ספרים חדשים

ספרים חדשים על המדף – נובמבר 2017

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם
מומלץ החודש
סקירה קצרצרה ובלתי אמצעית של כמה מהספרים המסקרנים שעלו החודש על מדפי חנויות הספרים.

אל תגיד כלום – בראד פרקסאל תגיד כלום – בראד פרקס
הוצאת ידיעות ספרים / מאנגלית: שמעון בוזגלו

השופט הפדרלי סקוט סמפסון יוצא לאסוף את ילדיו לשחייה בבריכה, כאשר הודעת טקסט מאשתו אליסון מבשרת לו על שינוי בתוכניות. היא לוקחת את הילדים לרופא. אבל כאשר אליסון מגיעה הביתה, התאומים – סם ואמה – לא איתה. ההודעה לא הגיעה ממנה. עד מהרה הוא מקבל שיחת טלפון מהאיש שחטף את הילדים, המתרה בו שימלא את הוראותיו כלשונן בעת דיון במשפט סמים שעומד להיערך למחרת, והחשוב מכול: אסור לו להגיד כלום, לאף אחד.

השורה התחתונה: סמסים הם השטן. כמו כן, כשתקציר הספר משבח אותו על הגיבורים האמינים שבו, מה הסיכוי שהם באמת כאלה?


אמן (אומן) של העולם הצף – קזואו אישיגורואמן (אומן) של העולם הצף – קזואו אישיגורו
הוצאת כתר / מאנגלית: עידית שורר

1948. יפן עסוקה בשיקום שלאחר ההפצצה האטומית. מאסוג’י אונו, צייר ידוע ובעל מוניטין משקם את הריסות ביתו. הניסיון לחזור לשלווה של הדפוסים החברתיים הקודמים מתגלה כקשה מנשוא. מאסו’גי נאלץ להתמודד עם השברים, ולראשונה עליו להישיר מבט ולבחון את עברו ואת הדרכים שבהן בחר ללכת, אישית ולאומית. זהו רומן על חורבן ועל שיקום, אך יותר מכל על התמורות שמחולל הזמן. אישיגורו נובר בקרביה של החברה היפנית ורוקם סיפור על אנשים, הווי חיים ותרבות, מהאמנות היפנית ועד מקומה של האישה ושל מסורת שידוכי הנישואין. מעל לכל אלו מרחף צלם של פגעי העבר, שלא ניתן עוד לברוח מהם.

השורה התחתונה: הזדמנות לקרוא מיצירתו של זוכה פרס נובל לספרות לשנת 2017.

עדכון: נפלה טעות במדור. הספר תורגם לעברית כבר בשנת 2011, עמכם הסליחה. ההמלצה לקרוא אותו, עם זאת, נשארת בעינה.


בתו של מלך הביצה – קארן דיוןבתו של מלך הביצה – קארן דיון
הכורסא הוצאה לאור / מאנגלית: קטיה בנוביץ’

להלנה פֵּלֶטְיֶה יש סוד שהיא מסתירה. לפני יותר מעשרים שנה, נערה צעירה ממישיגן נחטפה והוחזקה בבקתה מבודדת באזור מוקף ביצות. הנערה הזאת הייתה אמא שלה, והחוטף – אבא שלה. הלנה נולדה וגדלה בבקתה המבודדת הזאת, ופיתחה מערכת יחסים מורכבת עם אביה שלימד אותה כיצד לשרוד באזור הביצות. כשהיא נתקלת בדיווח אודות פושע מסוכן שנמלט מהכלא ונעלם באזור הביצות של מישיגן, הלנה יודעת מיהו, ושהמשטרה לעולם לא תצליח ללכוד אותו. היא גם יודעת שאף אחד לא יוכל ללכוד אותו מלבדה.

השורה התחתונה: מותחן פסיכולוגי ששואב את שמו מאגדת ילדים מאת הנס כריסטיאן אנדרסן. האם זה סימן טוב? עם ההיכרות שלנו עם האגדות של אנדרסן, לא בטוח שזה סימן מבשר טובות עבור הדמויות.


דיאטלנד – סארַי ווקרדיאטלנד – סארַי ווקר
מטר הוצאה לאור / מאנגלית: טל ארצי

תות משתדלת מאוד לא להיראות. כי כשאנשים רואים אישה שמנה הם תמיד מותחים עליה ביקורת או לועגים לה. רוב הזמן היא יושבת בבית הקפה הקבוע שלה, ובמסגרת עבודתה במגזין מחלקת עצות לנערות מתבגרות ומחכה לניתוח קיצור הקיבה שאחריו יתחילו חייה החדשים כאישה רזה, לפחות ככה היא מאמינה. אלא שאז מתחילה לעקוב אחריה בחורה מסתורית, המובילה אותה אל קהילה מחתרתית של נשים החיות את חייהן בהתאם לחוקים שלהן, מתחת לפני האדמה. במקביל נחשפת קבוצת גרילה מסוכנת בשם “ג’ניפר”, המטילה טרור על העולם בשל יחסו הפוגעני לנשים.

השורה התחתונה: לא מובן כל כך אם מדובר בסאטירה חברתית, בספר מתח או בשניהם ביחד. מה שבטוח זה שמדובר באחד הספרים המסקרנים של השנה.


הו מכשפה אדמונית – סקוט פיצג'רלדהו מכשפה אדמונית – סקוט פיצג’רלד
הוצאת נהר ספרים / מאנגלית: ניצה פלד

מרלין גריינג’ר הוכשר לבנות ארונות מתים אך העדיף למכור ספרים שלא קרא ולא הבין. הוא מאמין בכוחות קסומים שמאפשרים לנו לראות את מה שברצוננו לראות, לדעת את מה שברצוננו לדעת, לבנות תמונת מציאות כחפצנו. העלמה היפה והבלתי מושגת מעֵבר לחלונו של מרלין היא ודאי פרי דמיונו הרומנטי. העיוורון הזה, המזין את הנפש, נחוץ לא פחות מהדחקת סופיוּת החיים. הבעיה היא בהתפכחות. כשאדם אכל מפרי עץ הדעת ונפקחו עיניו לראות, הוא גורש מגן עדן. וכשגם על פני האדמה הוא נחשף בערוותו, לא נותר לו אלא להאמין שעוד ישוב לגן עדן.

השורה התחתונה: לחובבי הז’אנר, או לכאלה שיצליחו להבין מהו הז’אנר.


הכל קל – אינה איזנברגהכל קל – אינה איזנברג
הוצאת כתר

הילה משרתת ביחידה סודית ששמה מח”ק. תפקידה למחוק זיכרונות טראומטיים שחיילים נושאים עקב השירות בצבא ולכתוב במקומם זיכרונות אחרים, נעימים יותר, שיחסכו מהם את הסבל. הילה אוהבת את העבודה שלה, עד שהגלגל מתהפך, והיא זו המועמדת למחיקה. היא בורחת ללונדון אבל לונדון לא מספיק רחוקה, והילה מוצאת את עצמה במוסד שיקומי מסתורי שבו היא מוקפת באנשים שכמוה, לא ממש יודעים מה הם עושים שם. הספר מוביל את הקורא לעולם שבו המדורים הכמוסים ביותר של הנפש חשופים להתערבות חיצונית. עלילת המתח המסתבכת אפופה בצלליו של הזיכרון האנושי – על מארג הכאבים והחלומות שהוא נושא איתו, המסתורין של התרקמותו והאלימות שבפרימתו.

השורה התחתונה: שמש נצחית בראש צלול פינת התחלה פינת מצרפי המקרים, ואין בזה שום דבר רע.


הנערה בקרח - רוברט ברינדזההנערה בקרח – רוברט ברינדזה
רימונים הוצאה לאור / תרגום: דפנה ברעם

בחור צעיר מגלה גופת אישה קפואה תחת מעטה קרח באגם של פארק בדרום לונדון. עיניה קרועות לרווחה ושפתיה נפשקו מעט כאילו עמדה לדבר. גופתה הייתה קפואה בתוך הקרח. והיא לא הייתה היחידה. הספר הראשון בסדרת הבלשית אריקה פוסטר הגיע למקום ראשון ברשימת רבי המכר של קינדל ארה”ב ולמקום השני בבריטניה, והיה במהלך 2016 לנמכר ביותר בארה”ב אחרי “הנערה על הרכבת”.

השורה התחתונה: גם לכם נמאס כבר מספרים שהכותרת שלהם מתחילה ב”הנערה”? אפרופו, נקודה למחשבה – ברוב הספרים האלה מדובר באישה בוגרת, אז למה לקרוא לה נערה?


הנערה שהשיבה עין תחת עין – דיוויד לגרקרנץהנערה שהשיבה עין תחת עין – דיוויד לגרקרנץ
הוצאת מודן / משוודית: רות שפירא

ליסבת סלאנדר יושבת בכלא לאחר שהואשמה בלקיחת החוק לידיה, למרות שלמעשה הצילה את חייו של ילד. בינתיים מתגלים לה מסמכים ישנים מילדותה, שמעלים זיכרון שהיה קבור שנים. ליסבת לא יכולה לחקור מהכלא, אבל יודעת שהיחיד שיוכל לעשות זאת בשבילה הוא מיכאל בלומקוויסט. בלי לדעת למה, ליסבת שולחת אותו לחטט בפרטים הישנים האלה, אך ככל שבלומקוויסט מעמיק לחפש הולכות ונערמות שאלות מתמיהות. החוטים שהוא מושך מובילים אל גוף חשאי שנקרא ´מאגר לחקר גנטיקה וסביבה´, ועם כל קצה חוט שנפרם הולך ומתחוור לו לתדהמתו במה עסק הארגון ואיזה תפקיד מילא בילדותה של ליסבת.

השורה התחתונה: הרבה אחרי שטרילוגיית מילניום הגיעה לקיצה, והרבה אחרי שסטיג לרסון החזיר את נשמתו לאודין, המותג השוודי שהניע את גל ספרי המתח הסקנדינביים מסרב לתלות את הנעליים.


הת'ר, הטוטאליות – מתיו ויינרהת’ר, הטוטאליות – מתיו ויינר
הוצאת כתר / מאנגלית: שרון פרמינגר

בני הזוג בריקסטון מנהלים את כל חייהם סביב בתם הֶתֶ’ר, ונדמה שהעולם כולו שותף להיקסמות שלהם ממנה. היא הדובדבן בחיי הקצפת שמנהלת המשפחה במנהטן. אומנם דירת הפנטהאוז שמעליהם עדיין מזכירה להם שיש עוד למה לשאוף, אבל זה לא מפריע להם להמשיך לשמוח בחלקם. לנוכח עיניהם המשתאות הת’ר הופכת לנערה ותשומת הלב שהיא מושכת מתחילה לסדוק את האידיליה המשפחתית. בינתיים, ביקום מקביל של עוני ואלימות, נער הופך לגבר, ולאף אחד אין עדיין שמץ מושג איך שני מעגלי החיים שלו ושל משפחת בריקסטון ייפגשו.

השורה התחתונה: ספר ראשון למפיק, הבמאי והתסריטאי מתיו ויינר, מי שאחראי בין היתר לסדרת הלהיט “מד מן”. אם הוא מצליח להגיע כאן לרבע מהיכולות שהראה כשכתב את העונות הרביעית והחמישית של “הסופרנוס”, בהחלט יש למה לצפות.


וידוי – קולין הוברוידוי – קולין הובר
הוצאת כנרת זמורה ביתן / מאנגלית: מורן אטיאס

בגיל עשרים ואחת איבדה אובורן ריד את כל מה שהיה חשוב לה. עכשיו, כשהיא נאבקת לאחות את שברי חייה לאחר שהתנפצו לרסיסים, אין שום מִרווח לטעות. אבל כשהיא פוסעת לתוך גלריית אמנות בדאלאס בחיפוש אחר עבודה, היא מופתעת מהמשיכה העזה שלה לאמן האניגמטי שעובד שם, אואן גנטרי. אובורן לוקחת סיכון של פעם בחיים ומעבירה את השליטה ללב שלה, רק כדי לגלות שאואן מסתיר סוד ענקי. צל העבר שלו מאיים להחריב כל מה שאובורן אוהבת, והדרך היחידה להחזיר את חייה למסלולם היא לוותר עליו. אואן יכול להציל את מערכת מערכת היחסים שלהם. כל מה שהוא צריך לעשות זה להתוודות. אבל במקרה שלו, הווידוי יכול להיות קטלני.

השורה התחתונה: כל כך הרבה פאתוס בתקציר אחד. ועל זה שהכריכה נראית כאילו ברחה משנות התשעים מאחד של ספריו של איטו אבירם כבר דיברנו?


חטופה – צ'רלי דונליחטופה – צ’רלי דונלי
מטר הוצאה לאור / מאנגלית: כנרת היגינס-דוידי

ניקול ומייגן נעלמות בליל קיץ אחד. לאחר חיפושים נרחבים לא נמצא כל רמז והתקווה כמעט אובדת, כשלפתע שבה מייגן הביתה, לאחר שנמלטה ממחבוא במעמקי היער. כעבור שנה, ספרה רב המכר בו היא מספרת את חוויותיה הופך אותה לדמות מפורסמת, בעוד שניקול עדיין נעדרת. אחותה הגדולה של ניקול, ליוויה, מצפה שיום אחד תימצא גופתה של ניקול וניתוח הראיות יקבע מה עלה בגורלה של אחותה. אבל הרמז הראשון להיעלמותה עולה דווקא מגופתו של גבר צעיר הקשור לעברה של ניקול. בינתיים נעלמות נשים צעירות אחרות, והשערתה של ליוויה שכל המקרים קשורים זה לזה הולכת ומתחזקת. ליוויה מבקשת את עזרתה של מייגן, בתקווה ללמוד עוד על הלילה שבו נחטפו השתיים, אבל נראה שהיא יודעת יותר ממה שחשפה בספרה רב המכר. הבזקי זיכרון מתחברים אלה לאלה ומצביעים על משהו אפל יותר ממה שמתואר בזיכרון הדברים המצמרר שלה.

השורה התחתונה: באמת שניסיתי לקצר את הסינופסיס של הספר הזה כמה שרק אפשר, אבל כל כך הרבה קורה כאן, שנראה שזה המינימום ההכרחי כדי להבין למה אפשר לצפות ממנו. וכמו שזה נראה, יש הרבה למה לצפות.


יומנה של משרתת – אוקטב מירבויומנה של משרתת – אוקטב מירבו
הכורסא הוצאה לאור / מצרפתית: אסנת יקירה

סלסטין, משרתת צעירה שעבדה בפריז בבתיהם של אצילים ובורגנים, מגיעה לעיירה קטנה בנורמנדי כדי לשרת זוג עשיר. שגרת היום חדגונית, תושבי העיירה קרתנים ורכלנים, ואדוניה החדשים מתבררים כעלובי נפש. על הרקע הזה, כשהגעגועים לפריז התוססת מפילים עליה דכדוך, מחליטה סלסטין לכתוב יומן נועז, בו לצד סיפור ילדותה ותיאור חוויות ההווה, היא נזכרת בבתים בהם שירתה ובטיפוסים הצבעוניים שאכלסו אותם. זהו של האצולה והבורגנות הצרפתיות, על טוהר המידות המפוקפק שלהן, ערכיהן הבזויים וחייהן הנלעגים; רומן חברתי הנטוע בתקופה היסטורית טעונה, שמשמיע ביקורת נוקבת על החברה הצרפתית.

השורה התחתונה: כי איפה היינו בלי היכולת לרכל קצת על המעמד העליון?


יער אפל – ניקול קראוסיער אפל – ניקול קראוס
הוצאת מחברות לספרות / תרגום מאנגלית

אחרי מות הוריו, גירושיו מאשתו זה שלושים ושנה ופרישתו ממשרד עורכי הדין שהיה שותף בו בניו יורק, ג’ולס אפשטיין מתחיל לפזר את הרכוש הרב שצבר כל חייו ומתרחק מכל מכריו. נחוש להנציח את הוריו, הוא טס לתל אביב ומשתכן במלון הילטון בעיר. במקביל, סופרת צעירה משאירה את בעלה וילדיה בברוקלין ומגיעה לאותו המלון בתקווה שמראה הבריכה שנהגה לשחות בה בילדותה יפרוץ את מחסום הכתיבה שלה. אך כשפרופסור לספרות בגמלאות מגייס אותה לפרויקט הקשור בקפקא, היא נשאבת אל תוך מסתורין שייקח אותה למסע מטפיזי וישנה אותה בדרכים שהיא לא יכולה לדמיין.

השורה התחתונה: איך שני הסיפורים האלה משתלבים אחד בשני? ומיהו אותו פרופסור מסתורי? האם בנסון יזכה לסדרה משלו? כל זאת ועוד, בפרק הבא של בועות.


כל לב הוא דלת – שונן מגוויירכל לב הוא דלת – שונן מגווייר
נובה הוצאה לאור / מאנגלית: דידי חנוך

מה קורה למי שיוצאים לארצות הדמיון, אחרי שהם חוזרים לעולם שלנו והדלת לעולם ההוא נסגרה בפניהם? אם יש להם מזל, הם מגיעים לבית אלינור וסט לילדים אבודים, המקום שבו כולם עברו חוויות מופלאות, שמחות או קודרות, וחזרו שונים מכפי שהיו. ושבו כולם מחפשים דרך לחזור. גם ננסי מחפשת דרך לחזור, לעולם המתים השקט והדומם בו שהתה שנים מספר. אבל זמן לא רב לאחר שהיא מגיעה לפנימיה, טרגדיה מכה, ועכשיו היא וכמה מחבריה החדשים צריכים לפתור תעלומת רצח, אחרת ייגזר גורלו של המקום היחיד בעולמנו שבו מצאו בית.

השורה התחתונה: עוד ספר איכותי וזוכה פרסים מבית הוצאת נובה.


לאהוב, לשוטט, להפליג – וולף, מופסאן, בנימין, סטיבנסון, תורו, קדוגןלאהוב, לשוטט, להפליג – וולף, מופסאן, בנימין, סטיבנסון, תורו, קדוגן
הוצאת תשע נשמות /תרגום: רעות בן יעקב, יותם בנשלום, יהונתן דיין, אנמרי בארטפךד, הראל קין

עשרות שנים טרם הופעתם של הרצאות ״טד״ וסרטים דוקומנטריים בגוף ראשון, עסקו אינספור סופרים, וביניהם סופרי מופת, באמנות כתיבת המסה הקצרה. כזוהי אסופה זו. היא מאגדת שבע יצירות המבקשות לתקשר ביניהן בצורה בלתי אמצעית: רוברט לואיס סטיבנסון מפענח את יסוד האהבה ואת מכשולי הנישואים. ולטר בנימין כותב סקיצות על המשוטט ועל הבטלה, וגארנט קדוגן מתרגם אותן להליכה בצל הגזענות. וירג׳יניה וולף מחפשת עיפרון ברחבי לונדון. הנרי דייוויד ת’ורו מוצא את חירותו בחיק הטבע, בעוד שלגִי דה מופסאן נמאס מפריז הקפיטליסטית והוא מפליג לוונציה תוך האזנה למוזיקה רחוקה של עיר והתבוננות משכרת בכוכבי הלילה.

השורה התחתונה: הוצאת תשע נשמות ממשיכה לעשות את מה שהיא עושה.


לב משוריין – יו נסבולב משוריין – יו נסבו
הוצאת בבל / מנורווגית: דנה כספי

מצולק בנפשו וחבול בגופו אחרי פענוח פרשיית איש השלג, מוצא המפקח הארי הולה מקלט בהונג קונג, שם, הוא מתפלש במאורות אופיום מטונפות ומסתבך בחובות הימורים. בינתיים, באוסלו, מתקשה המשטרה לפענח פרשייה חדשה: שתי נשים מוצאות את מותן בטביעה בדם של עצמן, שניגר מפצעים מסתוריים בפיהן. קאיה סולנס, חוקרת מקרי רצח חדשה במפלג, נשלחת להחזיר את המפקח הסורר הביתה. כשהארי הולה מתבצר בסירובו, שולפת קאיה את הקלף האחרון שבידה: אביו של הולה חולה מאוד וככל הנראה ימיו ספורים. בין ביקור אחד למשנהו של אביו על ערש הדווי, הוא נסחף אל תוך פרשיית רצח אפלה ומסועפת.

השורה התחתונה: אם אהבתם את הספרים הקודמים בסדרת הארי הולה, בטח תאהבו גם את הספר הזה של הטוען לתואר סופר המתח הסקנדינבי המצליח ביותר.


לתפארת מדינת ישראל – נועה זיתלתפארת מדינת ישראל – נועה זית
איפאבליש הוצאה לאור

בעמק הלוהט, בין שדות הכותנה ובריכות הדגים נובע סיפור של שתי דמויות המתארות אותו מעיניהן, ומצליח ללכוד רגע מכריע ב”מצב הישראלי”. זהו סיפור אהבה מיוחד שנרקם בין נורית, בת קיבוץ ודויד, נגר מבית שאן, כשכל אחד מהם נטוע עמוק בשורשים של עולמו ובכל זאת מפורר את האדמה שהתאבנה סביבו ויוצר קשר עם “האחר”. שני הנרטיבים, זה של תושבי עיירת הפיתוח וזה של אנשי ההתיישבות העובדת, עלילות והוויות חיים המתקיימות זו לצד זו, בשני עולמות נפרדים כביכול, ניזונים זה מזה ויוצרים סיפור מתהווה.

השורה התחתונה: המון ישראליות מסתתרת בספרה השני של נועה זית. על ספרה הקודם, ארבע אחר הצהרים, זכתה בפרס ספיר לספר ביכורים.


סמאדר – מירב נקר-סדיסמאדר – מירב נקר-סדי
הוצאת בבל

סיפור התבגרותה של נערה צעירה שחייה וחיי משפחתה משתנים לבלי הכר בקיץ אחד, שבו עזבה את ביתה עם אמה ועברה להתגורר בבית סבה ודודה. סמאדר, גיבורת הנובלה, מסתגרת בבית סבה המוכר-הזר ומסרבת לצאת ממנו, מפחדת “להוציא את הפרצוף שלה אפילו למדרגות של הבניין”, ורק דאגתה לאמה וחיפושיה אחריה מצליחים להוציא אותה מכלאה, במסלול שהיא תימשך אליו שוב ושוב. על כל הקיץ הלוהט הזה ורב התהפוכות מרחפת ציפייה למכתב גורלי שאמור להגיע מן העולם החיצון, ולבשר לה לאיזה גוש היא שובצה בתיכון שאליו היא אמורה לעבור עם תחילת שנת הלימודים – גוש א’ היוקרתי, גוש ב’ או גוש ג’, שבו היו שמים בטח את זמירה אמה.

השורה התחתונה: ספר שני למירב נקר-סדי, אחרי שספרה הקודם זכה בפרס ספיר לספר ביכורים.


עיניהם צופות באלוהים – זורה ניל הרסטוןעיניהם צופות באלוהים – זורה ניל הרסטון
הכורסא הוצאה לאור / תרגום: רעות בן יעקב

ג’ייני גדלה בבית סבתה בפלורידה, ומילדות בערה בה הכמיהה לחופש ולעצמאות. סיפור חייה הוא גם סיפור חיפושה אחר האהבה, כשסביבה נחשף הווי החיים האפרו-אמריקאי בדרום ארצות הברית של תחילת המאה שעברה. נקודת מבטה של ג’ייני יוצאת דופן – מבטה של אישה שחורה בעולם שייעד אותה לחיי פשרה אך היא לא נשמעה לו; “אם אתה יכול לראות את האור בזריחה,” אומרת ג’ייני, “לא אכפת לך למות בערב.” הספר, שפורסם לראשונה ב- 1937, נכלל ברשימת ‘טיים מגזין’ של מאה הספרים הטובים ביותר בשפה האנגלית מאז 1923, ומתורגם עכשיו לראשונה לעברית.

השורה התחתונה: בתקופה חשוכה שכזו, טוב שיש מי שמביא ספרות שמציבה מראה אל מול הגזענות.


תחת לחץ – פלין בריתחת לחץ – פלין ברי
הוצאת כתר / מאנגלית: אסנת הדר

כשנורה נוסעת ברכבת מלונדון לבקר את אחותה בכפר, היא מצפה לפגוש אותה בתחנה. או אולי בבית, מכינה ארוחת ערב. אבל כשהיא נכנסת לבית החמים והמוכר היא מגלה שאחותה נפלה קורבן לרצח אכזרי. נורה מסרבת לחזור לשגרת חייה בלונדון. בעקבות ארוע טראומתי בעבר, אין לה אמון במשטרה. היא מנסה לפענח את הרצח בעצמה ומתשאלת כל מי שהיה בקשר עם אחותה. וככל שנחשפים סודותיה של האחות ונורה מתקרבת לרוצח, היא מוצאת את עצמה תחת לחץ ובסכנת חיים.

השורה התחתונה: אנשי ההוצאה טוענים שפלין ברי היא קול חדש ומרענן בסצנת ספרות המתח העולמית.

אולי יעניין אתכם גם:

2 תגובות

  1. ofri shir הגב

    ככל הנוגע ל”הנערה בקרח”, השורה התחתונה שלך לא רלוונטית לטיב הספר. האם זה מה שמעיד על תוכנו? קצת אאוט או קונקטסט, חייבת להגיד. אם לא קראת את הספר ואין לך מה להגיד עליו, אל תגיד. זה עדיף מלהגיד משהו לא קשור ולא שייך. נקודה למחשבה: מדובר בתרגום אחד לאחד מן המקור. תתלונן בבריטניה, בהוצאת הספרים.

    שבת שלום!

השארת תגובה

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם
מומלץ החודש
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן
מה, לא הצטרפת עדיין למועדון הקריאה שלנו?
זה לוקח רק שנייה, ואנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת הדואר שלכם.
It's about time you'll join our book club
It only takes a second and we promise not to spam your inbox
תמכו בבלוג
עזרו לאתר להמשיך ולהתקיים ותהנו מ:
  • מקום של כבוד בגן עדן
  • גישה חופשית לתכני האתר
  • כן, הגישה חופשית גם ללא תרומה
  • תחושה עצומה של סיפוק עצמי
*התמיכה באתר אינה מוגבלת לחברי המערכת ובני משפחותיהם
ההופעה באינדקס החנויות הפרטיות אינה כרוכה בתשלום וכך תישאר לעד.
רשימה זו הוקמה ללא מטרות רווח כשירות לציבור אוהבי הספר.
תמכו ביצירה עצמאית!
תרומה של דולר אחד תוכל לעזור לאתר להמשיך ולהתקיים (כן, פחות ממחיר של כוס קפה)
Support Independent Media
A donation of only one dollar could help the site continue working. yes, less than the price of a coffee mug

עשו טעויות מדהימות ומפוארות

הציטוט השבועי
מתעדכן בכל יום ראשון