new books

ספרים חדשים על המדף – יוני 2018

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם. אה, וגם תקבלו ספר במתנה!

נהנים מהקריאה?

תמכו באתר ועזרו לנו ליצור עוד תכנים מעולים במיוחד עבורכם

מומלץ החודש

סקירה קצרצרה ובלתי אמצעית של כמה מהספרים המסקרנים שהגיעו במהלך החודש על מדפי חנויות הספרים. הבהרה חד משמעית מחכה לקוראים בסופו של המדור, ולקוראת ליהיא לפיד – אנחנו מתנצלים מראש.

בקצה העולם – קתרין פולאןבקצה העולם – קתרין פולאן
הוצאת כתר / מצרפתית: לי עברון

לילי בורחת מעברה ומהעיירה הקטנה בפרובאנס שבה גדלה ונוסעת לאלסקה. אין לה ניירות ורישיון עבודה, אין לה ניסיון בדיג, היא אישה והיא צנומה – אבל יש לה חלום: להצטרף לצוות ספינה לעונת דיג הליבוט. על הסיפון לילי אינה מצפה לשום הנחות. כל הווייתה מבקשת להתמוסס בתוך עולם הגברים הקשוח, בסביבת עבודה שאינה מבטיחה בהכרח תמורה כספית למאמץ הפיזי, אבל תמיד מקיימת מפגש עם טבע פראי ומסוכן. מפגש מאתגר שהוא מזור לנפש שאיבדה את התשוקה לחיים.

השורה התחתונה: למי שרוצה לקרוא את סיפור חייה (האמיתי לחלוטין, אפרופו) של הסופרת, שכיום היא רועת צאן בפרובאנס.


גברת בירד היקרה – איי.ג'יי. פירסגברת בירד היקרה – איי.ג’יי. פירס
הוצאת תמיר-סנדיק / תרגום: דנה טל

אמלין לייק חולמת להיות כתבת מלחמה תחת אש, אבל במקום לקיים ראיונות במשרד המלחמה או לרוץ בין השוחות בצרפת, היא מוצאת את עצמה בתפקיד של קלדנית במגזין הנשים” ידיד האישה”, תחת פיקוחה של העורכת מטילת האימה גברת הנרייטה בירד. לגברת בירד יש דעות מוצקות בנוגע למה נכון ומה לא ובנוגע למהי ההתנהגות המצופה מהנשים שנותרו בעורף, ובטור העצות שלה, “גברת בירד היקרה”, היא מוכנה לתת מענה רק לשאלות שעולות בקנה אחד עם אמות מוסר נוקשות. אמלין נדרשת להשמיד כל מכתב לא מקובל, אלא שעד מהרה היא מבינה שהמכתבים הללו – מכתבים מנשים שהמלחמה הפכה עליהן את עולמן – הם אלה שבאמת ראויים למענה, והיא מחליטה להשיב עליהם במקומה של גברת בירד.

השורה התחתונה: השטן לובשת פרדה פוגש את… המממ… את השטן לובשת פרדה?


דלת מול דלת – הדס ליבוביץדלת מול דלת – הדס ליבוביץ
הוצאת ידיעות ספרים

סיפורן של שתי נשים ישראליות, באמצע מרוץ החיים, שחשבו שהן יודעות הכול אבל גילו שהחיים עדיין מסוגלים להפתיע. אצל אוסי הכול דופק כמו שעון: לימודים, זוגיות, קריירה, דירה, ילד ראשון. כולם אומרים שהיא מסוגלת לעשות הכול, אלא שאז נוחת עליה ההיריון השני, ויחד איתו נדמה שהכול קורס כמו שורה ארוכה של אבני דומינו. לרלי, השכנה ממול, יש ארבעה ילדים, בעל בשירות קבע וכלבה. היא לא מתרגשת מבלגן. היא החליטה שכאוס הוא הסדר החדש. היא חושבת שניצחה את המערכת כשוויתרה על תכנונים ארוכי טווח ועלתה על טרנינג. אבל איך היא תגיב כשבוקר אחד מתייצב מתחת לחלונה בחור שרמנטי שמבטיח להגשים לה חלום שאפילו לא העזה לחלום?

השורה התחתונה: יש חיים אחרי גיל ארבעים.


המדריך למתנקש המתחיל – שון קייןהמדריך למתנקש המתחיל – שון קיין
הוצאת כתר / מאנגלית: לינדה פניאס-אוחנה

ג’ון לאגו עובד כמתמחה במשרד עורכי דין גדול. הוא מכין קפה, מצלם מסמכים ועונה לטלפונים. איש אינו חושד בו שהוא למעשה רוצח שכיר שנשלח לחסל את אחד ממנהלי החברה. הוא מועסק על ידי ‘מ”א בע”מ’, חברה המתמחה בחיסול מטרות בכירות בעזרת רוצחים שכירים המתחזים למתמחים. לאגו הוא גם מחברו של ‘המדריך למתנקש המתחיל’, מדריך לא רשמי המתחיל כאוסף של עצות למגויסים הטריים של ‘מ”א בע”מ’, אך הופך לסיפור על המשימה האחרונה של לאגו. העלילה מסתבכת כשהוא מגלה שהוא לא המתחזה היחיד במשרד. כעת עליו להתמודד גם עם סוכנת אף.בי.איי, שנשלחת לחקור את המנהל שלאגו מנסה לחסל.

השורה התחתונה: ספר ראשון בסדרת ספרי ג’ון לאגו, ואם הוא יישאר בחיים עד סוף הספר כנראה שיהיו עוד הרבה כאלה.


המולת הזמן – ג'וליאן בארנסהמולת הזמן – ג’וליאן בארנס
הוצאת כתר / מאנגלית: קטיה בנוביץ’

מאי 1937. המלחין שוסטקוביץ’, אז בשנות השלושים המוקדמות לחייו, משלים את הריטואל הקבוע: קודם הוא נושק לבתו הישנה, אחר כך לאשתו הערה, ואז נוטל תיק וחפיסת סיגריות ויוצא להתיישב ליד המעלית של בניין המגורים של משפחתו. הוא ממתין לאנשים מ”הבית הגדול”, שוודאי כבר עושים את דרכם אליו. אף אחד מכל אותם אנשים רבי־ההשפעה שהכיר בעשור האחרון לא יכול להועיל לו עכשיו; ורק מעטים שנלקחו ל”בית הגדול” – חזרו.  מנקודה זו מתחיל ג’וליאן בארנס לשרטט ביוגרפיה בדיונית של המלחין הנודע. דרך שלושה מפגשים שלו עם השלטון הסובייטי הולך ונפרש מהלך חייו והמאבק הבלתי פוסק שנדרש לנהל עם מצפונו, אמנותו וכוחו המרַפה של הטוטליטריזם.

השורה התחתונה: כשבאו לקחת את המלחינים.


המנהרה – א.ב. יהושעהמנהרה – א.ב. יהושע
הוצאת הקיבוץ המאוחד

צבי לוריא, מהנדס דרכים בפנסיה בן 72, מתחיל לשכוח שמות פרטיים ולסבול מתקלות זיכרון נוספות ומבלבולים. כדי לעכב במעט את התפתחות השיטיון שלו מארגנת לו אשתו תעסוקה במקצועו, להתלוות כעוזר־בלי־שכר אל מהנדס צעיר המתכנן כביש צבאי סודי במכתש רמון. לוריא, במקום להתאבל על הידרדרותו, חוגג משועשע את השינויים ההולכים ומתעצמים באישיותו. מוחו המתכרסם, זהותו המתרופפת, השיטיון הקל שלו המתגלה דווקא כגורם משחרר ויצירתי, נוסכים בו העזה וחירות עליצה, עד כדי כך שמצבו נראה לעתים כמין תעלול שהמציא לעצמו לתועלתו ולהֹנאתו. גולת הכותרת של תכנון הכביש הסודי היא רעיון אובססיבי לחצוב מנהרה אבסורדית בגבעה כפולת דבשות שעל פסגתה מסתתרים פלסטינים הנמלטים מזהותם לאחר שהסתבכו הן עם הרשות הפלסטינית והן עם הישראלים.

השורה התחתונה: כי מי אמר שלא יכול להיות לזקנה צד משעשע.


הקרטוגרף של שטח ההפקר – פ.ס. דאפיהקרטוגרף של שטח ההפקר – פ.ס. דאפי
הוצאת תמיר-סנדיק / תרגום: עפרה אביגד

אנגוס מקגארת’, אמן, מלח ונווט מתגייס למלחמה כדי לאתר את גיסו הנעדר. בשעה שהוא נלחם על חייו בשדות הקטל של צרפת, נאלץ בנו המתבגר לתמרן בעורף בין נאמנות ואינטרסים. הקרטוגרף של שטח ההפקר הוא רומן היסטורי סוחף שיוצא לאור במלאת 100 שנה למלחמת העולם הראשונה ועוסק במחיר שגובה המלחמה בחזית ובעורף, ובאהבה ובהקרבה בין בני משפחה בעתות משבר. הספר מתווה דיוקן של נאמנות, אומץ ואהבה למשפחה, ומוביל את גיבוריו בשתי הזירות אל מסלול התנגשות שישנה אותם לבלי היכר, וילמד אותם כי החיים לא שווים אם לא מוכנים להסתכן.

השורה התחתונה: אם לא ידעתם את זה עדיין, מלחמה היא דבר נורא.


יום א' של המתים – אנדראס פוריום א’ של המתים – אנדראס פור
הוצאת כתר / מגרמנית: דפנה עמית

לאחר ערב של שתייה חסרת מעצורים, שומע ואלנר השוטר הצעיר על גופת אישה שהוסתרה בארון זכוכית במרתף של כנסייה ישנה בעיירה בווארית קטנה, לא רחוק מביתו. למרות שהמידע הגיע מתימהוני שהיה מוכר היטב למשטרה, הוא יוצא עם עמיתו השוטר קרויטנר לברר במה מדובר. הם מוצאים שרידי גופה שקליע עדיין נעוץ בגולגולתה, ולידה לוחית בדיל שעליה חקוקים שם ותאריך הקושרים אותה לימים שבהם היה האזור תחת הכיבוש הנאצי. החקירה מוטלת על שני השוטרים הצעירים ואליהם מצטרפת גם קלאודיה לוקאס, עורכת דין מפרקליטות המדינה, המעוניינת בקרבתו של ואלנר הצעיר והנאה יותר מאשר בהקפדה על ניהול חקירה חוקית. אבל מה שמתחיל כתשאול ידידותי של זקני המחוז הופך עד מהרה לחקירה מסועפת, המעוררת מרבצם סודות כמוסים שהוסתרו עמוק באדמה מאז תום המלחמה.

השורה התחתונה: סודות ושקרים.


להבין קומיקס – סקוט מקלאודלהבין קומיקס – סקוט מקלאוד
הוצאת הקיבוץ המאוחד וכנרת הוצאה לאור / מאנגלית: דבי אילון

המסע אל עולם הקומיקס יוצא לדרך! הוא מתחיל לפני 3000 שנה, חולף במעבר הסודי שבין הפאנלים, דוהר קדימה עם האנרגיה שבקו ובצבע, מוּנע בכוחם של הסמלים ושל המאבק הנצחי בין מילים לתמונות. זהו מסע חניכה, שבו תגלו למה קומיקס הוא כלי ביטוי חיוני וחשוב בדיוק כמו קולנוע, ספרות או כל אמנות אחרת, ותתחילו להבין קומיקס באמת.

השורה התחתונה: אם אתם חובבי קמיקס, הספר הזה בשבילכם. אם אתם לא מצליחים להבין את המדיום הנפלא הזה, גם אז, כנראה שהספר הזה בשבילכם.


להיות אמא של חייל – ליהיא לפידלהיות אמא של חייל – ליהיא לפיד
הוצאת ידיעות ספרים

אוקי, עכשיו אני הולך לעשות משהו שאני בדרך כלל לא עושה, ולצטט כאן את גב הספר במדויק ובמלואו. מקווה שתסלחו לי.

ידעת שהרגע הזה יגיע.

כי זה חלק מהחיים כאן. במדינה הזאת.

חלק מלהיות אמא ישראלית.

להיות אמא ישראלית זה לדעת כבר מרגע הלידה שיום אחד יגיע התור שלך לשלוח את הילד או את הילדה שלך לצבא – כי צריך לשמור על המדינה.

זה לראות מדי ב’ תלויים על חבל כביסה ולדעת שהאמא או האבא שיקפלו אותם יזילו דמעה קטנה של דאגה – שתיספג בבד ותבוא עמוק מהלב.

זה גם לחלום על זה שהילדים של הילדים שלך כבר לא יצטרכו ללבוש מדים.

ועכשיו זה קורה. בעוד רגע הילד הקטן שלך או הילדה הקטנה שלך מתגייסים.

ואת האמא הזאת.

אמא של חייל.

או של חיילת.

הספר הזה מוקדש לך – את, שעכשיו יש לך כל כך הרבה שאלות ודאגות,

ברגע המרגש והמבלבל הזה שבו החיים משתנים ושבו גם את בעצם מתגייסת.

מה בדיוק יקרה ביום הגיוס? מה אורזים בתיק כשהוא יוצא לשלושה שבועות בשטח? מה אומרים לה כשהיא מצלצלת ונשמעת על סף שבירה? איזה אוכל מביאים לביקור? למי פונים כשהילד לא מרגיש טוב? ומה התפקיד שלך?

ליהיא לפיד, אמא משופשפת של חייל משוחרר, אספה במיוחד בשבילך מידע, טיפים ורעיונות ממפקדים, מחיילים ומחיילות, מאמהות מנוסות ומהניסיון האישי שלה. תמצאי כאן את כל העצות הקטנות והגדולות שיעזרו לך לצלוח את הצבא שלהם –

רק שיחזרו הביתה בשלום.

ליהיא לפיד היא עיתונאית, סופרת וצלמת. ליאור הוא החייל הראשון שלה.

השורה התחתונה: מה לעזאזל קראתי עכשיו? למה השורות נשברות אחרי כל שלוש מילים? מה בעצם הספר הזה רוצה ממני? או בעצם, לא ממני, בגלל שהוא מיועד “לאמא הזאת. אמא של חייל. או של חיילת”. או של פעיל בצופים. מה הכי ישראלי בעינך? לכתוב ספרים שמנסים בכוח לדגדג לקהל הישראלי בלב. כי מה יותר ישראלי מאמא ששולחת את הילד שלה לצבא? אם זאת רמת הכתיבה שמחכה בגוף הספר, אז כל נערה שכתבה פעם חיבור על “מה עשיתי בחופש הגדול” צריכה לקבל חוזה מהוצאת ידיעות אחרונות. ועוד משהו – עם כל הכבוד, בניגוד למה שכתוב בגב הספר, ליהיא לפיד היא לא עיתונאית אלא פובליציסטית. לא כל מי שיש לו טור בעיתון הוא עיתונאי.


לינקולן בבארדו – ג'ורג' סונדרסלינקולן בבארדו – ג’ורג’ סונדרס
הוצאת כתר / מאנגלית: אמיר צוקרמן

פברואר 1862. מלחמת האזרחים האמריקאית בת פחות משנה. הלחימה כבר ניטשת במלוא עוזה, ואט–אט מתחילה לחלחל ההבנה שהמאבק יהיה ארוך ועקוב מדם. באותו הזמן, בנו בן האחת–עשרה של הנשיא לינקולן, וילי, שוכב בחדרו שבקומה השנייה בבית הלבן, בתוך ימים, וילי מת ומובא למנוחות. עיתונים מדווחים כי לינקולן מוכה היָגון חוזר לבדו אל כוך הקבורה פעמים אחדות כדי להחזיק בידיו את גופת בנו. וילי לינקולן מוצא את עצמו בכור מַצרף משונה, רוחש רוחות רפאים משוטטות, מרחמות, מתווכחות, ונתונות בסיגופי חרטה יוצאי דופן. בעיצומו של מצב המעבר הזה – המכונה, במסורת הטיבטית, בַּארְדוֹ – פורץ מאבק אדירים על נשמתו של וילי הקטן.

השורה התחתונה: הספר זכה בפרס מאן בוקר למי שזה אומר לו משהו. אבל גם אם אתם לא מחובבי הספרים, שווה לעקוב אחרי הסופר המוכשר הזה. הנה הביקורת שפורסמה כאן על ספרו הקודם שתורגם לעברית – עשרה בדצמבר.


ללא מוצא – טיילור אדמסללא מוצא – טיילור אדמס
הוצאת כתר ועברית / מאנגלית: דפנה ברעם

הודעת טקסט קצרה מאחותה הרסה לדרבי את התוכנית לחג מולד רגוע במעונות הסטודנטים. עכשיו היא חייבת לנסוע מאות קילומטרים הביתה, אלא שסופת שלגים פראית קוטעת את המסע השקט וכופה עליה לעצור בתחנת מנוחה. במגרש החניה המושלג, באמצע שום מקום, היא נקלעת למאבק נגד הזמן מול פסיכופת חסר מעצורים: מאבק על חייה של ילדה קטנה, ועל נפשה שלה. הילדה הקטנה נעולה באחת המכוניות ודבי מחפשת את בעלי המכונית. אין לה טלפון נייד, מסביב רק שלג ואיך אפשר לשאול חבורה של זרים גמורים ‘מי חטף את הילדה?’ מבלי לסכן את כולם?

השורה התחתונה: האגדה שנרקמת סביב הספר הזה היא שהסופר כתב סוף אחר לספר, אותו הוא שומר בכספת עד שיגיע היום בו  יחליט לשחרר אותו. מרגיש לנו קצת כמו ניסיון מעושה מדי ליצור עניין סביב הספר, מה שיכול אולי להצביע על איכויותיו.


מוטי מרציאנו, בלש פרטי – יונתן יובלמוטי מרציאנו, בלש פרטי – יונתן יובל
הוצאת הקיבוץ המאוחד

ממשרדו המאובק בשולי פלורנטין מתמחה מוטי מרציאנו, בלש פרטי, באיתור אנשים שנעלמו. חקירותיו מביאות אותו אל הפינות האפילות של המציאות הישראלית הרוחשת מתחת לפני השטח: ברוני פשע מסתוריים, סוחרים בינלאומיים ביהלומי דמים, סוכני שב”כ שסרחו, מאורות הימורים וכתות פנאטיות שמנסות להביא את סוף העולם. מי שמגיעים לבקש את עזרתו הם מי שאין להם מה להפסיד. כך אנו נחשפים לסיפורים של נדיבות ושל רוע, אהבה ואלימות, כאשר אנושיותו של מרציאנו ושל הדמויות בהן הוא מתחכך מאותגרות כל פעם מחדש.

השורה התחתונה: דרום תל אביב נואר.


פינות אפלות – קארה תומספינות אפלות – קארה תומס
הוצאת כתר / מאנגלית: ענבל גיל

עשר שנים אחרי שעזבה, טסה חוזרת אל עיירת הולדתה הקטנה כדי להיפרד מאביה. עשר שנים אחרי שארבע גופות של ילדות נמצאו לאורך נהר אוהיו הסמוך. עשר שנים אחרי שטסה וחברתה קאלי היו עדות לאירועי הלילה שבו נרצחה בת–דודתה של קאלי. עשר שנים אחרי עדותן של טסה וקאלי שבעקבותיה הושם הרוצח הסדרתי מאחורי הסורגים. אז הן היו ילדות, עכשיו הן נערות. מאז המאורעות המטלטלים הן לא נפגשו. כל אחת מתחפרת בדרכה. כל אחת מנסה להתמודד עם סודות מטרידים ופינות שעדיף שיישארו אפלות. אבל פתאום צצה גופה חמישית, וכל הקלפים עומדים להיטרף. טסה וקאלי ייאלצו להתייצב מול האמת ולגלות סוף סוף מה באמת קרה לפני עשר שנים.

השורה התחתונה: אנחנו חושדים שמשהו קרה בספר הזה לפני עשר שנים. אין לנו מושג למה.


פרפרים בנובמבר - איידור אווה אולפסדוטירפרפרים בנובמבר – איידור אווה אולפסדוטיר
הוצאת חרגול / מאנגלית: גבי סילון

בעלה והמאהב שלה זרקו אותה באותו יום. היא הרגה בטעות אווז. ופתאום היא גם נאלצת לטפל בבנה החירש-אילם של חברתה הטובה ביותר. אבל כשכרטיס הגרלה משותף הופך את הזוג המוזר הזה לאנשים הכי עשירים באיסלנד, היא והילד יוצאים למסע לאורך חופי האי – מסע הרפתקני באי סחוף הגשמים, אבל גם מסע פיוס פנימי שחושף בעדינות פצעים ישנים. מפגשים עם מקהלה אסטונית, ציידים באמצע הלילה, חוואים שמנסים לגדל דבורים, וטרינר שרוצה להציל בז מפחלוץ ועוד כמה גברים מושכים ממלאים את פרפרים בנובמבר בהומור שנון והופכים אותו לסיפור נוגע ללב על אימהות, ידידות וכוחה של המילה.

השורה התחתונה: נראה כאילו מצאנו את המרענן הרשמי של הקיץ.


קוביות של אושר – אנה כ. אסטביקוביות של אושר – אנה כ. אסטבי
הוצאת מטר / מאנגלית: אין לדעת 🙁

כשסינה, מאיה, אינגריד וליסבת מקבלות הזמנה להצטרף לחברתן קאט בחוות הקקאו שלה בפיג’י, התשובה ברורה מאליה. בואו נזדקן יחד בגן עדן, כמו אחיות. איך אפשר להגיד לזה לא? סינה, אם חד־הורית הסובלת מבעיות כלכליות חמורות, מאיה העדינה שמרגישה שהעולם נשמט מאחיזתה, אינגריד המתבודדת דרך קבע, ליסבת, אישה שחייה נראים מושלמים ממש, וקאט, שהתאלמנה זה עתה נפגשות עכשיו, בשנות השישים לחייהן, רגע לפני שהשלימו עם מה שזימן להן גורלן. שם, מוקפות באוקיינוס כחול בוהק, עצי הקקאו ותרבות מקומית זרה ומרתקת, מוצאות החברות את ייעודן מחדש כשהן מקימות עסק לייצור שוקולד: קוביות מתוקות־מרירות של אושר.

השורה התחתונה: עגבניות ירוקות מבושלות ואז נזרקות לפח לטובת שוקולד.


תור השחור – בן פול הוצאת כתרתור השחור – בן פול
הוצאת כתר

דמיינו לוח שחמט עצום בגודלו, המהלכים מוצו כמעט. עכשיו בא תור השחור. תור במובן של עידן אפל. תור במובן הרגע הבא: זמן הנקמה. בן פול לובש כאן את דמותו של כתב ובמאי סרטים דוקומנטריים שיצא לנסיעה קצרה אל מעבר למחסום, למסיבת חתונה ב”שטחים”, והלך לאיבוד. בחלקים אחרים של הרומן הוא נוסע לאחור, עובר בדהרה בין תחנות בחייו ומרחיק עד למקסיקו בתפקיד התייר הבלתי נלאה שיציץ בחטף לתהומות הפחד, היופי והפשע כדי לשוב הביתה עם סיפור טוב. בכל אחד מגלגוליו, אם במסווה של ביוגרפיה מפוכחת או כהזיות על סף המוות, תור השָחור דוהר בנשימה עצורה אל הסוף, ובמילותיו שלו – “סוף מר ונמהר”.

השורה התחתונה: כמה שניסינו, לא הצלחנו לצלוח “אתה שוטר בירושלים”, ספרו הקודם והיומרני משהו של בן פול.


וכרגיל, להבהרה המובטחת:
מדור זה נועד לרכז את מיטב הספרים שהגיעו החודש למדפים, ומתן דעה אישית תוך הישענות על התקצירים, על ההיסטוריה ועל חוש הדרמה המפותח (ולעתים חסר הטעם) של הכותב כמקור התייחסות. אם מישהו נפגע מהדברים, אנחנו מתנצלים מראש.

נהנים מהקריאה?

תמכו באתר ועזרו לנו ליצור עוד תכנים מעולים במיוחד עבורכם

אולי תהנו לקרוא גם:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם. אה, וגם תקבלו ספר במתנה!

נהנים מהקריאה?

תמכו באתר ועזרו לנו ליצור עוד תכנים מעולים במיוחד עבורכם

מומלץ החודש

מגזין הספרות "מחסום כתיבה" נותן לכם את הספר "מחשבות סרק של הולך בטל" במתנה

מגזין הספרות "מחסום כתיבה" נותן לכם את הספר "מחשבות סרק של הולך בטל" במתנה

דילוג לתוכן