר לא מזוהה ומשנה הכול. האישה שמעבר לקו מודיעה לרייצ’ל שהיא חטפה את בתה וקשרה אותה במושב האחורי במכוניתה, ושאם רייצ’ל רוצה לראות שוב את בתה, עליה לשלם כופר – ולחטוף ילד אחר. החוטפת היא אמא בעצמה, שבנה נחטף באופן דומה. אם רייצ’ל לא תציית להוראותיה, בנה של החוטפת ימות, וגם קיילי תמות. רייצ’ל היא עכשיו חלק מהשרשרת שהופכת הורים מקורבנות לפושעים – ובינתיים מכניסה כסף רב לכיסם של המעורבים בדבר. המוחות שמאחורי השרשרת יודעים שהורים יעשו הכול למען ילדיהם, אבל הם לא יודעים שייתכן כי הפעם הם נתקלו במישהי שיכולה להשיב מלחמה. רייצ’ל היא אישה חכמה, נחושה, וכזאת שיודעת לשרוד. האם היא תהיה זו שתצליח סוף-סוף לנתק את השרשרת?

השורה התחתונה: אלוהים אדירים. זה כל מה שיש לנו להגיד על התקציר הזה.


וניל – בתאל ביאו

וניל – בתאל ביאו
הוצאת טל-מאי וידיעות ספרים

היא קמה בקלילות ומושיטה לי את ידה. “אני אלכס.” היד שלה דהויה ואצבעותיה ארוכות. “לא צריך…” היא מחליקה את ידיה אל הכיסים של הקפוצ’ון הצהוב שלה. “רק שתדעי, כולן רוצות לקחת את היד הזאת בסוף, אבל אז זה כבר מאוחר מדי.” לירז שותקת. היא לא יודעת מה בדיוק גרם לה לשתוק, אבל זה מה שהוביל אותה לאשפוז במחלקה סגורה, הרחק מכל מי שהכירה, ומהחיים הקודמים שלה. כעת היא מוקפת בנערים ונערות שזרים לה, בפסיכיאטרים שנותנים כדורים מבלי להבין אותה, בחלונות מסורגים ועם רצון לברוח מסודות המאיימים להתגלות. אל תוך הבדידות הזאת מתפרצת אלכס, נערה קשוחה וטובת לב, המנסה לפרום את קשר השתיקה של לירז.

השורה התחתונה: נערה בהפרעה 2.0


זמן עבר – לי צ׳יילד

זמן עבר – לי צ׳יילד
הוצאת כנרת, זמורה \ מאנגלית: איתן גליס

ג’ק ריצ’ר נעמד בצד הכביש וזוקר אגודל. הוא מתכנן לצאת למסע שיחצה את ארצות הברית ממיין לקליפורניה. הוא לא מגיע רחוק. בדרך כפרית בעומק היער הוא רואה שלט המציין מקום שמעולם לא היה בו – העיירה שבה נולד אביו. עוד יום אחד לא ישנה, הוא אומר לעצמו וסוטה מנתיבו. באותו רגע, באותו מקום מבודד, מכונית מתקלקלת. שני קנדים צעירים היו בדרכם לניו יורק למכור אוצר. עתה הם תקועים במוטל בודד באמצע שום מקום. הבעלים נדמים כמעט ידידותיים מדי. זה מקום מוזר, אבל זה כל מה שיש. בינתיים מסתבר לריצ’ר שמעולם לא התגורר שם אדם ששמו ריצ’ר. ריצ’ר ידע שאביו עזב את המקום ולא חזר, אבל עכשיו הוא תוהה: האם בכלל היה כאן מלכתחילה? בעוד הוא מתחקה אחר חיי אביו, והקנדים ניצבים בפני סכנות מוות, חוטי העלילה השונים מתחילים להשתלב.

השורה התחתונה: עוד אחד מספרי ג’ק ריצ’ר, על כל מה שמשתמע מכך.


זמן שאול – עמליה רוזנבלום

זמן שאול – עמליה רוזנבלום
הוצאת כתר

שאול סמל הוא אחד הסופרים המוכרים והנחשבים בישראל, הוא פרסם בבמות הנחשבות בעולם וב–2001, בסתיו של אסון התאומים, הוא אף מלמד כמרצה אורח באוניברסיטת ניו יורק. אבל למען האמת, הוא לא פרסם אף סיפור חדש כבר עשור. אם תשאלו את שאול, הוא ממש בסדר עם זה. אלה האנשים סביבו שמרוצים פחות. העורך שלו, אשתו–לשעבר, אפילו אמא שלו, כולם מצפים שיתאמץ יותר כדי לשמר את מעמדו הספרותי. אולי בשל כך כשהוא פוגש את אלונה, בחורה מבריקה ומסתורית שמעריצה את עצם קיומו, הוא מסתחרר. שאול מעולם לא פגש מישהי כמו אלונה: היא כותבת כמו שד אבל הידע הספרותי שלה קלוש, היא חשופה רגשית אבל יש לה אופי של שורדת. כשהוא מבין שאלונה מחזיקה בידה את המפתח לחזרתו לפסגת עולם הספרות, הוא מתעלם מכל סימני האזהרה, ויוצא איתה למסע שאפתני ומטורף, שמסכן אותו, אותה, ואת כל היקר לו.

השורה התחתונה: עוד ספר של סופרים על סופרים למען סופרים.


ילדה של אף אחד – רחל גבעון

ילדה של אף אחד – רחל גבעון
הוצאת מטר

קיץ 1967. במושב הררי ליד ירושלים מתרחשת טרגדיה. מלחמת ששת הימים הסתיימה עוד בטרם החלה, המדינה חוגגת את הניצחון ואופוריה שוררת ברחובות. אך בביתה של יעל בת השמונה, מתחת לפני השטח, עדיין רוחשות רוחות מלחמה. מלחמה אחרת, עתיקת יומין: המלחמה בין החמות לכלתה. ביום שישי אחד, רגיל ושגרתי, פורצת מריבה קשה נוספת, אחרונה, שאת תוצאותיה לא צפה איש, אמא של יעל מתה. שטף דם במוח, קבעו הרופאים. בן לילה התברר ליעל שמקומה בעולם השתנה לעד. מילדה אהובה ומוגנת היא עוברת לחזקתה של האישה שהיתה האויבת המרה של אמה, אל גיסתה, אשתו של אחיה הגדול. יעל מנסה להתאים את עצמה לנסיבות החיים כדי לשרוד. ציפייה אחת מלווה את חיי היומיום שלה ומעניקה לה תקווה, היום בו תעבור לפנימייה, הרחק מגיסתה.

השורה התחתונה: כי אין כמו טינה משפחתית כדי לתת חומר טוב לדרמה ספרותית.


ילדי קדם – רונה ש' אבישר לואיס

ילדי קדם – רונה ש’ אבישר לואיס
הוצאת אוניברסיטת חיפה וידיעות ספרים

מבט ארכיאולוגי על ילדים ויַלדוּת בארץ ישראל בתקופת המקרא, הבוחן ענף חדש בארכיאולוגיה של ארץ ישראל – עולמם של הילדים בתרבויות קדומות. על אף חשיבותו הרבה, כמעט שלא זכה ענף מחקרי זה ליחס במחקר העולמי בכלל והארצישראלי בפרט. מפרסומים ארכיאולוגיים רבים עולה לכאורה שהילדים “נעדרים” מהאתר הארכיאולוגי ושהעולם התקיים במשך אלפי שנים ללא ילדים. בעזרת מודל מחקרי חדש, השואב מידע ממקורות רבים ומגוונים ומתקופות שונות, מאפשרת לנו המחברת לצאת למסע מרתק בזמן אל אותם ילדי קדם בארץ ישראל, ומספקת לנו הצצה אל חייהם והיכרות עם סביבתם. הספר עוקב אחר מהלך חייהם של הילדים – מיום היוולדם, דרך גידולם, דרכי חינוכם והיחס אליהם בתרבויות שונות ועד למותם, ומראה כי בתרבויות המזרח הקדום ראו בילד, בגידולו ובהכשרתו לבגרות אבן יסוד.

השורה התחתונה: נראה כמו מחקר מעניין על נושא שלא ראינו בעבר.


כל המשפחות המאושרות – אן פאצ'ט

כל המשפחות המאושרות – אן פאצ’ט
הוצאת עם עובד / מאנגלית: עידית שורר

נשיקה אסורה אחת בבוקר יום קיץ חגיגי מפירה את שלוותן של שתי משפחות ומניעה שרשרת אירועים שאיש לא צפה: זוג מתאהב, שני זוגות נפרדים, שישה ילדים מוצאים את עצמם יחד ללא השגחה, כיתת אמנות עולה באש, רומן חושפני נכתב בלי רשות, וגלולה מצילת חיים מגיעה לידיים הלא נכונות. אן פאצ’ט שבה לימי נעוריה לראשונה ברומן הזה, שהיה לאחד מרבי-המכר הגדולים בעולם בשנת הוצאתו לאור וקצר שבחים מקיר לקיר.

השורה התחתונה: מסוג התקצירים שלא אומרים שום דבר, ועם זאת אומרים כל כך הרבה.


לטובת הציפורים – דרור בורשטיין

לטובת הציפורים – דרור בורשטיין
הוצאת ידיעות ספרים

לטובת הציפורים מתחיל בחלום על דרור. ציפור נפוצה, אך האם ניתן באמת להשיג אותה, לרשום את כנפיה? הוא ממשיך עם אנשי-ציפור, כלומר: מלאכים, ומשם עף אחורנית אל ציפורי העבר: נוצה מאובנת, איש-ציפור בעומק מערה, ציפורים שרות ליד הר געש, דוכיפת פלאית, צדיקים שמבקשים לשחרר ציפורים. הוא שב לקרוא בספר תולדות הטבע של מנדלי מוכר ספרים, שהתבונן בהן בשילוב של מדע וקדושה וביקש, לפני מאה וחמישים שנה, “וכל איש הלא יוכל לעשות דבר-מה לטובת הציפורים”. דרור בורשטיין לוקח אותנו למסע לצד הציפורים של הספרות העברית, מהתנ”ך ועד לשירה בת-זמננו: מביט עם חיים נחמן ביאליק בחסידות נודדות, עם נתן אלתרמן ביונים מבעבעות, עם אסתר ראב בשרקרק בוכה, עם אבות ישורון ביונה מדברת, עם לאה גולדברג בעורב של העבר. ובין הפרקים עפות ועומדות ציפורים אחרות, מצוירות, מיפן של לפני כמאה שנה.

השורה התחתונה: דרור בורשטיין הוא שם נרדף לספרות עברית יפה במיטבה. לאו דווקא משהו שמתאים לטעמו של כל אחד, אבל אם אתם נמנים על חובבי הז’אנר, הספר הזה בשבילכם.


מופלא באופן טראגי – אריק לינדסטרום

מופלא באופן טראגי – אריק לינדסטרום
הוצאת ידיעות ספרים \ מאנגלית: דנה אלעזר הלוי

מל הניגן בת ה-16 מסתירה סוד. היא לא מספרת עליו לחבריה הקרובים דנקן וזומי, היא לא מגלה אותו בבית האבות שבו היא עובדת וגם לא מדברת על זה עם דיוויד, אף על פי שעושה רושם שהוא דווקא רוצה לדעת עליה כל מה שאפשר. ואם זה לא מספיק, מל גם לא מדברת על האובדן הנוראי שאיתו היא מתמודדת. אבל להסתרות יש מחיר ומשא הסודות שמל סוחבת מתחיל להכריע אותה. מופלא באופן טרגי הוא ספר מריר-מתוק על ידידות, על אהבה ועל התבגרות, שעוסק באומץ בקשיים נפשיים ובהתלבטות אם לחשוף אותם או להמשיך להתחפר מאחורי חומות ההסתרה.

השורה התחתונה: אנחנו לא בטוחים שאנחנו רוצים לדעת מה הסוד הזה.


מָנָרָגָה – ולדימיר סורוקין

מָנָרָגָה – ולדימיר סורוקין
הוצאת לוקוס \ מרוסית: פולינה ברוקמן

בעולם שלא מדפיסים בו עוד ספרים צומח טרנד מחתרתי: book’n’grill – סעודות גורמה על אש המוזנת מכרכי קלאסיקות ספרותיות שנשדדו ממוזיאונים. שיפודי חדקן על אידיוט או צלעות טלה על דון קישוט הם מסוג המנות המוגשות לאניני הטעם. גזֶהָ, טבח מומחה בשורותיו של המטבח, נודד בין יעדים אקזוטיים וצולה מטעמים ללקוחותיו האקסצנטריים. אך כשמתברר שבהר מָנרָגהָ שבהרי אוּרל מתבשל איום על המטבח המחתרתי, הוא נסחף בעל כורחו לקלחת התרחשויות בלתי צפויות. בספרו מנרגה סורוקין שוב מלהטט בין סגנונות וסוגות, ובעודו מתכתב עם הקאנון המערבי הוא רוקח סאטירה גאונית על הכיוון שנראה שכולנו הולכים בו.

השורה התחתונה: העתיד מעולם לא נשמע טעים יותר.


משטרה – יו נסבו

משטרה – יו נסבו
הוצאת בבל וידיעות ספרים \ מנורווגית: דנה כספי

אוסלו סוערת. רוצח אכזרי מסתובב ברחובות העיר ורוצח שוטרים בזירות הפשע שהם חקרו בעבר אך לא הצליחו לפתור. כיוון שהרציחות כה ברוטליות, המשטרה מגיעה למסקנה שהמניע של הרוצח הוא נקמה. התקשורת היסטרית והלחצים הפוליטיים לתפוס את רוצח השוטרים הולכים וגוברים. משטרת אוסלו זקוקה לעזרתו של הבלש הארי הולה, שעמד תמיד במרכז כל חקירה פלילית גדולה באוסלו. המסירות שלו לתפקידו והתובנות המבריקות שלו כבר הצילו את חייהם של אינספור אנשים, אבל דווקא עכשיו, כשחיי האנשים הכי קרובים אליו נתונים בסכנה מוחשית, הארי הולה לא יכול להגן על אף אחד. כי הארי הבטיח לאישה שהוא אוהב, ראקל פאוקה, שהוא יפסיק את עבודתו המסוכנת וההרסנית במשטרה. עכשיו הארי הולה הוא מרצה במכללה לשוטרים, וחי באושר עם אהובתו ובנה אולג. הולה אוטם אוזניו לתחינותיהם של הקולגות שלו ומתמיד בסירובו לעזור להם לפענח את הפשע, עד שידו של הרוצח מגיעה גם אל אדם קרוב מאוד להולה.

השורה התחתונה: ספר נוסף בסדרת השוטר הארי הולה. האם אנחנו צריכים בכלל להרחיב בנושא?


נובלה לירית – אנמארי שוורצנבך

נובלה לירית – אנמארי שוורצנבך
הוצאת אפרסמון \ מגרמנית: שירי שפירא

בנובלה לירית, מספרת שוורצנבך את קורותיו של בחור צעיר ממשפחה עשירה ומכובדת, אשר מתאהב עד מעל לראשו בסיבילה, זמרת קברט ברלינאית. על אף הקריירה הדיפלומטית המבטיחה שמצפה לו, הקסם שמהלכת עליו סיבילה גורם לו להטיל ספק בערכי המשפחה המסורתיים שעליהם גדל. משפחתו, עתידו ומעמדו נעשים חסרי חשיבות כשהוא מעדיף לחכות למושא אהבתו בכל לילה מחוץ לתיאטרון שבו היא מופיעה, רק כדי לשהות במחיצתה ושתואיל בטובה לצאת עמו לנסיעה במכוניתו ברחובות ברלין החשוכים.

השורה התחתונה: ספר חדש להוצאת ספרים חדשה הוא תמיד אירוע משמח.


נוסחת הנשיקה – הלן הואנג

נוסחת הנשיקה – הלן הואנג
הוצאת כנרת, זמורה \ אנגלית: ארז אשרוב

סטלה ליין היא מתכנתת מבריקה שפיתחה אלגוריתם ששווה מיליונים, אבל היא בת 30 ועדיין לא התנשקה. בכלל, קשה לה לראות את עצמה נהנית מנשיקה כשבדרך יש את כל העניין הזה של מגע וריח גוף, שלא לדבר על לשון ושיניים. כמי שנמצאת על הרצף האוטיסטי, זה רק אחד הקשיים שהיא צריכה להתמודד איתם. אבל לסטלה יש תוכנית: אימון מקצועי, והיא מציעה למייקל פאן, נער ליווי הורס, להיות המאמן הצמוד שלה לכל העניינים האלה. מייקל לא יכול לומר לא להצעה של סטלה. הוא צריך להחזיר את החובות שאביו השאיר, ובכלל, מה רע בלהנחות בחורה ברזי הסקס ועוד לקבל על זה כסף?! הכול הולך כמו שצריך, רק שככל שהתרגול מתקדם, סטלה לא רק מעריכה את הנשיקות של מייקל, אלא גם משתוקקת לכל מה שמייקל גורם לה להרגיש. והאמת? גם מייקל באותו מצב.

השורה התחתונה: תנו לנו לנחש איך הסיפור הזה הולך להיגמר.


סודו של תליון אבן הירקן – קירסטי מאנינג

סודו של תליון אבן הירקן – קירסטי מאנינג
הוצאת ידיעות ספרים \ מאנגלית: צילה אלעזר

1939: בשנגחאי, הידועה גם כ”פריז של המזרח הרחוק”, פוגשת לי בת המקום את רומי הפליטה הווינאית, ובין השתיים מתפתחת חברוּת אמיצה. אלא שענני המלחמה המתחשרים מעיבים ממעל בשעה שהן חומקות בין הרחובות הזוהרים של האזור הנמצא בשליטה צרפתית לבין הרחובות מוכי הייאוש של הגטו. לבסוף המציאות הקשה מכריעה אותן והחברות נאלצות להיפרד. 2016: אלכסנדרה שבורת הלב עוזבת את לונדון בסערה וחוזרת לאוסטרליה כדי לבלות בחברתם של סבתא רומי וסבא וילהלם ששוכב על ערש דווי. נותרו להם רק שבועות ספורים יחד, והסבים מתחילים לחשוף בפני נכדתם פיסות מסתורין משפחתיות שנשמרו בסוד במשך יותר מחצי מאה. אלכסנדרה טסה לשנגחאי, נחושה להתחקות אחר עברם של סבה וסבתה. בעודה מקלפת את השכבות של חייהם הסודיים, היא מתחילה לפקפק בכל מה שהיא יודעת על משפחתה – ועל עצמה.

השורה התחתונה: עוד ז’אנר שאנחנו רואים שתופס תאוצה בחודשים האחרונים הוא זה המשלב שני צירי זמן שאמורים בסופו של דבר להיות קשורים זה לזה בצורה מפתיעה. ז”א, היא הייתה מפתיעה אם לא היינו נתקלים בזה בכל כך הרבה ספרים.


עדן – קנדיס פוקס

עדן – קנדיס פוקס
הוצאת כתר \ מאנגלית: צילה אלעזר

חקירת היעלמותן של שלוש בחורות צעירות מוטלת על צמד הבלשים עדן ארצ’ר ופרנק בנט, ומאלצת אותם לחזור ולשתף פעולה לאחר תקופה ארוכה שלא עשו זאת. החקירה מובילה אותם לחווה מבודדת המדיפה ריח חריף של צרות וסכנת חיים. עדן, קרת רוח ואמיצה כתמיד, מצטרפת לדיירי החווה תחת סיפור כיסוי, ובנט מופקד על המעקב מרחוק. במקביל, מישהו עוקב אחר האדס ארצ’ר, אביה של עדן, ומאיים לחשוף את עיסוקיו המפוקפקים. האדס מבקש מבנט שיעזור לו להיפטר מהמטרד, ובנט שמח על הסחת הדעת, בזמן שעדן אינה בסביבה. כאשר עדן מתקרבת אל הפתרון, היא מעוררת את חשדם של דיירי החווה בנוגע לכוונותיה האמיתיות. אבל עדן בלתי ניתנת לעצירה, וגם כאשר ברור לה שחייה נתונים בסכנה, היא נחושה לגלות את הסוד שמסתיר המקום הנורא הזה. בו בזמן, החקירה שבנט מבצע עבור האדס חושפת סודות מעברם של האב ובתו, ומעמידה בסימן שאלה את יכולתו של בנט לעזור לשותפה שלו, דווקא ברגע שבו חייה תלויים בו.

השורה התחתונה: לחובבי ספרי המתח, שרק מחכים לעוד תעלומת רצח שתרתק אותם לעמוד הבא ולזה שאחריו.


עיר של בנות – אליזבת גילברט

עיר של בנות – אליזבת גילברט
כנרת, זמורה \ אנגלית: קטיה בנוביץ׳

סיפור אהבה ייחודי שמתרחש בתיאטרון ניו יורקי, עולם של מיניות ומתירנות נשית, של עוצמה ובושה נשיות, מזווית הראייה של אישה בערוב ימיה הסוקרת את נעוריה בהנאה ובצער. בשנת 1940 נזרקת ויוויאן מוריס בת התשע־עשרה ממכללת וסאר עקב ביצועיה הכושלים בשנה הראשונה. הוריה האמידים שולחים אותה להתגורר עם דודתה פג, בעלת תיאטרון ה”לילי” הראוותני והמתפורר שבלב המידטאון של מנהטן. שם היא מתוודעת לעולם של טיפוסים כריזמטיים – נערות שעשועים תאוותניות, שחקנים סקסיים, שחקנית דרמטית גדולה, תסריטאי רודף נשים ומנהלת במה קשוחה. אבל כשהיא עושה טעות פטאלית – עולמה מתהפך, ונדרשות לה שנים לשקם את ההריסות ולהבין לאילו חיים היא כמהה באמת, ואיזו חירות דרושה כדי להגשים אותם; להבין שאת לא צריכה להיות ילדה טובה כדי להיות אדם טוב.

השורה התחתונה: סיפור על ימים פרועים יותר, מהסופרת של “לאכול, להתפלל, לאהוב”.


על שפת חור שחור – שמעון צימר

על שפת חור שחור – שמעון צימר
הוצאת כנרת זמורה-דביר

נער מסוגר ואימו המתה משוחחים זה עם זו. הנער, שהתייתם בחטף, לא מוזכר ברומן בשמו. אימו, סמדר גרינברג, היא משוררת מלנכולית, אשר מתגלה לפנות בוקר מתה במיטתה, ללא סיבה נגלית לעין. הנער יוצא לחיפוש עמוס יצרים וכאב אחר סיבת מותה של אימו ואחר סיבת חייו שלו, ובין השניים מתפתח דיאלוג, שהוא כתב אשמה כשם שהוא שיר אהבה. על שפת חור שחור הוא מסע מצמרר ורב-יופי בעקבות הנוסטלגיה. שמעון צימר בורא בספרו התשיעי עולם דחוס, אפל, טעון מיניות פרוורטית, המושך את הקוראים כבחבלי קסם. וככל שאנו נמשכים פנימה, אנו מגלים את החוקיות המאפיינת חורים שחורים: אי אפשר להינתק מהם.

השורה התחתונה: אך האם תצליחו להינתק מהספר הזה? זאת השאלה האמיתית.


עצם חשופה – רוני גרוס

עצם חשופה – רוני גרוס
הוצאת פרדס

שבעה סיפורים אישיים שדמות המספרת בהם היא אחת לכל אורכם. גרוס אינה מתחבאת מאחורי דמויות מומצאות וחותמת את שמה על כל סיפור – אישי וחושפני ככל שיהיה. לחוויית הקריאה בעצם חשופה יש כוח מיוחד. כדי לחוש בו צריך פשוט להתחיל לקרוא, ולהתמסר למלים החכמות, החשופות, הדייקניות כל כך, שבאמצעותן הסופרת, רוני גרוס, מספרת לנו על רגעי המשבר והמאבקים המתמשכים שעיצבו את חייה, ועל נסיונה העיקש להבין, לשנות ולהשתנות – לא להיכנע לתפיסות המקובלות ולסוכני הידע והכוח הרשמיים, אלא לפענח בדרכה שלה את גופה, סבלה, תפיסת עולמה, את זיכרונותיה וכמיהותיה.

השורה התחתונה: הספר הכי אישי ברשימה של היום. זוכה פרס לספרי ביכורים על שם הסופר גדעון תלפז.


קומדיה של מטבעות – טרי פראצ'ט

קומדיה של מטבעות – טרי פראצ’ט
אופוס \ מאנגלית: ורד טוכטרמן

להצעה הזו אינך יכול לסרב. מי לא ירצה להיות האחראי על המטבעה המלכותית של אנך-מורפורק ושל הבנק הסמוך לה? זו משרה לכל החיים. אך כמו שהנוכל לשעבר שפריץ פון סתמבור לומד, החיים הם לא ממש ארוכים. הקופאי הראשי הוא כמעט בוודאות ערפד. במרתף יש משהו חסר-שם (והמרתף עצמו הוא די חסר-שם), מתברר שהמטבעה המלכותית מפסידה כסף. קוסם זקן בן 300 שנה רודף אחרי חברתו של שפריץ. שפריץ עומד לחשוף מעשה מרמה, אך גילדת המתנקשים עלולה להשיג אותו קודם. למעשה אנשים רבים מעוניינים במותו. הו, ובכל יום עליו להוציא את היו”ר לטיול. הוא רואה אויבים בכל מקום.

השורה התחתונה: כל ספר של טרי פראצ’ט שמתורגם לעברית הוא ברכה, על אחת כמה וכמה אם הוא חלק מעולם הדיסק המופלא שלו.


קצין ומרגל – רוברט הריס

קצין ומרגל – רוברט הריס
הוצאת זמורה \ מאנגלית: גיל שמר

פריז, 1895. ז’ורז’ פיקאר, קצין צעיר אמביציוזי, צופה במרגל מורשע, אלפרד דרייפוס, מושפל בפומבי מול המון זועם ונידון למאסר עולם באי השדים. פיקאר, שזה עתה מונה לעמוד בראש יחידת המודיעין שהביאה את הראיות כנגד דרייפוס, בטוח באשמתו. אבל זמן קצר אחרי שדרייפוס מתחיל לרַצות את עונשו, מתעוררים ספקות. יש רמזים לכך שעדיין מסתובב מרגל בשורות הצבא. כשפיקאר מתחיל לחקור, הוא נסחף למבוך מסוכן של מרמה ושחיתות, שמעלה בו ספקות לגבי כל מה שהאמין בו, ומאיים לא רק על כבודו אלא גם על חייו.

השורה התחתונה: על אחת מעלילות הדם היותר מפורסמות בעת החדשה.


רמי ילד של אף אחד – הקטור מאלו

רמי ילד של אף אחד – הקטור מאלו
הוצאת אריה ניר \ מצרפתית: מריאנה קאן

בגיל שמונה נקרע רֶמי באכזריות מאמו המאמצת האוהבת, ונמכר לסיניור ויטאליס, בעל להקה הנודדת ברחבי צרפת. הוא נאלץ לצעוד בדרכים בשמש קופחת, בגשם ובסופות שלג, ולהרוויח את לחמו בנגינה בנבל ובהופעות תיאטרון בכיכרות. רמי נקשר בכל לבו אל אדונו ואל שחקני הלהקה, החיות החכמות להפליא: הקוף טוב-לב והכלבים קָפּי, זֶרבּינוֹ ודוֹלצֶ’ה. בחיי הנדודים התמודד רמי עם חרפת רעב, אכזריות, בדידות, אובדן ואי-צדק, אך גם מצא אהבה וידידות איתנה, שעזרו לו להמשיך קדימה. שאלות רבות טורדות את נפשו של רמי: מדוע ננטש בבגדי תינוק מפוארים בלב פריז? מי הם הוריו והאִם הם עדיין חולמים למצוא אותו? והאם יזכה אי-פעם למשפחה אמיתית?

השורה התחתונה: 140 שנים אחרי שפורסם לראשונה, סיפורו של רמי ממשיך להיות רלוונטי לימינו.


שלג – רונית מטלון

שלג – רונית מטלון
עם עובד

אישה וגבר, זה מול זה, ברחוב מושלג בניו יורק. פעם הם היו נאהבים. הוא נשוי לאישה אחרת ומתגורר בישראל, והיא נשואה לגבר אחר וחיה במנהטן. ובכל זאת היא יצרה איתו קשר וביקשה שייפגשו שוב, אחרי שנים של ניתוק. מדוע הזמינה אותו אליה? כיצד החל סיפור האהבה שלהם ולמה הוא נגמר? והאם יש להם סיכוי להחיות אותו? “שלג”, נובלה שהחלה מטלון לכתוב בשנים 2004-2002 ולא השלימה, מספרת על קשר בין גבר לאישה, שחוקרת את הקשרים בין האהבה הרומנטית בגיל הבגרות לקשרים המשפחתיים בשנות הילדות והנעורים. רונית מטלון שבה בשנים האחרונות לחייה אל “שלג”, אך לא הצליחה לסיים אותה.

השורה התחתונה: ספר חדש מעזבנה של רונית מטלון, שנפטרה לפני בדצמבר 2017.


שם שם – טומי אורנג'

שם שם – טומי אורנג’
הוצאת ידיעות ספרים \ אנגלית: שרון פרמינגר

ג’קי רד-פֵדֶ’ר ואחותה אופאל גדלו יחד והסתמכו זו על זו בימי ילדותן הסוערים. כבוגרות הן התרחקו אחת מהשנייה, אבל ג’קי נגמלה לאחרונה מאלכוהול ומנסה לעשות את דרכה בחזרה לחיק המשפחה שהותירה מאחור. לכן היא שם. דניי נמצא שם כי הוא אוסף סיפורים לרגל מותו של הדוד שלו. אדווין מחפש אחר אביו האמיתי. אופאל הגיעה לראות את בנה אורוויל רוקד. כולם קשורים בחוטים שעדיין לא נהירים להם. כולם הגיעו לפאוואו – חגיגה מסורתית גדולה. אבל טוני לונמן גם נמצא שם. וטוני הגיע לפאוואו עם כוונות אפלות. שם שם הוא סיפור חוצה דורות על אלימות והחלמה, תקווה ואובדן, זהות וכוח.

השורה התחתונה: אחרי שקראנו את התקציר לפחות שלוש פעמים, כל מה שנותר לנו לשאול הוא – מה?


שנות העונש המאושרות - פרולטרקה – פלר יאגי

שנות העונש המאושרות – פרולטרקה – פלר יאגי
הוצאת עם עובד \ מאיטלקית: יערית טאובר

שנות העונש המאושרות מספר על השנים שבילתה המספרת בפנימיות לבנות בשוויצריה. תנאי מחיה סבירים, כללי משמעת מחמירים פחות או יותר, מוסכמות שבשתיקה, חביבות שמסווה בקושי את הכוחניות של החברה הבורגנית שבחוץ. אמת המידה לצחיחות המצמיתה של צורת החיים הזאת היא האישיות שעיצבה לעצמה הנערה החדשה. רק בסוף הרומן נדע לאן הגיעה. פרולטרקה היא ספינה יוגוסלבית שעל סיפונה מבלה המספרת בת החמש עשרה שבועיים במסע ליוון. היא מתלווה לאביה, שהיכרותה איתו למעשה קלושה למדי, ורק הפעם הותר לו לקחת את בתו להרפתקה חינוכית. האב האהוד והפתטי רוצה שבתו תשכיל ותחכים; היא להוטה קודם כול לצבור ניסיון ב”חלק הגברי של העולם”. אגב כך נחשפת תמונה רחבה יותר של הווי החיים המורבידי של משפחה בורגנית מתפוררת.

השורה התחתונה: לחובבי הז’אנר.


וכרגיל, להבהרה המובטחת:
המדור הזה נועד לרכז את מיטב הספרים שהגיעו במהלך החודש האחרון למדפים, ומתן דעה אישית תוך הישענות על התקצירים המפורסמים על ידי ההוצאות, על ההיסטוריה ועל חוש הדרמה המפותח מדי (ולעתים חסר הטעם והרגישות) של הכותב כמקור התייחסות. אם מישהו נפגע מהדברים, אנחנו מתנצלים מראש.

וכעת להערה מנהלתית:
בהכנת הרשימה הזו ורשימות רבות אחרות באתר הושקעו שעות רבות של עבודה. כיום האתר מתקיים מתרומות ומפרסומות שנועדו לתמוך בהוצאה הכלכלית של קיומו. אני יודע שאף אחד לא אוהב פרסומות, אבל הן חיוניות להמשך קיומו של האתר, ועל כך אני מתנצל. אם אתם מעוניינים לתמוך באתר ובהמשך קיומו (ואולי גם לגרום לכך שהפרסומות יירדו ממנו ביום מן הימים, כפי שתוכלו לקרוא כאן) אתם יכולים לעשות את זה בכמה דרכים . 1- להמשיך להגיע לכאן ולקרוא את מה שיש לי לכתוב. זאת הסיבה העיקרית (אם לא היחידה) שהאתר הזה קיים. אלוהים עדי שאני לא מרוויח ממנו. 2- לשתף את האתר עם כל מי שאתם חושבים שעשוי ליהנות מהתכנים שבו. באמת, אין דבר יותר מדהים שאתם יכולים לעשות מלהגיד למישהו שאתם מכירים שחובב ספרות – “הנה אתר שאתה עשוי ליהנות ממנו”. 3- להשאיר ביקורת חיובית בעמוד הפייסבוק של האתר. אתם לא יודעים עד כמה הביקורות האלה עוזרות. 4- אם ממש בא לכם, אתם יכולים לתרום לאתר, או לפחות לקרוא כאן למה כדאי לכם לעשות את זה.

תודה, והמשך קריאה מהנה!

נהנים מהקריאה?

תמכו באתר ועזרו לנו ליצור עוד תכנים מעולים במיוחד עבורכם

אולי תהנו לקרוא גם:

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם. אה, וגם תקבלו ספר במתנה!

נהנים מהקריאה?

תמכו באתר ועזרו לנו ליצור עוד תכנים מעולים במיוחד עבורכם

מומלץ החודש

מגזין הספרות "מחסום כתיבה" נותן לכם את הספר "מחשבות סרק של הולך בטל" במתנה

דילוג לתוכן