יום שישי 24 במאי 2024

לוגו האתר - מחסום כתיבה
ספרים חדשים על המדף - ינואר 2023

ספרים חדשים על המדף – ינואר 2023

שתפו

שתפו

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם. אה, וגם תקבלו ספר במתנה!

נהנים מהקריאה?

תמכו באתר ועזרו לנו ליצור עוד תכנים מעולים במיוחד עבורכם

סקירה מהירה של כמה מהספרים היותר מסקרנים שהגיעו אל מדפי חנויות הספרים במהלך החודשים האחרונים. הבהרה חד משמעית ובלתי משתמעת לשתי פנים מחכה לקוראים בסופו של המדור לצד הערה מנהלתית חשובה.

אדונית השקרנים – אן פאצ'ט
עם עובד / מאנגלית: קטיה בנוביץ'

רוז בת ה־22 נפרדת מבעלה ויוצאת למסע בהול בכבישים מהירים. הרחק מביתה שבקליפורניה, ועד האביט שבלב קנטאקי, היא נוהגת לילות וימים בדודג' דארט מאובקת ובעיניים טרוטות, כדי להגיע למקום מחסה – למנזר סנט אליזבת. תומס לא יודע על התינוקת שבבטנה. גם אימהּ לא יודעת. אבל כאן, למרגלות המנזר, היא כבר לא צריכה לומר דבר. עשרות בנות בהיריון חוסות בבית העצום. כולן זקוקות לעזרה; אחדות מבקשות מחילה, אחרות מבקשות לשכוח. הן הרו בטעות ומתכוונות למסור את ילדיהן למשפחות אומנה מיד לאחר הלידה. לכל אחת מהן יש סיפור, אך רוז – יפהפייה וחסרת מנוחה – מושכת את העין יותר מכולן. היא נקשרת לבנות בחדרהּ, מתנדבת במטבח, מסתכסכת עם אם המנזר ומגלה שוב ושוב עד כמה קשה להקשיב לציווי הפנימי, לשמוע בקולו, לדעת מה עליה לעשות. יום הלידה הולך וקרב.

השורה התחתונה: תחושת בטן


אהבה למתחילים – מדי דוסון
הוצאת ידיעות ספרים / מאנגלית: דנה טל

מארני מק'גרו ופטריק דילייני מאוהבים כבר מספיק זמן כדי לדעת שהם לא מושלמים באופן מושלם יחד. אבל בכל זאת ישנם כמה דברים שאפשר עוד לשייף: מארני נוטה להשתלהב בעוד שפטריק מופנם; מארני חובבת שינויים והפתעות ואילו פטריק מעוניין ביציבות; מארני רואה בעתידם המשותף חתונה וילדים, ופטריק לא מצליח להתנתק מהצל הכבד שמטילה הטרגדיה שחווה בעברו. אבל חייהם של השניים נהפכים על פיהם כשהפתעה בת שמונה מעברו של פטריק מגיחה אל חייהם בגלגלונים סוערים. מארני מצליחה לראות בה משפחה למן הרגע הראשון, אף שהמשפחה הזאת לא הגיעה בדיוק בדרך שדמיינה, אבל פטריק החרד מפגיעה נוספת נסוג עוד יותר אל תוך עצמו. מארני תוהה איך תוכל להמשיך ולהאמין בקסם הטמון ביקום, כשנראה שכל מה שהיקום עושה זה לנסות לרפות את ידיה. אבל יש סיפורי אהבה ששווה לחכות בשבילם, ובעצם, מה שווה אהבה בלי קצת תיבול של תוהו ובוהו?

השורה התחתונה: סיפור אהבה מבורדק


אהבות עכורות – שטפן צווייג
הוצאת מודן / תרגום: ליה נירגד

בגנֵבה, בהיסוס או בסערה, מגיעה לה האהבה, בזמנה ובסגנונה הלא־מתחשבים, להתדפק על דלתות דמויותיו של שטפן צווייג. האהבה מתגלה למוזיקאית נחבאת אל הכלים בשם אריקה אוואלד שאפילו לא פיללה לה. היא אורבת בשעות הדמדומים לנער אנגלי מבולבל במשעולי הגן. היא משתקפת מבעד לעיניהן הנרעשות של שתי ילדות תמימות, המנסות לגלות את סודה הכאוב של האומנת האהובה שלהן. היא אפילו מטרידה בזמן חופשה משפחתית את מנוחתו של סוכן נוסע החושד ברומן שמנהלת בתו המצודדת עם אחד הגברברים המתארחים במלון. ארבע נובלות פרי עטו של שטפן צווייג על טיבן של דמויותיו הנרתעות מפניה של האהבה, מאבדות עם הזמן את הזיקה אליה או מבכרות את מימושה בדמיון על פני התממשותה במציאות.

השורה התחתונה: למי שאהבו את כתביו הקודמים שתורגמו לעברית


אוטובנוגרפיה – כריסטינה לורן
הוצאת אהבות / תרגום: לא מצוין באתר ההוצאה

לפני שלוש שנים, משפחתו של טאנר סקוט עברה מקליפורניה ליוטה. המעבר הכניס את הנער הדו-מיני בחזרה לארון. כשנותר עוד סמסטר אחד בתיכון, והוא כמעט יכול לטעום את החופש המחכה לו בקולג׳ שמחוץ למדינה, טאנר מתכנן לשמור על ממוצע הציונים שלו בכל מחיר לסיים בהצלחה ולעזוב את יוטה. אבל כאשר חברתו הטובה אוטום מאתגרת אותו לקחת חלק בסמינר יוקרתי בו תלמידים מצטיינים מתבקשים לסיים לכתוב ספר שלם בסמסטר – טאנר לא יכול להתאפק, על אף דעתו הנחרצת על הסמינר, ולו רק כדי להוכיח לאוטום שכתיבת ספר בארבעה חודשים נשמעת פשוטה. ארבעה חודשים זה נצח. מסתבר שטאנר אכן צדק: ארבעה חודשים הם הרבה זמן. אחרי הכל, הספיקה לו רק שנייה אחת כדי להבחין בסבסטיאן בראדר, שמכר את הרומן שכתב בסמינר שנה קודם לכן ושמנחה כעת את הסדנה. ופחות מחודש מספיק לטאנר כדי להתאהב בו לחלוטין.

השורה התחתונה: רומנטיקה באוויר


אחות חורגת – ג'ניפר דונלי
הוצאת כנרת / תרגום: חמוטל ילין

איזבל צריכה להיות מאושרת — היא עומדת לזכות בנסיך יפה תואר. אלא שאיזבל אינה סינדרלה, הנערה היפה שאיבדה את נעל הזכוכית וכבשה את לבו של הנסיך. היא האחות החורגת המכוערת שלה, שכרתה את אצבעות כף הרגל כדי להתאים לנעל של סינדרלה. זה מה שמגיע לנערה פשוטה בְּעולם שמעריץ יופי; נערה לוחמנית בְּעולם שמצפה ממנה להיות צייתנית וכנועה. איזבל ניסתה להשתלב בחֶברה. למלא את הציפיות של אמא שלה להיות כמו סינדרלה, אחותה החורגת. להיות יפה. להיות מתוקה ונעימה. היא פגעה בעצמה כדי לשרוד בעולם שאינו מעריך נערה כמוה. אבל זה רק הפך אותה למרושעת, קנאית וחלולה. עכשיו יש לה הזדמנות לברוח ולשנות את גורלה, יש לה הזדמנות להוכיח את מה שאחיות־חורגות מכוערות תמיד ידעו: דרוש יותר מכאב לב כדי לשבור נערה.

השורה התחתונה: רגע, מה?


איזה עידן נפלא – קיילי ריד
הוצאת ידיעות ספרים / מאנגלית: גליה וורגן

אליקס צ'מברליין היא אישה שמשיגה את מה שהיא רוצה. היא הצליחה לבסס את עצמה כמותג לקידום ביטחון עצמי והעצמה נשית. ולכן היא המומה כשאמירה, הבייביסיטר השחורה של בתה הפעוטה, מתעמתת עם איש הביטחון בסופרמרקט היוקרתי בשכונה, שחשד בה בחטיפה רק על סמך המראה שלה. קהל קטן נאסף ועובר אורח מצלם הכול, אמירה זועמת ומושפלת, ובלבה של אליקס גומלת ההחלטה להוציא את הצדק לאור. אבל את אמירה עצמה מטרידים עניינים אחרים. היא בת עשרים וחמש, חסרת אמצעים ואין לה מושג מה היא רוצה לעשות עם החיים שלה, כך שהניסיונות של אליקס לעזור בעיקר מעוררים בה אי־נוחות. כשתיעוד סרטון התקרית משיב לחייה של אליקס דמות מן העבר, שתי הנשים מוצאות את עצמן בעל כורחן במסלול התנגשות שיהפוך על פיו כל מה שהן חושבות שהן יודעות על עצמן, ואחת על השנייה.

השורה התחתונה: מהספרים שאתם יכולים לנחש איך הם מתחילים אבל אין לכם מושג לאן יתקדמו


איך לצאת עם דושבג 2 – זיק דניאלס – שרה ניי
הוצאת ידיעות ספרים / מאנגלית: נעמה תורן

זיק דניאלס הוא לא סתם דושבג, הוא ממש מניאק. הוא חלאה אמיתית ומקפיד לשמור מרחק מכולם. אין לו שום עניין במערכת יחסים – כמו למרבית המניאקים. דייטים? להיות חלק מזוג? תעשו לנו טובה. זה לא בשבילו. הוא מעולם לא הקדיש מחשבה לגבי איזו בת זוג הוא היה רוצה, כי מעולם לא היה לו עניין שתהיה לו בת זוג. לעזאזל, עם בני המשפחה שלו הוא בקושי מצליח לנהל מערכת יחסים, ואיתם יש לו קרבת דם. אפילו החברים שלו לא אוהבים אותו. אז למה הוא ממשיך לחשוב על ויולט דה-לוקה? ויולט המתוקה והשקטה הפוכה ממנו בכל מובן שאפשר להעלות על הדעת – כמו אור לעומת חושך. אפילו השם הארור שלה נשמע כמו קרני שמש ואושר וכל השיט הזה. וגם זה מעצבן אותו רצח.

השורה התחתונה: אהבתם את הספר הראשון? יצאתן עם דושבאג? זה הזמן להמשיך לספר ההמשך, שבו הדושבאג יהיה אפילו יותר דושבאגי (אנחנו מנחשים)


אילו נולד איטלקי – שי אספריל
הוצאת עם עובד

ויקטור, עורך דין מלא סתירות שהתייתם מאביו בגיל צעיר, מתמחה בסכסוכים מכוערים בין בני זוג אמידים. הישגיו בבית המשפט אפשרו לו להתרחק משכונת ילדותו ומן הזיכרונות הקשים הכרוכים בה, אבל הפכו אותו לציניקן. גם הגר אשתו, עיתונאית חוקרת במקצועה, כבר מפקפקת באמות המידה שהנחו אותה בתחקיריה ובחייה, ולמעשה זונחת אותן כשהיא מתאהבת בגבר נשוי. איך יגיב בעלה כשיגלה זאת? – אילו הסתכם הכול בזה, לא היה סיפורו נבדל מרבים אחרים שנושאם בגידה. כאן, במקביל, חיי את חייו רוקח ערירי ששורשי משפחתו אינם ידועים לו. כשהוא עובר מעסקי הרוקחות להשכרת דירות נופש לתיירים, לא הרווח הכלכלי מעניין אותו אלא דייריו, שהוא צופה בהם בחשאי באמצעות מצלמות נסתרות. משיצטלבו שני צירי העלילה זה בזה, לא יוכלו להמשיך עוד במסלוליהם כמו קודם לכן.

השורה התחתונה: לו הייתי פיראט


איתנו זה מתחיל – קולין הובר
הוצאת כנרת / מאנגלית: סיון מדר

לילי ובעלה לשעבר, רייל, מצליחים להיכנס לשגרת משמורת משותפת על בתם, כשהיא נתקלת שוב באהבתה הראשונה, אטלס. לרגע נראה שהיקום עובד לטובתם — סוף־סוף הם יכולים להיות ביחד. אלא שהתלהבותה שוככת במהירות. ברור לה שעל אף שהם כבר לא נשואים, רייל עדיין חלק בלתי נפרד מחייה – ואטלס קוריגן הוא האיש האחד שרייל לא יהיה מוכן לקבל בחיי בתו. או בחיי אשתו לשעבר. הספר נע בין נקודות המבט של לילי ושל אטלס, ומתחיל בנקודה שבה נגמרה אחרית הדבר של רב־המכר "איתנו זה נגמר". הספר חושף את עֲבָרוֹ המלא של אטלס ומלווה את לילי בהזדמנות הנוספת שלה לאהבת אמת, תוך התמודדות עם אקס קנאי ואלים.

השורה התחתונה: הייתם מצפים שזה יהיה הספר הראשון, אבל אתם טועים


איתנו זה נגמר – קולין הובר
הוצאת כנרת זמורה / מאנגלית: אסף שור

החיים של לילי לא היו תמיד קלים, אבל היא עשתה כל מאמץ ליצור לעצמה את החיים שהיא רוצה – למדה, עבדה, ואפילו הקימה את העסק שתמיד חלמה עליו. לכן, כשהיא פוגשת נוירוכירורג מדהים בשם רייל קינקייד, ומשהו נדלק בינה לבינו, נראה שהכול כמעט טוב מכדי להיות אמיתי. רייל עקשן, אסרטיבי, ואולי גם מעט יהיר. אבל יש לו חולשה ללילי. אפילו אם הוא סולד ממערכות יחסים. ולילי לא יכולה שלא לתהות מה הפך אותו לכזה מלכתחילה. לילי מוטרדת מאוד בשאלות לגבי מערכת היחסים החדשה שלה, ומוצפת גם בזיכרונות מאהבתה הראשונה, אטלס קוריגן, החוט המקשר לעָבר שהשאירה מאחוריה. כשהם נפגשים במפתיע, נדמה שהיסודות לכל מה שבנתה עם רייל מתערער.

השורה התחתונה: כי בעצם הספר הראשון הוא זה


במערב אין כל חדש – אריך מריה רמרק
הוצאת מחברות לספרות / תרגום: גדי גולדברג

פאול בוימר בן התשע־עשרה מתנדב להתגייס, ונשלח היישר מספסל הלימודים אל חזית הקרבות של מלחמת העולם הראשונה. תחת הריגושים וההרפתקאות שציפה להם, הוא חווה את הקטל הברוטלי במלוא עוצמתו, ואת מותם חסר התכלית של רעיו. במערב אין כל חדש התפרסם ב־1929 והיה מיד לרב־מכר ספרותי, מן הגדולים בכל הזמנים. הוא מתאר את זוועות המלחמה בחדות מרתקת ובשפה חיונית המדברת אל כל דור קוראים חדש, ומעביר מסר אוניברסלי והומני של עליונות החיים על המוות.

השורה התחתונה: קלאסיקה אנטי מלחמתית. מעניין איך תתקבל בקרב הקהל הישראלי המיליטנטי


ברידג׳רטון 3 – הצעה מג'נטלמן – ג'וליה קווין
הוצאת אהבות / מאנגלית: יפעה הדר

סופי בקט מעולם לא חלמה שתוכל להתגנב לנשף המסכות המפורסם של ליידי ברידג׳רטון – או שהנסיך מהאגדות ימתין לה שם. סופי היא ביתו של רוזן, אך לאחר מותו, אימה החורגת והמרשעת הפכה אותה למשרתת בביתה. אלא שעתה, מסתחררת בזרועותיו החסונות של בנדיקט ברידג׳רטון האבירי ויפה התואר, היא מרגישה כמו בת מלכות. למרבה הצער היא יודעת שכול הקסם הזה יעלם בשעת חצות. מי הייתה האישה המרהיבה הזו? מאז אותו לילה מכושף, דמותה המזהירה סנוורה את בנדיקט מלראות כול אשה אחרת. היחידה שמושכת את עינו היא יפיפייה בבגדי משרתת, שנדמית מוכרת באופן מוזר ושאותה הוא מרגיש חובה בלתי מוסברת להציל. הוא נשבע למצוא ולהתחתן עם העלמה המסתורית שלו מהנשף, אבל המשרתת עוצרת הנשימה הזו מחלישה אותו מרוב תשוקה אליה. אם בנדיקט יציע לה את ליבו, האם בכך יקריב את הסיכוי היחיד שלו לאהבת אמת?

השורה התחתונה: זה עדיין קורה?


ברית אש ודם – לינדזי ברוקר
הוצאת ספרים בעלמא / מאנגלית: אדוה לנציאנו

חשבתי שזב – הדרקון הציני והעוין שנשלח על ידי בית הדין הגבוה לדרקונים לטפל בפושעים קסומים שנמלטו לכדור הארץ – חזר לעולם שלו ולא אראה אותו שוב. חשבתי גם שאולי עכשיו, אחרי שהמפעילה שלי מטעם הממשלה החלימה והמשימה שלי הסתיימה, יהיה לי קצת שקט ואוכל להחליף את הג'יפ ההרוס שלי, לנוח, להחלים מהאסתמה המשונה שתקפה אותי, ואולי גם ליצור קשר עם בעלי לשעבר והבת שלי שהרחקתי מעליי כדי לשמור על ביטחונם. אז חשבתי. וטעיתי בכול. מצאתי את עצמי מסובכת עד מעל הראש במשימה חדשה, הפעם כזו שהתנדבתי אליה כדי לעזור לחברה – אולי החברה היחידה שיש לי בעולם – והיא מערבת קובולדים, משני צורה, גובלינים ודרקון. לא, רגע. שני דרקונים. שיהיה לי בהצלחה. ואל תורוולד, מחסלת יצורים קסומים בשירות הממשלה, חוזרת להרפתקה נוספת, מלאת תהפוכות ובלתי צפויה.

השורה התחתונה: אנחנו סומכים על הוצאת ספרים בעלמא בעיניים עצומות


ג'וני שב משדה הקרב – דלטון טרמבו
הוצאת אחוזת בית / מאנגלית: יותם בנשלום

סיפורו של הפצוע האנוש המפורסם ביותר בעולם, סמל לטרגיות ולאכזריות של מלחמות באשר הן. זהו רומן שובר לב, מהספרים המצמררים שנכתבו אי פעם. הסיפור מוגש לנו כמונולוג של ג'ו בונהם, חייל אמריקאי צעיר ששוכב בבית חולים ולא מבין מה קרה לו. הוא לא שומע כלום (חוץ מהמחשבות והזיכרונות של עצמו), לא רואה כלום, ולאט-לאט מבין את חומרת פציעתו, ואילו עוד איברים הוא איבד. בעודו מעכל את שאירע לו, הוא נזכר באנקדוטות מחייו, צולל בחזרה לרגעים יפים, וחוזר למציאות רק כדי להיווכח שקרה לו אסון נורא – יותר ממוות – ומנסה למצוא דרך לתקשר עם סביבתו.

השורה התחתונה: אם "במערב אין כל חדש" לא הצליח לשכנע אתכם שמלחמות זה רע, אולי הקלאסיקה הזאת תעשה את זה (אנחנו לא אופטימיים)


גלויה מקאפרי – אלכס בראון
הוצאת פן וידיעות ספרים / מאנגלית: אילן פן

תור הזהב של הוליווד. קלי סינקלייר עומדת להיות כוכבת הקולנוע הגדולה הבאה. עד אז היא מבלה את הקיץ של שנת 1953 באי הקסום קאפרי. שישים שנה לאחר מכן, בביקור בקוטג' של סבתה הזקנה, הצלמת מאדי ויליאמס מוצאת קופסה עם מזכרות ותמונות, וביניהן תמונה של אישה צעירה ונוצצת בבלונד פלטינה. נוסף על כך היא מוצאת גלויה מהאי קאפרי, המגוללת את סופו שובר הלב של רומן סוער. סבתה מתקשה להיזכר בפרטים מן העבר הכה רחוק, ולכן כשמאדי מקבלת עבודת צילום באיטליה, היא מבקרת בקאפרי כדי לנסות ולברר מה באמת קרה. האם היא תצליח לפצח את המסתורין שאופף את קיץ 1953, והאם שהותה באי הקסום טומנת בחובה הפתעות גם בשבילה?

השורה התחתונה: אחרי שכתבה את הספרים "גלויה מאיטליה" ו"גלויה מפריז", וקצת לפני שתכתוב ת "גלויה מביתר עלית"


האותיות הקטנות – לורן אשר
הוצאת אהבות / תרגום: לא מצוין באתר ההוצאה

רואן. אני בעסקי האגדות. פארקי שעשועים. חברות הפקה. מלונות חמישה כוכבים. הכול יכול להיות שלי אם רק אשפץ את דרימלנד. מבחינה תיאורטית, היה זה צעד נבון לשכור את זהרה, אלא שאז נישקתי אותה. ומהרגע שהתחלתי להתכתב איתה תחת שם בדוי, המצב באמת יצא מכלל שליטה. כשהבנתי שעשיתי טעות, כבר היה מאוחר מדי. אנשים כמוני לא זוכים לסוף טוב. לא כשנועדנו להרוס אותו. זהרה. אחרי שהשתכרתי והגשתי הצעה שמבקרת את המתקן היקר ביותר בדרימלנד, הייתי אמורה לקבל מכתב פיטורים. במקום זאת, רואן קיין הציע לי את עבודת החלומות שלי. המלכוד? היה עליי לעבוד בשביל הבוס הקשה ביותר שאי פעם פגשתי. רואן היה גס רוח ולגמרי מחוץ לתחום, אבל ללב שלי לא היה אכפת. לפחות לא עד שגיליתי את הסוד שלו. הגיע הזמן ללמד את המיליארדר שכסף לא יכול לתקן הכול. במיוחד לא אותנו.

השורה התחתונה: עוד רומן רומנטי, מהזן שתוקף את מדפי הספרים בשנים האחרונות


האישה ששבה לחיים – בת' מילר
הוצאת פן וידיעות ספרים / אנגלית: רחל פן

פרל פלאורז מסתתרת זמן רב כל כך עד שהיא שכחה כיצד נראים חיים אמיתיים. היא חיה חיים מוגבלים מאוד ומבודדים ביער בצרפת, אבל כך היא מגוננת על עצמה מפני הזיכרונות הכואבים והסודות שהשאירה מאחוריה. שיחת טלפון בלתי-צפויה מערערת את עולמה השלו. אביה, שאותו לא ראתה עשרות שנים, מאז שהרחיק אותה מעליו והרס את משפחתם, גוסס באנגליה. פרל ממהרת לחזור לאנגליה כדי להספיק לראות אותו לפני מותו. כשהיא מגיעה מתברר שהוא הכין לה מתנת פרידה – יומן, הכתוב בסימני קצרנות מיוחדים שרק היא, מכל בני המשפחה, יודעת לפענח. פרל מתחילה לקרוא ביומן ומגלה שזה ארבעים שנה אביה חושב עליה כמעט מדי יום. ככל שהיא צוללת אל בין הדפים, עולים וצפים סודות שגורמים לה לפקפק בכל מה שחשבה שהיא יודעת. האם פרל תהיה מוכנה להתעמת עם העבר ולהתמודד עם הסוד שממנו היא נמלטת כל השנים?

השורה התחתונה: התשובה היא כן, אבל רק אחרי הרבה לבטים, קשיים ועמודים


האמת והשקרים של אלה בלאק – אמילי בר
הוצאת ידיעות ספרים / מאנגלית:שרון פרמינגר

לאלה בלק יש סגנון חיים שרוב בני השבע-עשרה יכולים רק לחלום עליו. יום אחד, בלי כל אזהרה מוקדמת, הוריה לוקחים אותה לריו דה ז'ניירו שבברזיל. במסע המפתיע הזה המציאות מתהפכת על פיה ואלה מגלה שהאנשים שגידלו אותה הם בכלל לא ההורים האמיתיים שלה. ההבנה שכל חייה היו מבוססים על שקר דוחפת את אלה לברוח במטרה לגלות את האמת על זהותה ולמצוא את האישה שלפני שבע-עשרה שנה נאלצה למסור אותה לאימוץ.

השורה התחתונה: אין. לפעמים אין מה להגיד על ספר רק על סמך התקציר שלו


האריות מקאזה פלוריו – סטפניה אאוצ'י
הוצאת ידיעות ספרים / מאיטלקית: יערית טאובר

שושלת פלוריו כבר לא צריכה להצדיק את מעמדה בעולם. בעבודה קשה הם כבשו את מקומם לצד מלכים, מושלים ופוליטיקאים, ורק אזכּוּר שמם יכול לפתוח כל דלת באיטליה. אבל ההצלחה תלויה בבני אדם, ובני אדם לא ממשיכים לחיות לעד. מותו של איגנציו פלוריו תפס את בנו איגנצידו לא מוכן ומלא בפחדים. שלא כמו אבותיו, הוא לא מעוניין להקריב הכול למען האדרתו של בית פלוריו, ואף על פי כן הוא מנסה לנווט את ספינת הגורל המשפחתית. ייעודו נחתם עוד בטרם נולד, אך לשם הגשמתו נדרש משהו אחר, משהו שלסבו היה, לאביו היה ולו דווקא חסר. לצדו של איגנצידו ניצבת פרנקה, האישה היפה ביותר באירופה, שקיומה המופז מתנפץ לרסיסים בשל מכות גורל אכזריות, והיא נאלצת ללמוד בדרך הקשה שאת הנפילות שבתוך הבית עצמו אין הון או מעמד בעולם שיכולים לרכך.

השורה התחתונה: איטלקים ונהנים


הדיירת – תמר מרין
הוצאת אחוזת בית

צמד שוטרים מוזעק באישון לילה לדירתה של איה אבישר, גרושה בתחילת שנות הארבעים לחייה. בצהרי אותו יום, עיליי שחר, הגרוש שלה, מופיע בדירה שבה התגורר בעבר איתה ועם ילדיהם, ותובע ממנה לשקול מחדש את הגירושים. או למעשה, לחזור בה מהם. ועד אז – איה נשארת בדירה ולא יוצאת ממנה. הדרמה שמתחוללת בדירה בין איה לעיליי – דרמה שנעה בין גילויי אהבה לבין כעסי עבר, התחשבנויות, איומים ואלימות – נמסרת דרך הגרסאות השונות של שניהם להתרחשות, על כל השאלות שהן מעלות: למה איה מאפשרת לעיליי להישאר בדירה? ואם נוכחותו נכפית עליה, מדוע הוריה מצדדים דווקא בו? אמנם כבר יש לאיה זוגיות חדשה עם ורד, אך האם היא באמת המשיכה הלאה? ומצד שני: האם עיליי אכן מתחרט על הגירושים, או שאולי הוא מונע על ידי אינטרסים אחרים לגמרי? ומה בדיוק קרה בינו לבין ליה, בת זוגו הצעירה?

השורה התחתונה: שונאים, סיפור אהבה


הלילה הוא לנצח – ניב הדס
הוצאת כנרת

בתל אביב של עוד רגע, עיר מרקיבה ומסואבת, עורך שאפתן וחסר מעצורים מוכן לעשות הכול כדי לשמור על מעמדו; שתי יריבות מרות נאלצות לשתף פעולה כדי לנקום בגבר שפגע בהן; עיתונאי החוקר סם חדש שפותח במקור עבור הצבא האמריקאי ואנס סדרתי משחר לטרף. הלילה הוא לנצח נע בין מועדונים שמגישים את הוויסקי שלהם נקי לחדרים אחוריים מטונפים, בין אנשי עסקים המתענגים על טקילה ארטיזנאלית וצדפות מיובאות לבלייניות בדיאטה של אלכוהול וקוקאין, ומתזמר עלילת מתח מורכבת החושפת שחיתות עמוקה וזוהר כוזב.

השורה התחתונה: מתח תל אביבי שנמתח אל תוך הלילה


המדריך לעלמה רודפת הממון – סופי אירווין
הוצאת הכורסא / מאנגלית: כנרת היגינס-דוידי

כשקיטי טלבוט ננטשת בידי ארוסה שלושה חודשים בלבד לפני חתונתם, העתיד שלה נראה עגום ואין תקווה באופק. השנה היא 1818 ובלי הון שיאפשר לה לשלם את חובות ההימורים של אביה המנוח, היא וארבע אחיותיה עומדות בפני התמוטטות כלכלית מוחלטת. אבל קיטי מסרבת להיכנע לתכתיבי הגורל, ובתוך שבועיים היא עוזבת את ביתה בכפר ויוצאת לשדה הקרב המסוכן ביותר באנגליה: עונת הנשפים הלונדונית. המטרה פשוטה: למצוא רווק בעל ממון שיבקש לשאת אותה לאישה ויציל את משפחתה. לקיטי אמנם חסר ייחוס משפחתי נאות, אבל היא מחפה על כך בעזרת פיקחות, תושייה ודבקות במטרה. התוכנית שלה מתקדמת היטב עד שהיא פוגשת את לורד רדקליף – בן אצולה מנוסה ויהיר, שנחוש לסכל את מזימתה למצוא בעל עשיר בכל מחיר.

השורה התחתונה: אמת המקובלת על כולם היא שרווק בעל רכוש רב מן הסתם חש מחסור ברעיה


המוטציות – חורחה קומנסל
הוצאת כתר / מספרדית: רינת שניידובר

המוטציות מביא את סיפורו הטרגי־קומי של רמון מרטינס, עורך דין חד לשון, אתאיסט מושבע ואיש משפחה, שחייו מתהפכים בן לילה כאשר בגופו מתגלה גידול ממאיר נדיר. הטיפול הדרוש מונע ממנו להסתמך על הכלי שממנו שאב עד כה את עיקר כוחו: הדיבור. המצב החדש מחייב את הסובבים אותו להשתנות ביחס אליו – איש איש בהתאם לאופיו, חולשותיו והאינטרסים שלו. נראה כי מכל שוחרי טובתו, דווקא עוזרת הבית – מאמינה אדוקה וחסודה – מצליחה להפתיע במתנת יום הולדת יצירתית במיוחד: תוכי מדבר, וליתר דיוק: תוכי מקלל. כמחווה ליצירות מאת זונטג, דידיון, פלובר וטולסטוי, מציע לנו חורחה קומנסל מבט עמוק, מושחז ומצחיק על החיים העכשוויים במקסיקו, וגם נגיעה נועזת ומרעננת בנושא אוניברסלי שלרוב אנחנו מעדיפים להתחמק מלדבר עליו.

השורה התחתונה: אנחנו מעדיפים את התוכים שלנו שרים שירים של ליידי גאגא


המורים הכי גרועים בעולם – דיוויד ווליאמס
הוצאת ידיעות ספרים / תרגום: לא מצוין באתר ההוצאה

גברת סְפִּיק המפלצתית, ד"ר דְרֵד המחריד והמורה קוֹנְסִיט הערמומית הם רק כמה דוגמאות נהדרות ואיומות לטיפוסים שתזכו להכיר בספר המורים הכי גרועים בעולם. חושבים שהמורים שלכם בלתי-נסבלים? חכו עד שתיפגשו עם הצוות המזוויע והמשעשע ביותר ביקום. עשרת הסיפורים האלה, על המורים המרושעים והמדהימים ביותר שאפשר למצוא, יגרמו לכם לרצות להבריז מבית הספר. רק האמיצים שבכם ימשיכו לקרוא.

השורה התחתונה: כאילו שבית הספר שלכם היה טוב יותר


המשחק האחרון – בראד פרקס
הוצאת ידיעות ספרים / מאנגלית: אסנת הדר

דווקא כשהשחקן טומי ג'אמפ מתחיל להפנים שעליו להפסיק לרדוף אחר תשואות הקהל ולהתחיל להרוויח כסף, מזדמן לו תפקיד של פעם בחיים: 150,000 דולר עבור שישה חודשים של משחק. טומי פשוט לא יכול לוותר על ההזדמנות, אף על פי שהמעסיק הוא הגוף הכי פחות מתקבל על הדעת: ה-FBI. הבולשת הפדרלית השיגה ניצחון קטן כשעצרה את מיצ'ל דופרי, בנקאי שבארבע השנים האחרונות עסק בהלבנת כספים עבור אחד הקרטלים הקטלניים ביותר במקסיקו ובארצות הברית. ברשות דופרי יש מסמכים שיכולים להביא להרשעתם של חברים רמי-דרג בקרטל, אם רק יגלה ל-FBI איפה הם נמצאים. כשהוא מצויד בשם ובסיפור רקע בדויים, טומי אמור להיכנס כעבריין לכלא שבו מוחזק דופרי ולהתקרב לבנקאי בתקווה שיצליח לגלות היכן המסמכים. אלא שכאשר הוא נכנס לכלא, הוא מבין מהר מאוד שלא העריך נכונה את גודל המשימה שלקח על עצמו ועד כמה ארוכה זרועו של הקרטל הרצחני.

השורה התחתונה: 150,000 דולר לא נשמעים כמו כל כך הרבה ביחס לתפקיד שהוא לוקח על עצמו, לא?


הנערה החדשה – דניאל סילבה
הוצאת כנרת זמורה / תרגום: שאול לוין

מסתורין אופף את זהותה של הנערה השחרחורת והיפהפיה, שמגיעה כל בוקר אל בית הספר האקסקלוסיבי בשוויץ בלימוזינה שחורה משוריינת, בליווי רכב ביטחון נוסף. אומרים שהיא בתו של איש עסקים עשיר. למעשה, אביה הוא חאלד בן מוחמד, נסיך הכתר של ערב הסעודית, שמושמץ בשל חלקו ברצח עיתונאי מתנגד משטר. כשביתו היחידה נחטפת, הוא פונה אל האיש היחיד שיכול למצוא אותה לפני שיהיה מאוחר מדי. גבריאל אלון, המפקד האגדי של המודיעין הישראלי, בילה את רוב חייו בלחימה בטרוריסטים. לאחר שהנסיך חאלד מתחייב לשבור את התמיכה הסעודית בטרור, הם הופכים לבני ברית בכורח הנסיבות. לשניהם שורה ארוכה של אויבים, ושניהם עלולים להפסיד הכל.

השורה התחתונה: טאם טאם טאאאאם!


הסוף – המאבק שלי 6 – קרל אובה קנאוסגורד
הוצאת מודן / מנורווגית: דנה כספי

פרסומו של החלק השישי והאחרון בסדרת ”המאבק שלי” מציג במלוא היקפו את ההישג הספרותי המונומנטלי והשאפתני של הסופר הנורווגי קרל אּובֶה קְנַאּוסְגֹורְד. בהסוף מגולל קנאוסגורד את האירועים שהתלוו לפרסום הכרך הראשון בסדרה ואת התמודדותו עם התוצאות של מעשה האמנות שלו, שבו נפרמים ומיטשטשים הגבולות בין חייו הפרטיים לציבוריים ובין היומיומי לנשגב. בין אלו משולבת בספר מסה ארוכה שכתב, העוסקת בהיטלר ובספרו ’מיין קאמפף’.

השורה התחתונה: סוף סוף זה נגמר. וכמה פוץ אתה יכול להיות כשהכרך האחרון של האוטוביוגרפיה שלך מתייחס לאירועים שנלוו ליציאת הכרך הראשון שלה?


העונה החמישית – נ"ק ג'מיסין
הוצאת אופוס / מאנגלית: צפריר גרוסמן

אסוּן היא מורה בעיירה הקטנה טירימו. היא מגדלת את בנה ובתה עם בעלה הפחח. החיים שלה נראים פשוטים, אבל היא מסתירה סוד נורא. לאסוּן יש כוחות אורוגניה שמסוגלים להציל את העולם או להחריב אותו, וכעת מסתבר שגם הילדים שלה מסוגלים להשתמש בכוחות הללו. בעולם שעובר אסונות אקולוגיים איומים בכל כמה מאות שנים, איך היא תוכל להגן עליהם מההמון הזועם? דאמאיה היא ילדה שמגלה את כוחות האורוגניה ויוצאת למסע אל המאזן, האקדמיה שמלמדת ילדים כיצד להשתמש באורוגניה לתועלת הציבור ומגינה על האורוגנים מפני שאר האנושות. היא תגלה מהר מאוד כי המאזן יכול להיות מסוכן יותר מכל אדם שממתין לה בחוץ. סיאניט היא אורוגנית מורשה של המאזן שיוצאת למשימות ברחבי העולם. למשימה האחרונה שלה, שהיא אולי המסוכנת מכול, היא נשלחת עם אחד האורוגנים החזקים ביותר בעולם, שככל הנראה איבד את שפיותו. שלוש הנשים יצאו למסע בעולם שבור ונתון לאסונות שבו הן יצטרכו למצוא את מקומן ואת יכולותיהן ולהתמודד עם הסודות הקדומים והנוראים של העולם.

השורה התחתונה: הספר הראשון בטרילוגיית העולם השבור מתורגם סוף סוף לעברית, ואיך בדיוק אנחנו אמורים לחכות לשני הספרים הבאים בסדרה?


העמק הירוק האחרון – מארק סאליבן
הוצאת אריה ניר ומודן / מאנגלית: שי סנדיק

מרס 1944. אחרי פלישת סטלין לאוקראינה, אמיל ואדלין מרטל ניצבים בפני הכרעה הרת גורל עבור משפחתם הצעירה: האם ימתינו ויסתכנו בגירוש לסיביר, או שיצאו למסע מפרך לכיוון גרמניה, עם הקצינים הנאצים שהתחייבו להגן על גרמנים "טהורי דם" כמותם? למרות שנאתם למשטר הנאצי, אמיל ואדלין, שסבלו תחת משטרו של סטלין, מחליטים לחבור אל שיירת העגלות שמתקדמת אל גרמניה. כעת, משפחת מרטל לכודה בין שני כוחות רבי־עוצמה במלחמה עקובה מדם. האם יצליחו לעבור את כל המכשולים הנקרים בדרכם ולסלול לעצמם נתיב לחיי חופש?

השורה התחתונה: דיברנו כבר על זה שמלחמות זה נורא?


הצעקה האדומה | דרכי הארגוסים 2 – סבסטיאן דה קסטל
הוצאת כתר / אנגלית: ענבל שגיב – נקדימון

פריוּס פַּרפֶקס הייתה בת 17 כששמעה לראשונה את הצעקה האדומה – קריאה מחרידה שיוצאת מפיהם של מי ששמעו מילים קסומות והפכו בעצמם למפלצות צמאות דם. כל בני האנוש עלולים להידבק במגפה הנוראה הזו ולהפוך לקטלניים, מלבד ילד חירש ששמו בִּינְטָה, שאינו מסוגל לשמוע את המילים האפלות ולכן גם חסין מפני פגיעתן. פריוס, הנחושה להתגבר על המגפה המבעיתה,יוצאת עם בינטה למסע למציאת מקור הצעקה. בדרכה היא נתקלת בארגוסית שחצנית ויהירה, שמכירה היטב את המגפה ותכונותיה.האם תוכל להפוך אותה לבת בריתה? ואולי גם ממנה נשקפת לפריוס סכנה גדולה לא פחות?

השורה התחתונה: אדום זה מרזה?


הרגעים המתוקים – וירז'יני גרימאלדי
הוצאת כתר / מצרפתית: מיכל אילן

לילי יושבת בפגייה לצד בתה התינוקת המחוברת למכשירים. היא מעבירה את ימיה בחרדה וברגשות אשמה במחלקה שבה כולם במצב דומה לשלה. ואם לא די בכך, היא נאלצת להתמודד עם בן זוגה שלא מדבר על רגשותיו ועם ההורים שלו, שמזמינים את עצמם לגור בביתה ונעלבים מכל דבר. אליז מתעוררת לבית ריק לאחר שילדיה הבוגרים עזבו את הקן. היא מנסה למצוא את מקומה בעולם שבו היא יותר מאימא של שרלין ותומא, ולמלא את ימיה בפעילויות שלא סובבות סביב ילדיה. היא מצטרפת לחוג ריקוד אפריקאי, מתנדבת בפגייה, ומוצאת את עצמה מטפלת בכלב המכוער של בנה.

השורה התחתונה: מי שעולה ומי שיורד


הרעיון שהוא אתה – רובין לי
הוצאת הספרנית / תרגום: לא מצוין באתר ההוצאה

מאז גירושיה, סולן מרשנד מנסה להתקרב אל איזבל בתה יותר מאי פעם. כחלק מההתקרבות היא לוקחת את בתה לפגוש את להקת הבנים האהובה על איזבל. הדבר האחרון שסולן ציפתה לו הוא חיבור בינה לבין אחד מחברי להקת אוגוסט מון הבינלאומית. אבל הייז קמפבל הוא נבון, כובש, בטוח בעצמו, ומיוחס, והמשיכה ביניהם מידית. העובדה שהוא בסך הכול בן עשרים רק מסבכת את המצב עוד יותר. מה שמתחיל כסדרה של מפגשי אוהבים סודיים, מהר מאוד מתפתח למערכת יחסים אמיתית ומלאת תשוקה. זהו מסע חוצה יבשות, כשסולן והייז מנסים לנווט זה בעולמו של זו: מהופעות באצטדיונים, לירידי אומנות בינלאומיים ועד למקומות מסתור מבודדים בפריז ובמיאמי. בשביל סולן, זהו גילוי מחודש של עצמה, של אושר, ושל אהבה. אך כשהקשר בין סולן והייז הופך ללהיט ויראלי, והיא ובתה הופכות למטרה למעריצות נלהבות ולתקשורת חודרנית, סולן נאלצת להתמודד עם האופן שבו חיי האהבה שלה משפיעים על חייהם של האנשים היקרים ביותר לליבה.

השורה התחתונה: אהבה מאחורי הקלעים


והגיענו לזמן הזה – עידן סגר
הוצאת כנרת זמורה

השנה היא 2068. מדינת ישראל חוגגת מאה ועשרים שנים להיווסדה ועשור לכינונה של ממלכת יהודה: תיאוקרטיה מלוכנית מסוגרת, הקנאית עד מוות לקיום מצוות ולהפרדה מגדרית. אך עלטה כבדה המכסה את הארץ קוטעת את החגיגות בפתאומיות, ומאיימת על יציבות השלטון. מצוד אחר האחראים להחשכה מתחיל, ומעורר תהיות ותקוות בנוגע לטיבו של יום המחר. בה בעת, תאגיד אמריקאי רב־עוצמה מבטיח לאזרחי ארצות הברית עסקה שקשה לסרב לה: שעבוד הגוף לטובת הגשמת מאוויי הנפש. מיליונים נענים להצעה, בעידוד הממשל הפדרלי. אלא שקורותיהם של אם ובנה הבאים בשעריו של התאגיד, ושל גולה מממלכת יהודה המועסק בו, מעידים על המחירים הכבדים שההליך גובה.

השורה התחתונה: החלק הכי אופטימי בספר הזה, הוא שהוא מניח שישראל תהיה עדיין קיימת בשנת 2068


ומי לא בא? – בת׳ אולירי
הוצאת כנרת זמורה / מאנגלית: שאול לוין

שיבון מצפה מאוד לדייט ארוחת הבוקר שלה עם ג'וזף. היא הופתעה כשהוא הציע את זה: עד היום המפגשים ביניהם היו רק בשעות הקטנות של הלילה, בחדרי המלון שבהם היא שוהה כשהיא בלונדון. ארוחת בוקר ביום האהבה היא הוכחה לכך שזה לא רק סקס, לא? אז איפה הוא? מירנדה מקווה שארוחת צהריים עם קרטר ביום האהבה, תהיה הדרך המושלמת לחגוג את העבודה החדשה שלה. היא יוצאת עם קרטר כבר חמישה חודשים, והעניינים מתחילים להיות רציניים. אז למה הוא לא מופיע? ג'יין חששה מאוד לבקש מג'וזף קרטר להעמיד פנים שהוא החבר שלה, לקראת מסיבת האירוסין היום, אבל הוא נענה לבקשה בכזאת התלהבות! הם לא מכירים הרבה זמן, אבל החברוּת שלהם הופכת אט־אט לחלק הטוב ביותר בחייה החדשים בווינצ'סטר. הוא הבטיח לג'יין להיות לצידה הערב. היא עדיין מחכה. ומי לא בא? הכירו את ג'וזף קרטר. כלומר, אם הוא יגיע.

השורה התחתונה: הוא לא יגיע


זה קרה קיץ אחד – טסה ביילי
הוצאת הספרנית / תרגום: לא מצוין באתר ההוצאה

‏פייפר בלינג'ר היא משפיענית ופשניסטה שנרדפת ללא הרף על ידי הפפרצי בזכות השם הפרוע שיצא לה. כשעודף שמפניה ומסיבת גג שיצאה משליטה מביאים למעצרה, אביה החורג מחליט שמספיק ודי. הוא שולח את פייפר ואת אחותה לעיירת חוף קטנה במדינת וושינגטון, ללמוד אחריות מהי ומטיל עליהן לנהל את הבר המקומי שהיה שייך לאביהן המנוח. כחמש דקות מהרגע שהיא מגיעה לווסטפורט היא נתקלת בקברניט המסוקס והמזוקן ברנדן, שחושב שהיא לא תשרוד שבוע מחוץ לבוורלי הילס. אז מה אם פייפר גרועה במתמטיקה, והאפשרות שתישן במיטת קומתיים בדירה עלובה עושה לה פריחה. כמה נורא זה כבר יכול להיות? היא נחושה להראות לאביה החורג – וגם לדייג החתיך והעוקצני – שהיא לא רק פרצוף יפה. אלא שהעיירה קטנה, ובכל מקום אליו היא פונה היא נתקלת בברנדן. נערת המסיבות והדייג המחוספס הם הפכים גמורים, אבל לא ניתן להתכחש למשיכה שניצתת ביניהם. פייפר לא רוצה הסחות דעת, במיוחד לא רגשות כלפי גבר שמפליג לו הימה לשבועות ארוכים. אבל כשהיא מתחברת מחדש לעברה ומתחילה להרגיש בבית, פייפר מתחילה לתהות אם חיי הזוהר נטולי הנשמה שהכירה הם באמת מה שהייתה רוצה.

השורה התחתונה: חשיפה לצפון מערב


חדר לא שלך – אליסיה חימנס ברטלט
הוצאת חרגול / מספרדית: מיכל שליו

סופרת ספרדייה השבויה בקסם של וירג'יניה וולף וחבורת הסופרים והאמנים שפעלה סביבה מחליטה לכתוב רומן על הטבחית שעבדה בבית משפחת וולף, נלי בוקסול. היא נוסעת לאנגליה, נוברת במסמכים וביומנים, שותה הרבה תה, מתלוננת על מזג האוויר, וכותבת רשימות וטיוטות המתגבשות לספר חדר לא שלך. נלי בוקסול התחילה לעבוד בבית משפחת וולף בשנת 1916, כשהייתה בת 24. האישה הצעירה הוקסמה מאישיותה של הסופרת ומאורחיה המרובים, ועשתה כמיטב יכולתה להקל על גבירתה החולנית. עם השנים היא סופגת משהו מהרעיונות התרבותיים והאידיאלים החברתיים הנשמעים במפגשים המרתקים המתקיימים בבתים השונים של המשפחה ומתמודדת בקושי הולך וגובר עם הסתירה שבין הכורח להיות אישה כנועה וצייתנית לבין השאיפה לעצמאות ולחירות, או במילים אחרות – לחדר משלה.

השורה התחתונה: האם הספר הזה מעייף כמו שהוא נשמע?


חיות הפלא: הסודות של דמבלור, התסריט השלם – ג'יי. קיי. רולינג וסטיב קלובס
הוצאת עליית הגג וידיעות ספרים / מאנגלית: אמיר צוקרמן

פרופסור אלבוס דמבלדור יודע שקוסם האופל רב הכוח, גלרט גרינדלוולד, פועל להשתלט על עולם הקסמים. הוא מבין שלא יוכל לעצור אותו לבדו ומטיל על המאגיזואולוג, ניוט סלמנדרה, לעמוד בראש צוות עשוי לבלי חת של קוסמים, מכשפות, ואופה מוגלג אמיץ, שיוצאים כולם למשימה המסוכנת. בדרך הם פוגשים חיות פלא ישנות וחדשות, ומתעמתים עם חסידיו הנאמנים הרבים של גרינדלוולד. אבל כאשר עתידו של עולם הקסמים מונח על כף המאזניים, עד מתי יוכל דמבלדור לעמוד ולהסתכל מן הצד?

השורה התחתונה: אם לא הספיק לכם הסרט עתיר האפקטים, הנה התסריט המקורי של הלהיט האחרון המרחש בעולמו של הקוסם המפורסם בעולם


טרילוגיית שבורה 1 | שבורה – ג'יי. אל. דרייק
הוצאת אהבות / תרגום: לא מצוין באתר ההוצאה

קוראים לי סוואנה מילר. אבי הוא ראש העיר ניו יורק. יום אחד, לאחר יום הולדתי ה-27, מישהו חטף אותי, כיסה את ראשי בשק והרחיק אותי מכל מה שהכרתי. היכו אותי, הרעיבו אותי, התייחסו אליי כאל חיה והכריחו אותי לחיות בחדר ללא חלונות. הכל נלקח ממני. בסופו של דבר הרמתי ידיים נכנעתי וחיכיתי לקץ. למרבה הצער, זה עמד להיות תהליך איטי. לילה אחד, יחידת עילית של חיילי צבא ארצות הברית הגיעה להצלתי. הם הביאו אותי לבית מבטחים והציבו בפני שתי אפשרויות: להישאר תחת חסותם ולציית לחוקים שלהם, או לעזוב וקרוב לוודאי להיחטף בשנית בידי פראי האדם שחטפו אותי, תוך פחות משבוע. בחרתי באפשרות הראשונה.

השורה התחתונה: תתכוננו…


טרילוגיית שבורה 2 | שבורה לרסיסים – ג'יי. אל. דרייק
הוצאת אהבות / תרגום: עדי שניידר

לאחר אירועי הספר הקודם, שיברון הלב והאובדן, סוואנה רוצה לשים קץ להכול. היא פגועה וחבולה ומאמינה שאין ביכולתה לשקם את חייה ולהפסיק לחוות שוב ושוב את הכאב ואת ייסורי עברה. אולם אז היא מקבלת הזדמנות נוספת לאהבה, הזדמנות נוספת לאחות את השברים. היא מכריחה את עצמה להמשיך לחיות, מנסה להיאחז בתקווה השברירית. אך למרבה הצער, גם כשהחיים מעניקים לך הזדמנות נוספת, אין זה אומר שהדברים יסתדרו לפי רצונך. שבורה לרסיסים הוא החלק השני בטרילוגיה שכבשה את לבבות הקוראים ברחבי העולם. מה גרוע יותר מאשר להיות שבורה? שבורה לרסיסים.

השורה התחתונה: זה הולך להיות


טרילוגיית שבורה 3 | שלמה – ג'יי. אל. דרייק
הוצאת אהבות / תרגום: עדי שניידר

לאחר שהיא מואסת בכל השקרים והולכת השולל, סוואנה מילר מחליטה שעליה להתמודד עם החיים בכוחות עצמה. בעודה מנסה לברר מי היא באמת, היא ממשיכה לשאת את עול טראומות העבר שהותירו אותה שבורה לרסיסים. אט אט, אחיזתה השברירית בחייה החדשים קונה לה את הביטחון להמשיך הלאה. מה שהיא באמת צריכה נמצא ממש מתחת לאף שלה – קול לוגאן ממתין בסבלנות לרגע הנכון להוכיח את אהבתו אליה. היא רוצה להשתחרר מכל אותם הכבלים, אבל עברה רודף אותה. האם די בכוחה של סוואנה ובאהבתו של קול בכדי להביס את הצללים? או שאלו הרוצים לפגוע בהם יקבלו את מבוקשם? שלמה הוא החלק השלישי בטרילוגיה שכבשה את לב הקוראים ברחבי העולם.

השורה התחתונה: ארוך


ילדה ושמה ג'וי – ג'ני ולנטיין
הוצאת טל-מאי וידיעות ספרים / מאנגלית: טליה פירון

במשפחה של ג'וי אין קסם מהאגדות. בכל זאת, היא ואחותה והוריה אף פעם לא היו אנשים רגילים, וג'וי לא מבינה למה הם צריכים פתאום להשתנות. ג'וי מאמינה שיש יותר מסוג אחד של קסם. אמנם אחותה טוענת שהיא מתפלאת ומתרשמת יותר מדי בקלות, אבל ג'וי תמיד מחפשת קסם פשוט ואמיתי ויומיומי, כי זה, היא אומרת, הקסם שאנחנו זקוקים לו. בואו לגלות מה קרה לג'וי, שאחרי טיולים עם משפחתה במקומות מדהימים ברחבי העולם, נאלצה ביום בהיר אחד לעבור לגור באנגליה, אצל הסבא המסודר מדי שלה. מה קרה כשאת המרחבים הפתוחים החליפו חדרים צפופים, ואת הלימודים החופשיים החליפה מורה נוקשה ואיומה. האם ג'וי, שתמיד יודעת למצוא צדדים חיוביים בכל דבר, תצליח למצוא לפחות קסם אחד קטן שיחזיר את ההפתעה לחיים?

השורה התחתונה: לא קל למצוא מקומות חיוביים


יש אנשים שמדברים ככה – יונתן שגיב
הוצאת כתר

יום אחד, בחצר בית הוריו, יונתן שגיב מאבד את קולו. בבת אחת הוא נכלא בבועה של שתיקה שממנה הוא משגר אותות סמויים אל מציאות שהפכה לפתע רחוקה מאוד. בעזרתה של רופאה יוצאת דופן הוא יוצא להתחקות אחר עקבות קולו, המתגלה כקופסה שחורה של מחיקות, צלקות והשתקות. לדממה, מתברר, הורים רבים: מסע חניכה לגבריות שלעולם אינה אפשרית, חיים חצויים בין בריטניה לישראל, מוות במשפחה שהגיע בחטף ועודנו מטיל את צילו ממרחק השנים. בהדרגה מגלה המספר את הדרכים שבהן גזר על עצמו שתיקה ומנסה להשיב את קולו מבעד להיסטוריה המכאיבה של היאלמו. יש אנשים שמדברים ככה היא יצירה שמביאה את כישרונו של יונתן שגיב ליבשת חדשה וממזגת עוצמה סיפורית מהפנטת עם אינטימיות חודרת לב.

השורה התחתונה: יש גם כאלה שלא מדברים בכלל


כבו את הירח – קריסטין היגינס
הוצאת כנרת זמורה / תרגום: לא מצוין באתר ההוצאה

הם נהגו להתבדח על זה. ג'וש, מדען מבריק, התקשה לפעמים לזכור דברים שצריך לעשות בעולם ה"אמיתי", כמו לקנות מצרכים, לאכול כשצריך או לדבר עם אנשים. אבל אשתו האהובה לורן הזכירה לו. עד שכבר לא. להיות אלמן זה לא משהו שג'וש אי־פעם ציפה לו. אין לו מושג איך להתנהל בשלב החדש הזה של החיים, וללא אהבת חייו. אלא שללורן הייתה תוכנית בשבילו. היא השאירה 12 מכתבים, בהם פירטה עבורו משימה לכל חודש בשנה שלאחר מותה. תוכנית שמובילה אותו ביד אוהבת למסע דרך האֵבל, הכעס וההכחשה.

השורה התחתונה: חמש השלבים בשניים עשר מכתבים


כולם לחייך – עומר ברק
הוצאת מודן

בגיל 32 ,יוני אלול כבר היה בטוח שהחיים שלו הגיעו לתחתית: סטודיו הצילום שלו בלונדון נסגר; חשבון הבנק שלו התרוקן; יערה, בת הזוג שלו מאז שהיו בני חמש-עשרה, השאירה על המקרר פתק שבו כתובה מילה אחת בלבד -"מצטערת -" ונעלמה מהדירה המשותפת שלהם; ובעקבות העובדה שאין לו איפה לגור הוא אולץ להצטרף לקרוז משפחתי שאימא שלו קנתה במבצע באתר קופונים. בדיוק כשנדמה שגרוע מזה כבר לא יכול להיות, בוקעת הצעת נישואין מכל הרמקולים על הסיפון, והאישה היחידה שיוני אהב בחייו אומרת כן לבחור אחר. בלב מנותץ, וכשהוא תקוע על ספינה ענקית עם משפחה עמוסה במרמור, בפגיעות ובסודות, שרוחשת חיבה גדולה מדי למחירי מבצע, יוני יודע שיש לו הזדמנות אחת בלבד להחזיר אליו את אהבת חייו. הוא גם יודע שלמרות שאחותו הגדולה, גיסו, אחיו הצעיר והוריו הם ללא ספק השותפים הגרועים ביותר שהיה יכול לבחור למשימה הזאת, הדרך היחידה אל המשפחה שעוד יכולה להיות לו עוברת רק דרך המשפחה שעשה כל שביכולתו כדי להשאיר מאחור.

השורה התחתונה: איזה מין שם זה יוני אלול?


כראמל – סכנה בביצה – ספר שביעי – מאירה ברנע-גולדברג
הוצאת כנרת

אל טירת ג'רום מגיע צו מבית המשפט המאיים להחזיר את כל ילדי הטירה לבית היתומים. את הצו הנוראי מביאה שליחה מוזרה עם שם מוזר וכתובות מוזרות עוד יותר על שתי הידיים. ואם כל זה לא מספיק, אז גם גברת בלום מתייצבת בטירה כשהיא סובלת מאובדן זיכרון חמור. רובי, ג'יין, ויש וכראמל מבינים שהמפתח לפתרון נמצא במפעל המשפחתי שנבנה על אדמת ביצות מסתורית. הבעיה היא שגם המפתחות בספר הזה נעלמים בזה אחר זה. מי אחראי לכל זה? ולמה?

השורה התחתונה: ספר חדש לסדרת הלהיט המצוינת של מאירה ברנע-גולדברג, ואנחנו הרי לא באמת צריכים לשכנע את המשוכנעים


להבות ספיר – אילונה אנדרוז
הוצאת ספרים בעלמא ואהבות / מאנגלית: יעל אכמון

בעולם שבו קסם הוא המפתח לכוח ולממון, קטלינה ביילור היא עליונה, הדרגה הגבוהה ביותר של שימוש בקסם, וראש הבית שלה. קטלינה תמיד חששה מכוחות הקסם הייחודיים שלה, אבל כשאימה ואחותה של חברתה נרצחות, קטלינה מוכנה לסכן את שמה הטוב ואת ביטחונה על מנת לפתור את התעלומה. אלא שמאחורי הקלעים פועלים כוחות רבי־עוצמה, ואחד מהם הוא אלסנדרו סגרדו, העליון האיטלקי שקטלינה היתה מאוהבת בו כנערה. לא ברור מהם מניעיו האמיתיים של אלסנדרו המסוכן והבלתי צפוי, אך הוא נמשך אל קטלינה כמו פרפר לאש. על מנת לעזור לחברתה, קטלינה תיאלץ לבחון את גבולות כוחותיה יוצאי הדופן, אך היא עלולה לשלם על כך בשלומו של הבית שלה – ושל לבה.

השורה התחתונה: הו! המתח!


לס הולך לאיבוד – אנדרו שון גריר
הוצאת פן וידיעות ספרים / מאנגלית: יואב כ

חייו של ארתור לס מתנהלים למרבה ההפתעה על מי מנוחות: הוא סופר מבוסס ונמצא בזוגיות יציבה עם בן זוגו פרדי פלו. אך דבר אינו נמשך לנצח: מותו של מאהב לשעבר ומשבר פיננסי לא צפוי גורמים ללס לברוח שוב מהצרות שלו, וכדרכו הוא מאשר הגעה לשלל אירועים ספרותיים שמשגרים אותו להרפתקה לאורכה ולרוחבה של ארצות הברית. כשהוא מתנייד בוואן מחליד המכונה רוסינה, נודד לס במערב, בדרום ובכור מחצבתו, המיד-אטלנטיק, בלוויית כלבתו הנאמנה, פאג שחורה בשם דולי. הוא פושט את החליפה האפורה המזוהה עמו, ובעזרת שפם וכובע בוקרים מסווה את זהותו ברמות שונות של הצלחה. עדיין ממשיכים לטעות ולראות בו הולנדי או סופר אחר, או, הגרוע מכול – "הומו לא טוב". אך כידוע, גם בחציית הרים ואגמים איננו יכולים לברוח מעצמנו, והפעם ייאלץ ארתור לס להתמודד סוף-סוף עם השדים שרודפים אותו.

השורה התחתונה: הביקורות הללו את הספר הראשון. מה יגידו על ההמשך? זמנים יגידו


לפני שראיתי אותך – אמילי הוטון
הוצאת ידיעות ספרים / מאנגלית:דלית כהן

אליס ואלפי ישנים מטרים ספורים אחד מהשני. הם מדברים שעות בכל יום, והם מעולם לא ראו זה את זה. בעקבות מעורבותם בתאונות טרגיות, אליס גאנרסלי ואלפי מאק חולקים עתה חלל כשהם מאושפזים באותה מחלקה שיקומית בבית החולים סנט פרנסיס בלונדון. אליס מסרבת לתת לאנשים לראות אותה במצבה הנוכחי ומציבה חומה בצורה בינה ובין העולם. לאחר התחלה מקרטעת משהו, הסמיכות הפיזית ונחישותו של אלפי להתחבב על כל מי שהוא פוגש, עושות את שלהן והם מתקרבים. לא עובר זמן רב עד שניכר שאיש אינו מצחיק את אליס כמו אלפי, ואילו אלפי חש כי סוף-סוף מצא מישהי שהוא יכול לבטוח בה. אבל כשהשניים מתחילים להחלים והקץ לשהותם המשותפת הולך ומתקרב, אלפי ואליס נדרשים להחליט אם בכלל שווה להמשיך ביחסים עם מישהו שנחשף לחלקים הכי גרועים והכי פגיעים שלך, ובה בשעה מעולם לא ראה את פניך בפועל.

השורה התחתונה: מה אתם הייתם עושים?


מותר – אילן גורן
הוצאת כתר

גבר ואישה נפגשים בצ'רנוביל, שנים רבות אחרי האסון. נועם הוא עיתונאי ישראלי וסשה היא צלמת רוסייה־צרפתייה. הם מתאהבים, חיים יחד בפריז ומגדלים את בתם היחידה. בכל בוקר נועם זוכר שסשה היא האישה הכי מעניינת, הכי מסעירה, שפגש אי־פעם. ערב אחד הוא מגלה שסשה אוהבת גם מישהו אחר. כך מתגלגל סיפור אחר של אהבה ושל פרידה. שניהם שותים בלילות, ומתחלפים במגורים בדירה המשותפת כמו במשמרות במפעל. בימים שלו עם הילדה, נועם מראה לה ציפורים ומתעקש לדבר בעברית. בימים שבהם הוא נותר לבד, הוא מתגעגע לשתיהן. בזמן הזה פורצת מגפה עולמית. עכשיו נועם וסשה צריכים לשרטט מחדש את גבולות האהבה והמשפחה, ונועם מוכרח להבין מיהו בלעדיה.

השורה התחתונה: סיפור אהבה שמתחיל בצ'רנוביל, עתידו להתגלגל למחוזות רדיואקטיביים


מטר של כוכבים – לאורה סבסטיאן
הוצאת ידיעות ספרים / מאנגלית: יעל ענבר

הנסיכות סוֹפְרוֹנְיָה, דפני ובֵּיאַטְרִיז הוכשרו מיום היוולדן לאמנות ההונאה, הכיבוש והפיתוי מתוך מטרה אחת – להפיל ממלכות ולכבוש את יבשת וֶסְטֶרְיָה כולה. עכשיו, כשהן בנות שש־עשרה, הן מוכנות למשימה, כל אחת עם המיומנות הסודית שלה, ולכל אחת משאלה אחת שנשלפה מהכוכבים. על מנת לממש את רצונה של אמן הקיסרית עליהן לעזוב כעת את הארמון ולצאת לדרך. האם הן יישארו נאמנות לממלכתן? או שמא הן עתידות לגלות שהן לא יכולות לסמוך על אף אחד – אפילו לא זו על זו?

השורה התחתונה: צרות של עשירים


מי המציא את הגלגל? – קודי קסידי
הוצאת מטר / מאנגלית: כנרת היגינס-דוידי

מי המציא את הגלגל? מי סיפר את הבדיחה הראשונה? מי שתה את הבירה הראשונה? מי המציא את הסבון? מי לבש את המכנסיים הראשונים? מי צייר את יצירת המופת הראשונה, ומי הראשון שרכב על סוס? הצטרפו למסע משוגע ומלהיב בהיסטוריה העתיקה שלנו, שחושף את הגאונים ואת הגאונות מאחורי החידושים ששינו את העולם. ספר זה צולל לממצאים העדכניים ביותר בגנטיקה, ארכיאולוגיה ובתיעוד ההיסטורי, ומגלה את הסיפורים שלא סופרו על כמה מאותם ממציאים (או שותפים אקראיים לטעויות שהולידו המצאות).

השורה התחתונה: למקרה שתהיתם


מיומנה של אישה מתה – גואל פינטו
הוצאת זמורה

בשביל הגדולה הייתי אמא, בשביל הקטנה הייתי גופה, בשביל הבכור הייתי אוויר. כך מתארת מוֹמוֹן, אישה יהודייה מתה, את יחסם של ילדיה אליה, בשעה שהיא מרחפת בדירתה במהלך "השבעה" שיושבים עליה. לצִדה של מומון, שהיא ארכיטיפ של אימהוּת ועם זאת דמות חד-פעמית, מככבת בדרכה החיננית ראידה, חברתה הערבייה המתה של מומון, שנהרגה בילדותה באלג'יר, ארץ הולדתן של השתיים.

השורה התחתונה: המוות נאה לה


מלון הזכוכית – אמילי סנט ג'ון מנדל
הוצאת עם עובד / מאנגלית: מרב זקס-פורטל

אישה נופלת מסיפון אונייה בלב אוקיינוס, הונאה כלכלית חוצה יבשות, כתובת נאצה משונה על חזית מלון וכדור אקסטזי קטלני אחד שוזרים יחדיו ביד אמן ברומן עמוק ומלא מסתורין זה, ובו מעשה נפשע אחד ואשמים רבים מספור. וינסנט, צעירה יפה וחולמנית ממשפחה דלת אמצעים, נענית להצעה שאי אפשר לסרב לה, בלי לדעת שיופייה ישמש כיסוי לתרמית המאה. בעלה ג'ונתן הוא אחד האנשים העשירים במערב, אך סודותיו רודפים אותו לכל אשר יפנה. על וינסנט לפענח לבדה כיצד לשרוד בעולם של אחיזות עיניים וקשרי שתיקה, עולם שמילת אמת אחת יכולה למוטט הכול עד היסוד.

השורה התחתונה: ספר חדש לאמילי סנט ג'ון מנדל, שזכורה מאוד לטובה בעקבות "תחנה אחת עשרה" המעולה. אנחנו כבר יודעים מה יהיה הספר הבא ברשימת הקריאה שלנו.


מספיק טובה – מריה סקריוון
הוצאת ידיעות ספרים / מאנגלית: לא מצוין באתר ההוצאה

לראשונה בחייה נטלי מרגישה סוף-סוף שהיא מספיק טובה. הכישרונות שלה זוכים להכרה, יש לה חברים תומכים, והיא מבלה המון זמן עם דרק החמוד, הילד שהיא מאוהבת בו. אבל כשדרק אומר לנטלי שהוא מעוניין רק בידידות, לבה נשבר. איך ייגמר סיפור האהבה החמוץ-מתוק הזה והאם נטלי תבין שבלי שום קשר לאף אחד, היא מספיק טובה?

השורה התחתונה: שאלת השאלות


מפעל הבובות – אליזבת מקניל
הוצאת כנרת זמורה / מאנגלית: קטיה בנוביץ'

לונדון. 1850. התערוכה הגדולה בהייד פארק תפתח בקרוב את שעריה, והמונים נוהרים אל המקום כדי לחזות בפלא. שני זרים נפגשים בדרך מקרה בין מוצגי התערוכה. עבור אייריס, אומנית שאפתנית ומושכת עין, מדובר בפגישה רגעית וחולפת. עבור סילאס, אספן ומפחלץ הלהוט אחר כל דבר בעל ייחוד, אותה פגישה מקרית מסמנת התחלה של אובססיה חדשה ואפלה, המתעצמת מיום ליום. כשאייריס מוזמנת לדגמן עבור הצייר הנודע לואי פרוסט, היא מסכימה לכך בתנאי שילמד אותה לצייר. עולמה מתרחב לפתע, מתמלא צבעים וטעמים, והופך למקום של אומנות ואהבה. היא כלל לא מודעת למתרחש מחוץ לדלת ביתה. לא רחוק משם נמצא סילאס, אורב בין הצללים, נטרף במחשבותיו.

השורה התחתונה: גם אתם מרגישים צמרמורת לא נעימה בעקבות התקציר הזה?


משפחה לא מאושרת – שרי לפניה
הוצאת ידיעות ספרים / מאנגלית: יעל ענבר

יקר לגור בבְּרֵקֶן הִיל שבאפסטייט ניו יורק. כדי לגור שם צריך להיות בעלי ממון, ופרד ושילה מרטון בהחלט עשירים. אבל כל הכסף שבעולם לא יכול להגן עליהם מפני הרוצח שמגיע לקחת את חייהם. הזוג מרטון נרצח באכזריות לאחר ארוחת חג פסחא טעונה במיוחד עם שלושת ילדיהם הבוגרים, שכמובן הרוסים ממה שקרה. או שאולי לא? כל אחד מהם עומד לרשת מיליונים. הודות לאביהם הנקמן ולאמם המזניחה הם מעולם לא היו משפחה מאושרת. האם ייתכן שאחד האחים מופרע יותר מכפי שהיה נדמה? האם מישהו מהם איבד את זה אחרי אותה ארוחה נוראית? או שמא אדם אחר הגיע מאוחר יותר באותו לילה עם כוונות זדון? כן, זה כנראה מה שקרה. אחרי הכול, אם מישהו מבני המשפחה היה מסוגל לעשות מעשה כל כך מחריד היינו יודעים את זה. או שאולי לא?

השורה התחתונה: היורשים


נשף המשוגעות – ויקטוריה מס
הוצאת כתר / מצרפתית: עדה פלדור

פריז, 1885. האחות ז'נבייב עובדת כעשרים שנה בבית חולים הפסיכיאטרי 'לָה סַלפֶּטרִ יֶיר', והמאושפזות במקום מכנות אותה "הוותיקה". גם השנה, כשהאביב מגיע, בבית החולים מתחילות ההכנות לנשף האביב — "נשף המשוגעות" בפי הבורגנות הפריזאית. אז יגיעו אנשי האליטה החברתית של פריז כדי לספק את סקרנותם, ואילו הנשים יזכו לפגוש את העולם החיצון, גם אם רק לכמה שעות. זֶ'נְביֵיב נחושה להמשיך לנהל את שגרת היומיום המוקפדת גם בתקופה הזאת, אך כאשר מגיעה לבית החולים נערה צעירה ומיוחסת בשם אֶזֶ'נִי, כל עולמה מתערער באחת. אז'ני טוענת כי היא שפויה לחלוטין, ושכל חטאה הוא שחשפה בפני סבתה את סודה: אנשים שכבר אינם בין החיים מתַקשרים איתה. ז'נבייב לא מאמינה בדברים האלה. כל אמונהּ נתון לשיטות מדעיות ולכנסים שבהם מוכח כיצד ניתן לרפא את הנשים ההיסטריות בעזרת היפנוזה. אבל הנערה הזאת מצליחה לסדוק את חומת ההגנה שז'נבייב בנתה סביבה, והמחשבות על אחותה שנפטרה בצעירותה לא נותנות לה מנוח.

השורה התחתונה: I See Dead People


על אש קטנה – פולה הוקינס
הוצאת כתר / מאנגלית: דנה אלעזר הלוי

בבית סירה בלונדון נמצאת גופתו של בחור צעיר שנרצח באכזריות. מותו מעורר שאלות לגבי שלוש נשים שהכירו אותו: לורה, צעירה מתוסבכת שבילתה איתו את הלילה האחרון בחייו; קרלה, דודתו מוכת היגון, שכבר מתאבלת על מותה של קרובת משפחה אחרת; ומרים, שכנתו החטטנית, זו שמצאה את גופתו אבל מסתירה סודות מפני המשטרה. שלוש נשים שלכל אחת מהן קשר אחר לקורבן. שלוש נשים שבכל אחת מהן – מסיבות שונות – מפעפעת טינה. שבכל אחת מהן, במודע או שלא במודע, בוער רצון עז לתקן את העוול שנעשה לה. עד כמה כל אחת מהן תרחיק לכת כדי למצוא שלווה? כמה זמן יוכלו סודות לרחוש ולהעלות עשן לפני שיתלקחו ללהבות?

השורה התחתונה: המשרתת עשתה את זה


עסקת הדוכסית – טסה דר
ספרים בעלמא / מאנגלית: ענבל שגיב-נקדימון

בלי אור, בלי נשיקות, בלי שאלות – זה מה שהדוכס מחפש באשתו העתידית. השנה היא 1815. דוכס אשבורי חוזר מקרב ווטרלו כשחצי מגופו מושחת ומכוסה בצלקות קשות. הוא מעביר את ימיו לבד, בהרהורים קודרים ובמבטים זעופים ויוצא רק בשעות הלילה, אז הוא מטיל אימה על נוכלי לונדון. אין לו אשליות בדבר אהבה – לא ניתן לאהוב גבר במצבו – אבל עכשיו נוספה לו משימה חדשה: הוא זקוק ליורש, ולשם כך הוא צריך רעיה. ארוחות משותפות, שמות חיבה מטופשים ואור יום בריא ומבריא – זה מה שהיא מתעקשת לתת. אמה גלדסטון היא בתו של כומר כפרי שהתגלגלה לעיר, אחרי שאביה השליך אותה מביתו. היא עובדת כתופרת, ובסך הכל מנסה לגבות תשלום שמגיע לה, לדעתה, מהדוכס – סכום פעוט שעומד לשנות את חיי שניהם. הוא זקוק לרעיה. היא זקוקה לכסף. בזה זה מסתכם, אבל שם זה רק מתחיל.

השורה התחתונה: אחד מהסיפורים האלה. תנסו לנחש איך זה ייגמר


פינלי דונובן מחסלת – אל קוזימנו
הוצאת כנרת / מאנגלית: קטיה בנוביץ'

פינלי דונובן ממש על זה! או שלא. החיים שלה בכאוס מוחלט. היא גרושה טרייה, אמא לשניים, הבוקר היא נאלצה לשלוח את בת הארבע לגן עם שיער מודבק לראש במסקינג טייפ (אחרי תקרית מספריים מצערת); בעלה לשעבר בדיוק פיטר את המטפלת (בלי שטרח לעדכן אותה בזה); ואם היא רק הייתה מצליחה להתקדם בכתיבת ספר המתח שהתחייבה עליו חוזית, היה לה אולי כסף לשלם את חשבון החשמל ולשכור עו"ד ראוי לענייני גירושים. כשעוברת אורח שומעת דיון בין פינלי לסוכנת שלה על פרטי הספר הבא, היא טועה לחשוב שפינלי היא רוצחת שכירה. לפינלי לא ברור איך, אבל עד מהרה היא מוצאת את עצמה שקועה בחוזה חיסול של בעל בעייתי. אמנם מדובר בעבודה ששכר נאה בצידה, אבל היא מגלה שהפשע בחיים האמיתיים הוא הרבה יותר מסובך ומלוכלך מהמומחיות שפיתחה עד היום על הנייר. כך מוצאת את עצמה פינלי בלב חקירת רצח, ובתווך בין ברמן שובה לב לבין שוטר חד אבחנה ועז מבט.

השורה התחתונה: קומדיה של טעויות שמובילה למתח מסקרן


פליקס לנצח – קייסן קלנדר
הוצאת טל-מאי וידיעות ספרים / אנגלית: מאירה פירון

פליקס מעולם לא היה מאוהב. הוא ממש רוצה בזה והוא מתוסכל, כי נדמה לו שלכולם חוץ ממנו קל למצוא אהבה. ולמרות שהוא גאה בזהות שלו, פליקס גם חושש שבגלל כל מאפייני השוליים שלו – שחור, קוויר וטרנסג'נדר – הוא לא יצליח לזכות באושר ועושר לנצח נצחים. כשפליקס מתחיל לקבל הודעות פוגעניות באינסטגרם, לאחר שהציגו בבית הספר, ללא רשותו, צילומים שלו לפני ההתאמה המגדרית, הוא מתכנן נקמה. אבל, כנגד כל הסיכויים, התוכנית שלו מובילה למשולש אהבה. פליקס מנתב את רגשותיו המורכבים ויוצא למסע גילוי עצמי שבו הוא מגדיר מחדש את מערכת היחסים שלו עם עצמו.

השורה התחתונה: קריאת חובה לקורא בצלאל


פרויקט מלכה אדומה – חואן גומז־חּורָ דֹו
הוצאת כתר / מספרדית: עינת רוטמן

אנטוניה סקוט היא לא שוטרת וגם לא קרימינולוגית, היא מעולם לא נשאה אקדח ולא תג שוטר, ובכל זאת היא אחראית לפענוחם של עשרות פשעים. אנטוניה היא "מלכה אדומה", חוד החנית בפרויקט ניסיוני ונועז של רשויות אכיפת החוק האירופיות, שנועד לפתור פשעים שהמשטרות המקומיות לא מצליחות להתמודד איתם. ג'ון גוטיירז הוא שוטר בן 43 שמתגורר עם אימא שלו ובדיוק הושעה מתפקידו אחרי שנתפס שותל סמים במכוניתו של פושע. לכן אין לו ברירה אלא להסכים כשאיש מסתורי מופיע בחדר החקירות ומציע להוציא אותו מהתסבוכת שנקלע אליה בתמורה להשתתפות בפרויקט מלכה אדומה. אנטוניה וג'ון נשלחים לחקור רצח מזעזע ומוזר באחוזה מפוארת של אחת המשפחות העשירות בספרד. ג'ון מתוודע ליכולותיה יוצאות הדופן של אנטוניה, אך גם למטען הכבד מנשוא שהיא סוחבת על כתפיה. המצב מסתבך כשמתברר שהרצח באחוזה הוא רק הראשון, והם רודפים אחר פושע שלא בוחל בשום פשע, בדרך למטרה שהם לא מצליחים להבין מהי.

השורה התחתונה: נשמע כמו קריאה מותחת ומהנה שעושה את העבודה


קולו של ארצ'ר – מיה שרידן
הוצאת אהבות / תרגום: יונתן פרידמן

כשברי פרסקוט מגיעה לעיירה הישנונית פליון, השוכנת על שפת אגם במדינת מיין, היא מקווה, כנגד כל הסיכויים, למצוא שם את השלווה לה היא נזקקת. ארצ'ר הייל הוא מתבודד. הוא שומר בתוכו זיכרונות קשים אותם אינו חולק עם איש, חי את חייו כבלתי נראה וכבלתי נשמע. כבר ביום הראשון של ברי בביתה החדש, נקשרים חייה בחייו של ארצ'ר, ודבר לא יהיה עוד כשהיה.

השורה התחתונה: אין לנו מושג על מה הספר הזה


שבעת הבעלים של אוולין הוגו – טיילור ג'נקינס ריד
הוצאת כתר / מאנגלית: דנה אלעזר־הלוי

אוולין הוגו, כוכבת קולנוע קשישה ומתבודדת, מוכנה סוף־סוף לספר את האמת על חיי הזוהר המרתקים שחייתה. אבל כשהיא בוחרת בעיתונאית האלמונית מוניק גרנט שתספר את סיפור חייה, כולם המומים, ובראשם מוניק עצמה. למה שכוכבת ידועה כהוגו, שיכולה להתראיין אצל כל עיתונאי שתרצה, תבחר דווקא בה? מוניק נחושה להתעלם מהספקות המנקרים בה ולנצל את ההזדמנות להזניק את הקריירה שלה. מוניק מגיעה אל הדירה המפוארת של אוולין ומאזינה בעוד אוולין מגלה את כל סודותיה, מסיפורים עסיסיים על אחורי הקלעים של הסרטים שבהם השתתפה ועד חוויות מטקסי פרסים נוצצים, וכמובן, על שבעת הבעלים שהיו לה לאורך הדרך והסיפור שנלווה לכל אחד מנישואיה השערורייתיים. סיפורה של אוולין הוא סיפור על שאפתנות חסרת פשרות, חברּות לא צפויה ואהבה אדירה ואסורה. אולם הסיפור גם טומן בחובו סוד הרסני, והסיבות לבחירתה במוניק הולכות ומתבהרות ככל שהוא מתקרב לסיומו.

השורה התחתונה: סודות ושקרים


שדרת עצי התפוח – סוזן וויגס
הוצאת הכורסא / מאנגלית: ניצן לפידות

טס דלייני לא זכתה להכיר את אביה, ועם אמה, שמבלה את רוב זמנה בנסיעות בעולם, היא נפגשת רק לעתים רחוקות. היא התרגלה כבר מזמן להיות לבד ולהיות עצמאית. טוב לה ככה. עד שיום אחד מגיע למשרדה זר יפה תואר בשם דומיניק רוֹסי ומבשר לה שסבה, שאותו מעולם לא הכירה, נמצא בתרדמת והיא עתידה לרשת מחצית מנחלתו – בלה ויסטה בסונומה שבקליפורניה. את החצי השני תירש איזבל ג'והנסן, אחות למחצה שטס לא ידעה על קיומה. אבל הנחלה נמצאת בקשיים כלכליים, ואם טס, דומיניק ואיזבל לא ימצאו פתרון ומהר, הבנק יעקל אותה. וכך מתחיל החיפוש של השלושה אחר אוצר נדיר שעשוי לספק פתרון למצב הביש. כשהם יצללו אל נבכי העבר דרך מסמכים ישנים, תצלומים מצהיבים, כספות מעלות אבק ואפילו מקפיאים שנזנחו, טס תמצא משפחה ואהבה שמעולם לא היו לה. היא תגלה כי לפעמים האוצר האמיתי מסתתר בקשרים שבין אנשים.

השורה התחתונה: כגודל הציפיות, גודל הקלישאות


שולמית מאושרת – דורון שנער
הוצאת כנרת זמורה

שולי מאושרת. רוני, הבכורה בת השנתיים, מנמנמת על כתפה, פניה הוורדרדות נמעכות אל מחסה צווארה. היא נושאת אותה בידיה על אף שהיא בהיריון מתקדם. ברחמה מתפתחת עדי. היא חשה בבעיטה קלה המותחת את בטנה מבפנים. זאת משפחתה הקטנה: עדי היפה שעדיין ממתינה לצאת לאוויר העולם, רוני המתוקה, מתוקה כגרגר סוכר, ואלון, בעלה המקסים. היא מאושרת. עבורה האושר נמצא בחיי השגרה. בַּוודאות שדבר לא עומד להשתנות. האושר שלה נמצא בַּקיים ולֹא בָּאפשרי. ביקור מקרי בספריית בית אריאלה, בבוקרו של יום חול, מטלטל לחלוטין את בועת האושר של שולמית, המכונה שולי, ומעמת אותה עם עבר כואב וקשה, שאותו הדחיקה שנים. היא פוגשת איש זר, אך הזר איננו זר, הוא מיכאל, שנמצא שם במקרה, או שלא במקרה בכלל. הפגישה סוחפת אותה למסע גילויים בן שלוש יממות. המסע הכפוי יעיר שדים מרבצם, יאיר באור חדש את סיפור חייה ואולי גם יפתור תעלומה שנחה בבסיס קיומם – מי לעזאזל הרג את עדיאל קינן?

השורה התחתונה: אם תחייכו מספיק חזק אולי גם אתם תתחילו לחשוב שאתם מאושרים


שומרי המחברת – תעלומת השבט האבוד – קרין אהרון
הוצאת ידיעות ספרים

דניאל וירדן הם תאומים בני עשר שיש להם חיים די רגילים. הם הולכים לבית ספר רגיל, יש להם אחות קטנה ורגילה בשם מיקה, וגם תחביבים רגילים. החיים שלהם היו ממשיכים להיות רגילים לגמרי, אם דניאל לא היתה מקבלת מדודה נירית מחברת עם כריכת עור חומה כמתנת יום הולדת. במבט ראשון היא נראית כמו מחברת רגילה ומשעממת במיוחד, אבל דודה נירית, שהביאה אותה משבט אבוריג'ינים באוסטרליה, סיפרה להם שהמחברת הזאת יכולה להגשים את כל המשאלות, אם רק יבקשו אותן נכון וישמרו עליה מכל משמר. בזמן שדניאל וירדן מגלים את קסמי המחברת ומבינים שלשמור עליה זאת לא משימה פשוטה כל כך, הם עוברים הרפתקאות מפחידות ומצחיקות, שאחריהן רק דבר אחד נשאר בטוח: הם כבר לא יהיו הילדים הרגילים שהיו לפני שהמחברת הזאת הגיעה לידיים שלהם.

השורה התחתונה: גבי ודבי גרסת שנות ה- 2000


שופהולית בחו"ל – סופי קינסלה
הוצאת הכורסא / מאנגלית: דנה טל

החיים של רבקה בלומווד דבש. יש לה ג'וב בתוכנית הבוקר בטלוויזיה, שבמסגרתו היא מסבירה לאנשים איך לנהל את הכסף שלהם – נושא שהיא מומחית בו. מנהל הבנק שלה דווקא נחמד אליה, למרות שהיא במשיכת יתר קטנטנה. והדובדבן שבבריוש הוא שהחבר שלה עובר לניו יורק, וביקש ממנה לבוא איתו. ניו יורק! המוזיאון לאמנות מודרנית! הגוגנהיים! בית האופרה מטרופוליטן! ובקי אכן מתכוונת ללכת לכל אלה. ברור. רק שנראה טיפשי לא לבדוק קודם כמה מקומות אחרים. כמו בלומינגדיילס. וסאקס. והמקום הקטן והחמוד ההוא שסיפרו לה עליו, שלפעמים אפשר להשיג בו שמלה של פראדה בעשרה דולרים. או שאולי זה היה מאה דולרים? בכל מקרה, יש שם המון מציאות מעולות.

השורה התחתונה: שופוהולית היא שופוהולית ולא משנה איפה תזרוק אותה


שנים טובות – מאיה ערד
הוצאת חרגול

בקיץ 1967 נוסעת לאה, אישה צעירה בוגרת סמינר למורות, לנסות את מזלה באמריקה. עד מהרה מתמסד הנוהג: מדי שנה, לקראת ראש השנה, כותבת לאה לחברותיה מן הסמינר ומספרת להן על קורותיה בשנה שחלפה. החיפוש אחר האושר והעושר מתגלה כמתעתע. לאה היא אישה יפה. יפה מאוד. גברים מחזרים אחריה – ושוברים את ליבה. גם החלומות על התבססות כלכלית נתקלים, שוב ושוב, באותה מציאות: רחובות אמריקה אינם מרוצפים זהב. שנים טובות הוא רומן מכתבים ייחודי: לא חליפת מכתבים, כי אם רצף איגרות "שנה טובה" הנפרש על פני חיים שלמים, מנעורים עד זקנה, במרווחים קבועים של שנה אחת.

השורה התחתונה: רומן גלויות


וכרגיל, להבהרה המובטחת:
המדור הזה נועד לרכז את מיטב הספרים שהגיעו במהלך החודש האחרון למדפים, ומתן דעה אישית תו|ך הישענות על התקצירים המפורסמים על ידי ההוצאות, על ההיסטוריה ועל חוש הדרמה המפותח מדי (ולעתים חסר הטעם והרגישות) של הכותב כמקור התייחסות. אין בהתייחסויות הללו לרמוז דבר וחצי דבר על איכותם של הספרים הנידונים, ואם מישהו נפגע מהדברים, אנחנו מתנצלים מראש.

וכעת להערה מנהלתית:
בהכנת הרשימה הזו ורשימות רבות אחרות באתר הושקעו שעות רבות של עבודה. כיום האתר מתקיים מתרומות ומפרסומות שנועדו לתמוך בהוצאה הכלכלית של קיומו. אני יודע שאף אחד לא אוהב פרסומות, אבל הן חיוניות להמשך קיומו של האתר, ועל כך אני מתנצל. אם אתם מעוניינים לתמוך באתר ובהמשך קיומו (ואולי גם לגרום לכך שהפרסומות יירדו ממנו ביום מן הימים, ) אתם יכולים לעשות את זה בכמה דרכים . 1- להמשיך להגיע לכאן ולקרוא את מה שיש לי לכתוב. זאת הסיבה העיקרית (אם לא היחידה) שהאתר הזה קיים. אלוהים עדי שאני לא מרוויח ממנו. 2- לשתף את האתר עם כל מי שאתם חושבים שעשוי ליהנות מהתכנים שבו. באמת, אין דבר יותר מדהים שאתם יכולים לעשות מלהגיד למישהו שאתם מכירים שחובב ספרות – “הנה אתר שאתה עשוי ליהנות ממנו”. 3- להשאיר ביקורת חיובית בעמוד הפייסבוק של האתר. הביקורות האלה ממש עוזרות לחשיפה של האתר. 4- אם ממש בא לכם, אתם יכולים , או לפחות . 5- ואם עדיין לא עשיתם את זה, הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו וספרו לנו מה אתם חושבים על הספרים שברשימה.תודה, והמשך קריאה מהנה.

נהנים מהקריאה?

תמכו באתר ועזרו לנו ליצור עוד תכנים מעולים במיוחד עבורכם

אולי תהנו לקרוא גם:

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם. אה, וגם תקבלו ספר במתנה!

נהנים מהקריאה?

תמכו באתר ועזרו לנו ליצור עוד תכנים מעולים במיוחד עבורכם

מגזין הספרות "מחסום כתיבה" נותן לכם את הספר "מחשבות סרק של הולך בטל" במתנה

דילוג לתוכן