ספרים חדשים על המדף

ספרים חדשים על המדף – יוני 2017

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם
מומלץ החודש
סקירה קצרה ובלתי אמצעית של כמה מהספרים המסקרנים שעלו החודש על מדפי חנויות הספרים.

אנשים טובים – ניר ברעםאנשים טובים – ניר ברעם
הוצאת עם עובד

הוצאה מחודשת לרומן אנשים טובים מאת ניר ברעם. השנה היא 1938, ותומס הייזלברג, פרסומאי ברלינאי, אשף המסכות והנאמנויות הארעיות, נחוש להיעשות אדם גדול. אך רוח חדשה מנשבת בגרמניה, ותומס מבין שעליו להעמיד את כישרון המכירה הנדיר שלו לשירות המשטר הנאצי. באותה העת, בלנינגרד, עומדת אלכסנדרה וייסברג הצעירה, בתו של אינטלקטואל יהודי, לפני בחירה בלתי אפשרית: היא יודעת שבקרוב יוקעו הוריה כאויבי העם ושהם כבר אבודים. כדי להציל את אחיה הקטנים מגורל דומה, עליה לכרות ברית עם המשטר שהחריב את משפחתה.

השורה התחתונה: ספר למיטיבי לכת שאוהבים שפה יפה וכתיבה לירית מתנגנת, אבל לכשעצמו לא חף מבעיות. לביקורת המלאה


בלונדיניות גבוהות – ז'אן אשנוזבלונדיניות גבוהות – ז’אן אשנוז
הוצאת לוקוס / מצרפתית: ארז וולק

מפיק תכניות דוקו-ריאליטי בטלוויזיה שוכר בלש פרטי לאתר את גלוריה סטלה, כוכבת בלונדינית גבוהה שזכתה לתהילת בזק, נכלאה באשמת רצח ולאחר שחרורה נעלמה מעיני הציבור. סיפורה של סטלה נועד להיות הפרק האחרון והסנסציוני בסדרה על בלונדיניות גבוהות בקולנוע, באמנות ובחיים עצמם. אלא שמשימת הבילוש מסתבכת, והעלילה, המשלבת מרכיבים פנטסטיים, מתפתלת והופכת למרדף חוצה יבשות אחר הבלונדינית המיתולוגית, שתמיד מותירה את רודפיה צעד אחד מאחור.

השורה התחתונה: קולאז’ פרוע של רכיבים מתרבות הפופ, מסוגת המותחן ומהספרות היפה (מילים של ההוצאה, לא שלי, אבל נשמע כאילו הם קולעים לעניין, אז מי אני שאתווכח איתם).


ג'ון טרבולטה ואני – מתן חרמוניג’ון טרבולטה ואני – מתן חרמוני
הוצאת כתר

באר שבע, שנות השבעים, חמישה נערים מסתובבים ברחובות. הם החברים הכי טובים, מעשנים ביחד את הסיגריות הראשונות, סוחרים בקלפים של שחקני כדורגל. הם שומעים דברים שלא היו צריכים לשמוע. קרובים זה לזה יותר מכל קרבת דם. תיאטרון באר שבע פורח, הפועל באר שבע אלופה, בבית הקולנוע מקרינים שבוע אחר שבוע את “שיגעון המוזיקה”, ובבית החולים עובדים הגברים החשובים והמשפיעים. כל זה מכסה רק במעט על חוסר הכשירות של המבוגרים. את היתומים של המלחמה הטרייה, מלחמת יום הכיפורים, מזכירים רק בטקסים. וישנם אלה שלא מזכירים אותם גם אז.

השורה התחתונה: אם התקציר נשמע לכם מוכר, זה רק בגלל שהספר הזה יצא כבר לפני כמה חודשים בשם “קרבת דם” ובכריכה שונה, ועבר כפי הנראה מיתוג מחדש על ידי ההוצאה.


הקפל – פיטר קליינסהקפל – פיטר קליינס
הוצאת יניב / מאנגלית: ענבר גרינשטיין

הרחק במדבר קליפורניה, צוות של מדעני דארפא פיתח מכשיר שהם מכנים בחיבה הדלת מאלבוקרקי. בעזרת משוואת מחשב עלומה ושדות מגנטיים ה”מקפלים” ממדים, הדלת מכווצת מרחקים ומאפשרת לעובר בה לגמוע מאות מטרים בצעד אחד. ההמצאה מבטיחה להפוך למציאות את חלומותיה של האנושות להשגת טלפורטציה. המדענים מתעקשים כי המעבר בדלת בטוח לחלוטין, אבל ראיות שונות מעוררות חשש כי המכונה המופלאה הזאת היא לא בדיוק מה שהיא נראית, וכי יוצריה מחביאים סוד מסוכן.

השורה התחתונה: מהניסיון המוצלח שלי עם הוצאת יניב, צפוי לנו כאן ספר מפתיע ואפל במידה הנכונה.


ואז לא תהיה עצוב עוד לעולם – בטיסט בולייהואז לא תהיה עצוב עוד לעולם – בטיסט בולייה
הוצאת ספרית פועלים / מצרפתית: רמה איילון

זהו סיפור על רופא עצוב שעם מותה של אשתו איבד את הטעם לחיים ומחליט לשים להם קץ. בוקר אחד הוא נכנס למונית ומתוודע לנהגת מסתורית: אישה זקנה, ססגונית ותימהונית, המסוגלת לנחש את יום מותם של בני אדם באמצעות מבט בעיניהם. בניסיון לשכנע את הרופא לחזור בו מהחלטתו, היא משכנעת אותו לציית לכל שיגעונותיה במשך שבעה ימים. הספירה לאחור מתחילה, עד מועד הפירעון. בטיסט בולייה מספר על מפגש בין שתי נפשות – הרופא והאישה הזקנה – המבקשות להפיח קסם חדש בעולם.

השורה התחתונה: מוות, התאבדויות, זקנה מסתורית, נשמע כאילו יש בספר הזה את כל מה שצריך בשביל להתחיל את השבוע בכיף.


ופשוטים הדברים – שמואל לרמןופשוטים הדברים – שמואל לרמן
הוצאת כתר

אמצע שנות התשעים, ירושלים. יאיר, מורה בשנות השלושים לחייו, מוצא עצמו רחוק ומנותק מיסודות חייו: רחוק מאשתו שהייתה לגרושתו, רחוק משני ילדיו, רחוק מהרב ומבית הכנסת השכונתי. לאחר שהוא סוטר לאחד מתלמידיו הוא מפוטר מעבודתו כמורה ונידון לעבודות שירות בבית אבות בעיר. הוא נשאב למעין עולם מקביל, שההיסטוריה והזיכרונות, מה שהיה ומה שיכול היה להיות, חזקים בו יותר מן ההווה. יאיר נעשה מעורב בחיי שלושה מהגברים בבית האבות, מדובב אותם לספר את סיפוריהם ומבקש להציע תיקון גדול במקום של פצע ושבר. לדידו הסיפור הפרטי, גם כשמעורבת בו אהבה, הוא תמיד רק חלק מתוכנית גדולה יותר, מסיפור לאומי.

השורה התחתונה: ספר חדש לחתן פרס שר החינוך ליוצרים בתחומי התרבות היהודית לשנת תש”ס (לא ידעתם שיש כזה, נכון?). לחובבי הז’אנר.


חופש מוחלט – פבלו קצ'אז'יאןחופש מוחלט – פבלו קצ’אז’יאן
הוצאת תשע נשמות / מספרדית: אדם בלומנטל

B, A ו- E מתהלכים במעין יער. הם משוחחים. לאן הם הולכים? מיהם? היכן הם נמצאים? מהו המקום הזה? איש אינו יודע: לא הדמויות ולא הקוראים. הוודאות היחידה שלהם היא יכולתם לדבר. לכן, A ו-B משחקים במילים, מנסים להבין ולפרק מושגים אוניברסליים – חופש, אושר, הנאה ארוטית – ותוך כדי כך מובילים את הקוראים אל מרחבים חדשים. למעשה, הדמויות-האותיות בונות יחדיו יקום שלם דרך דיאלוג בלתי פוסק ביניהן, ובו בזמן מותחות את גבולות המציאות והספרות. נובלה המבקשת לממש קשר אינטימי וחסר תקדים בין מציאות ושפה, ובין צורה לתוכן: מעין מעבדת ניסוים המערערת מוסכמות וסדרים ספרותיים שתוקפם פג.

השורה התחתונה: לחובבי שירה ושפה שהיא שירה ושירה שהיא שפה.


כל המוצא זוכה – סטיבן קינגכל המוצא זוכה – סטיבן קינג
הוצאת מודן / מאנגלית: אינגה מיכאלי

כאשר פּיט סוֹבֶּרס בן השבע–עשרה מוצא תיבה נעולה על גדת הנחל הסמוך לביתו, הוא בטוח שדמיונו המפותח משטה בו. אבל התיבה אמיתית לחלוטין, וכמוה גם המטמון הממתין בתוכה. מאותו רגע נאלץ פיט להתמודד עם משמעויותיה של המציאה שהתגלגלה לידיו. כבן בכור במשפחה שסובלת מפציעתו של האב במסע ההרג שזכה לכינוי “הטֶבח במרצדס“, הוא יודע שכעת יוכל לסייע להוריו בתקופה שבה הם זקוקים לסיוע יותר מכול. והוא גם מבין שלסיוע כזה יכולות להיות השלכות. הוא רק לא יודע עד כמה הן יהיו מרחיקות לכת. כעת, מתברר, פתח פיט תיבת פנדורה שמסכנת לא רק אותו אלא את כל מי שקרוב אליו.

השורה התחתונה: ספר שני בטרילוגיית ביל הודג’ס של סטיבן קינג, אחרי “מר מרצדס” מ- 2014. התחזית של המדור: ספר שיגרום לכם להסתתר בפחד מתחת לשמיכה.


לדבר לעצמנו – אנדרס נאומןלדבר לעצמנו – אנדרס נאומן
הוצאת תשע נשמות / מספרדית: מיכל שליו

נסיעה אחת. שני יחסים משולשים. שלושה קולות. אב ובן יוצאים אל הדרכים במשאית, יחד. הם עושים זאת בפעם הראשונה שתהיה, אולי, האחרונה. במהלכו של הטיול, הם יחלקו הרבה יותר ממרחב וזמן. במקביל, אֵלֵנָה – האם ובת הזוג, שנשארת בעיר – פותחת אף היא במסע אישי משלה: היא יוצאת להרפתקה מטהרת שקוראת תיגר על גבולותיה האתיים והמוסריים. זהו ספר לירי, ארוטי, מרגש ומצחיק, עתיר עלילות בצבעים משתנים, בעל שכבות  מרובות. רומן שנע בין זיכרונות לזמן ההווה, בין מיניות למשפחה ובין אושר לתוגה. זהו ספר על אהבה וקִצה; על הורות ותשוקה.

השורה התחתונה: לא אשקר לכם אם אומר שלא הבנתי כלום מהתקציר.


ליפול על ארון – נלסון דה-מילליפול על ארון – נלסון דה-מיל
הוצאת טרה ספרים / מאנגלית: חגי אברבוך

תעלומת רצח קצרה בה חוזר נלסון דה-מיל אל הבלש הקשוח ג’ון קורי ממשטרת ניו יורק. אוטיס פארקר, הבעלים של חנות ספרים בניו יורק, נהרג כשארון ספרים נופל עליו. האם זו תאונה טרגית? קורי לא בטוח בכך. הבלש הנחוש חוקר את המקרה, וכל מי שהיה לו חוסר המזל להיות קשור לפארקר הוא בגדר חשוד – מחבר ספרי מתח כושל שהגיע לעיר כדי לחתום על ספריו, אשתו הצעירה והיפה של המנוח, העובד בחנות הספרים שנראה לחוץ יותר מאשר אבל. דה-מיל מתמרן בקלילות בין פיתוליו של הסיפור המהיר ומלא ההתרחשויות.

השורה התחתונה: הספר פורסם במסגרת סדרת ה-BiblioMysteries – סדרת סיפורים מאת סופרי מתח מפורסמים המתקיימים בעולם הספרים והספרות. איפה כאן אפשר לטעות?


נוגה - נד באומןנוגה – נד באומן
הוצאת עם עובד / מאנגלית: אמיר צוקרמן

מהו ‘נוגה’, הסם המסתורי החדש שכובש את סצנת המסיבות המחתרתית בלונדון? מי הם האנשים במכוניות הלבנות החרישיות שחוטפים בני אדם באמצע העיר? למה במכולת השכונתית החלו להופיע חטיפים בורמזים, ומי השתלט על תחנת הרדיו המקומית? ראף, צעיר לונדוני חובב מסיבות בן 22 עם הפרעת שינה נדירה, עומד לגלות את הקשר בין כל אלה ועוד הרבה יותר. בניסיון לאתר את חברו הטוב שנעלם בלי להותיר עקבות, הוא חושף קונספירציה תאגידית מסוכנת חובקת עולם ומתאהב באישה שמסעירה את חושיו.

השורה התחתונה: אם אהבתם את לוק סטוק ושני קנים מעשנים, אתם בטח תאהבו ת הספר הזה. לביקורת המלאה


צעד גדול קטן – ג'ודי פיקוצעד גדול קטן – ג’ודי פיקו
הוצאת כנרת-זמורה ביתן / מאנגלית: קטיה בנוביץ’

רות ג’פרסון היא אחות עם עשרים שנות ניסיון במחלקת יולדות בבית חולים בקונטיקט. במסגרת המשמרת שלה רות מבצעת בדיקה שגרתית בתינוק בן יומו, אך כעבור דקות ספורות מגלה שהטיפול בתינוק הזה נלקח ממנה. ההורים דוגלים בעליונות הגזע הלבן ואינם רוצים שרות האפרו־אמריקנית תיגע בבנם, ובית החולים נעתר לבקשה. אלא שלמחרת התינוק נכנס לדום נשימה בחדר שרק רות נמצאת בו. האם היא תציית להוראה או תתערב? רות מהססת לפני ביצוע ההחייאה ועקב כך מואשמת בפשע חמור. סנגורית ציבורית לבנה מקבלת על עצמה את התיק אך מציעה לא להעלות את נושא הגזע בבית המשפט במסגרת קו ההגנה.

השורה התחתונה: במדינה בה רעייתו של חבר כנסת מסרבת שרופא ערבי יילד אותה הספר הזה נראה רלוונטי מתמיד.


קום קרא – שמעון אדףקום קרא – שמעון אדף
הוצאת דביר

במהלך חקירת היעלמות של נערה משדרות בקיץ 2014 פגש הבלש אליש בן זקן את המשורר נחום פרקש לרגע אחד. באותו רגע ייתכן שהחמיץ את הרמז החשוב ביותר שהזדמן לו באותה חקירה. ארבע-עשרה שנים לאחר מכן, בישראל שעברה שינויים גדולים, כישלון החקירה הזאת ממשיך לטרוד את חייהם של אחייניו של אליש, תהל ואושרי. מיהו בעצם נחום פרקש? באיזה אופן תולדותיו הן המפתח לחידת ההיעלמות? מדוע המספר שלהן בוחר לספר אותן שלא על פי סדר התרחשותן? האם אפשר שגם הוא, המספר, משמש קצה חוט בתעלומה אחרת, גדולה יותר, שאליש, תהל ואושרי הם דמויות מרכזיות בה?

השורה התחתונה: מסתמן כספר קאלט נוסף פרי עטו של שמעון אדף.


SAUDADE – אשה דה קיירוס, אנטוניו פטריסיו, פרננדו פסואהSAUDADE – אשה דה קיירוס, אנטוניו פטריסיו, פרננדו פסואה
הוצאת תשע נשמות / מפורטוגזית: ארז וולק, יוסי טל, מיכל שליו

שלושה סופרים פורטוגלים מכוננים, אולי הגדולים ביותר במאה העשרים, שבים ונפגשים בספר אחד. יצירותיהם משמיעות באזני הקורא העברי מלה שככל שהיא חיונית בשפתם, אינה ניתנת לתרגום: SAUDADE. מעין עצב מתוק, שמחה מלנכולית, אושר נוסטלגי או כמיהה בלתי אמצעית לדבר-מה בלתי ניתן לתפישה: זמן, אהבה, ארץ לא נודעת. רגש עמום וחודרני, נימה המבטאת את תמציתה של אומה, הדי.אן.איי שלה, מבנה נפשי ומנטלי ׳מלוח׳ של אלו היושבים בסוף מערב, מתבוננים אל מעבר למים ולאופק.

השורה התחתונה: הוצאת תשע נשמות ממשיכה במסע המבורך שלה לפתוח את הספרות הדרום אמריקאית בפני הקורא הישראלי.

אולי יעניין אתכם גם:

השארת תגובה

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם
מומלץ החודש
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן
מה, לא הצטרפת עדיין למועדון הקריאה שלנו?
זה לוקח רק שנייה, ואנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת הדואר שלכם.
It's about time you'll join our book club
It only takes a second and we promise not to spam your inbox
תמכו בבלוג
עזרו לאתר להמשיך ולהתקיים ותהנו מ:
  • מקום של כבוד בגן עדן
  • גישה חופשית לתכני האתר
  • כן, הגישה חופשית גם ללא תרומה
  • תחושה עצומה של סיפוק עצמי
*התמיכה באתר אינה מוגבלת לחברי המערכת ובני משפחותיהם
ההופעה באינדקס החנויות הפרטיות אינה כרוכה בתשלום וכך תישאר לעד.
רשימה זו הוקמה ללא מטרות רווח כשירות לציבור אוהבי הספר.
תמכו ביצירה עצמאית!
תרומה של דולר אחד תוכל לעזור לאתר להמשיך ולהתקיים (כן, פחות ממחיר של כוס קפה)
Support Independent Media
A donation of only one dollar could help the site continue working. yes, less than the price of a coffee mug

עשו טעויות מדהימות ומפוארות

הציטוט השבועי
מתעדכן בכל יום ראשון
מגזין הספרות "מחסום כתיבה" נותן לכם את הספר "מחשבות סרק של הולך בטל" במתנה
אני מאשר/ת קבלת עדכונים במייל מהאתר, לרבות חומר פרסומי. תמיד תוכלו להסיר את עצמכם מרשימת התפוצה דרך קישור הסרה הנמצא בתחתית המייל.
להורדת הספר, מלאו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת עדכונים במייל מהאתר, לרבות חומר פרסומי. תמיד תוכלו להסיר את עצמכם מרשימת התפוצה דרך קישור הסרה הנמצא בתחתית המייל.
להורדת הספר, מלאו את הפרטים הבאים
מגזין הספרות "מחסום כתיבה" נותן לכם את הספר "מחשבות סרק של הולך בטל" במתנה