ספרים חדשים על המדף

ספרים חדשים על המדף – יולי 2018

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם. אה, וגם תקבלו ספר במתנה!

נהנים מהקריאה?

תמכו באתר ועזרו לנו ליצור עוד תכנים מעולים במיוחד עבורכם

מומלץ החודש

סקירה קצרצרה ובלתי אמצעית של כמה מהספרים המסקרנים שהגיעו במהלך החודש אל מדפי חנויות הספרים. הבהרה חד משמעית ובלתי משתמעת לשתי פנים מחכה לקוראים בסופו של המדור.

איתנו זה נגמר – קולין הובראיתנו זה נגמר – קולין הובר
כנרת זמורה ביתן / מאנגלית: אסף שור

החיים של לילי לא היו קלים, והיא עשתה כל מאמץ כדי ליצור לעצמה את החיים שהיא רוצה. לכן, כשמשהו ניצת בה למראה הנוירוכירורג המדהים רייל קינקייד, הכול בחייה נראה כמעט טוב מכדי להיות אמיתי. רייל אסרטיבי, עקשן ואולי מעט יהיר. הוא גם רגיש, ויש לו חולשה ללילי. אבל הוא סולד ממערכות יחסים. לילי מוטרדת מאוד מיחסיה החדשים ומוצפת במחשבות על אטלס קוריגן, אהבתה הראשונה והחוט המקשר בינה לעבר שהשאירה מאחוריה. הוא היה הנפש התאומה שלה, המגן שלה. כשהם נפגשים במפתיע, כל מה שלילי בנתה עם רייל מתערער. איתנו זה נגמר הוא סיפור בלתי נשכח על אהבה שגובה את המחיר הנורא מכול.

השורה התחתונה: הרומן הרומנטי חוזר – ובגדול.


אני אחרים – שמעון אדףאני אחרים – שמעון אדף
הוצאת דביר

קובץ המסות “אני אחֵרים” מאפשר לקוראים שטרם זכו לשמוע את אדף מכלי ראשון, להתוודע אליו, לראשונה, כפרשן ספרות ותרבות. הוא קורא בכתביהם של אהרן אפלפלד, יעקב שבתאי, לאה גולדברג, אהרן אלמוג, אבות ישורון, חדווה הרכבי, שבא סלהוב, רות אלמוג, יואל הופמן ויאיר גרבוז, ונותן סימנים בהם ובמה שהוא מכנה “קווי המתאר של התהליכים שעוברים על תפיסות האני והעצמי בספרות בת ימינו”. זהו ספר שכולו פגישה אינטלקטואלית אינטימית, מאלפת ומענגת.

השורה התחתונה: למי שאוהב לדוש ביצירות ספרותיות יותר מאשר לקרוא בהן.


אסתר של הסיגריות – יוסי וקסמןאסתר של הסיגריות – יוסי וקסמן
הוצאת ידיעות ספרים

אסתר בת השמונים, המתגוררת ברחוב יחזקאל בתל אביב יחד עם המטפלת הפיליפינית שלה רקל, מקבלת בשורה משונה ומתמלאת אושר. היא לא דמנטית, היא לא ממציאה והיא תספר על כך יפה-יפה לבתהּ ולאחיין שלה. איך יגיבו כולם למשמע הבשורה? אסתר חריפת השכל יכולה לתאר לעצמה את התרחיש העתידי כמעט אחד לאחד. המשפחה הישראלית – מוסד חמקמק שרק מעטים הצליחו לאפיין במדויק – מיוצגת בסיפור זה במסגרת עלילתית, ומנקודת תצפית בלתי-שכיחה: זו של אישה בגיל השלישי, שהזמן נוקף לרעתה אך הנצח פרוש לרגליה.

השורה התחתונה: איך אומר הסלוגן – גילנות או נמות.


בבוא מותי – ויליאם פוקנרבבוא מותי – ויליאם פוקנר
הוצאת פן וידיעות ספרים / מאנגלית: שרון פרמינגר

הספר מגולל את סיפורה של משפחת באנדרן ואת מסעה על פני האזורים הכפריים של מדינת מיסיסיפי כדי לקבור את אדי, האישה ואם המשפחה. הרומן הרב-קולי – המסופר מנקודות מבטם של כל אחד מבני המשפחה ושל דמויות נוספות – משתנה מקומדיה שחורה לפתוס גדול, ונחשב לאחד הרומנים האמריקאיים המשפיעים ביותר מבחינת המבנה שלו, הסגנון והדרמה.

השורה התחתונה: ויליאם כתב את הספר במשך שישה שבועות בלבד, עובדה שאינה אומרת דבר על איכותו של הספר, אבל כן גורמת לכותב שורות אלה להפסיק לתת לעצמו הנחות ולהתיישב כבר מול מכונת הכתיבה.


בתו של סוחר המשי – דיינה ג'פריסבתו של סוחר המשי – דיינה ג’פריס
הוצאת ידיעות ספרים / מאנגלית: ?

תחילת שנות החמישים של המאה עשרים. האדמה בוערת תחת רגלי הצרפתים השולטים בווייטנאם. האזור שורץ מורדים ומרגלים שלא בוחלים באמצעים כדי לשים קץ לשלטון הקולוניאלי. מאז מותה של אמה, חיה ניקול, בת-תערובת צרפתית-וייטנאמית, בצלה של סילבי, אחותה הבכורה היפה והכריזמטית. בשל התערערות המצב הפוליטי האב מעביר לידיה של סילבי את השליטה בעסקי המשי של המשפחה. ניקול, לעומת זאת, מקבלת רק חנות בדי משי ישנה ונשכחת בחלק הווייטנאמי של האנוי. אף על פי כן היא בולעת את עלבונה ומטפחת את החנות, שזוכה להצלחה מפתיעה, אולם בד בבד היא נחשפת לעוולות השלטון הקולוניאלי המושחת ולמעורבות משפחתה שלה בדברים שלא ייעשו, אשר מכה אותה בתדהמה.

השורה התחתונה: ספרה הקודם של דיינה ג’פריס, “אשתו של מגדל התה” היה רב מכר באנגליה ובישראל. לא נופתע אם בשנה הבאה יצא לאור ספרה הבא “גיסתו של קוצר הפרג” או משהו בקרבה משפחתית כזו או אחרת.


הסיפור שלי עם אליס – פרנצ'סקה ג'קוביהסיפור שלי עם אליס – פרנצ’סקה ג’קובי
הוצאת פן וידיעות ספרים / מאנגלית: אסנת הדר

1969. בעוד לונדון חוגגת “קיץ של אהבה”, גילדה מאייר שקועה בחרטה על שגיאות העבר. היא עזבה את ביתה ואת בנה האהוב רוּבּן כשהיה רק ילד ופוחדת שהוא לעולם לא יסלח לה. כשרוּבּן מתחתן עם אליס, גויה בלונדינית קטנטונת, גילדה רואה בזה את הדחייה האולטימטיבית. דומה שבנה הקר והמנוכר השתנה כליל בעקבות האהבה, אותה אהבה שהיא רצתה להעניק לו כל חייו. מה יש לאשתו הטרייה שלה אין? עד כמה תרחיק לכת כדי למצוא את התשובה? האובססיה של גילדה תוביל לחשיפת אמיתות מזעזעות מן העבר.

השורה התחתונה: אנחנו כבר מזועזעים.


הרי את מחודשת לי – בני דון יחייאהרי את מחודשת לי – בני דון יחייא
כנרת זמורה ביתן

שבעה סיפורים ברוח סיפורי הפואנטה והפאנץ’ ליין. סיפורי הפתעה גדושי הומור ומרגשים, עשירים בזיקוקים רעיוניים ולשוניים, המהווים צילומי רנטגן של מוסד הנישואים, של מאבק המינים, של אופי החיה האנושית והפחות אנושית. העלילות משובצות בתובנות על כללי המשחק של החיים ומסופרות מנקודת מבטו של מי שנטל חלק באין-ספור דרמות שמייצר המוסד הקדמון, אשר קשה בלעדיו אך לפעמים קשה איתו. כל סיפור ממריא לקראת שיא מפתיע, בעוד שמעל הסיפורים מרובי השכבות מרחפת רוח מלטפת של אכפתיות ואחווה זוגית ומשפחתית.

השורה התחתונה: או. הנרי פינת רמת אביב גימל.


זאת שהיתה כאן קודם – ג'יי פי דילייניזאת שהיתה כאן קודם – ג’יי פי דילייני
הוצאת ידיעות ספרים / מאנגלית: עפרה אביגד

אחרי שיצאה בשן ועין מתקיפה אכזרית, אמה מחפשת מקום מגורים חדש שבו תוכל להתאושש. כל הדירות שהיא בודקת יקרות מדי ולא נראות לה מספיק בטוחות. עד שהיא מגיעה לבית ברחוב פולגייט מס’ 1 – יצירת מופת אדריכלית מאבן בהירה, זכוכית מלוטשת ותקרות גבוהות. אבל מי שרוצה לגור בבית המושלם הזה צריך לשמור על כללים נוקשים: בלי ספרים, בלי כריות נוי, בלי תצלומים או חפצים אישיים מכל סוג שהוא. מטרת האדריכל היא שהמבנה יחולל שינוי בחייו של הדיירת שלו – והשינוי אכן מתרחש. רק לאחר שהיא עוברת לגור שם נודע לג’יין על מותה בטרם עת של הדיירת הקודמת, אישה שדומה לה מאוד בגיל ובמראה החיצוני. בעודה מנסה לרדת לחקר האמת, חוזרת ג’יין שלא בטובתה על אותם דפוסים, עושה את אותן בחירות ונתקלת באותם האנשים. בעל כורחה היא מגלה שהיא הולכת בדיוק בדרכי קודמתה. האם תצליח לסטות לנתיב אחר ולשנות את גורלה?

השורה התחתונה: אם התקציר הזה לא הספיק כדי למתוח אתכם, אנחנו כבר לא יודעים מה יוכל לעשות את זה.


כנופיות ריו – מישה גילניכנופיות ריו – מישה גילני
הוצאת עליית הגג וידיעות ספרים / מאנגלית: דפנה לוי

סיפורו של אנטוניו שהיה לנֶם – איש משפחה פשוט שנסיבות החיים הפכו אותו למלך של שכונת העוני הגדולה ביותר בריו, ראש קרטל סמים, ואולי הפושע המבוקש ביותר בברזיל; גבר בעל עקרונות שניסה להשליט כללים של הגינות ושל צדק בזירת התרחשות אלימה ששלטו בה עד אז תרבות כנופיות רצחנית ומצוקה חברתית וכלכלית חריפה. כנופיות ריו הוא סיפור עלילה ברזילאי על כורי זהב ועל כמרים אוונגליסטים, על שוטרים מושחתים ועל בני-טובים מכורים לסמים, על פוליטיקאים דון-קישוטיים ועל ברוני סמים בעלי תואר במתמטיקה. במקביל, זהו גם סיפורו של השינוי הגדול שמתחולל בברזיל, על רקע יערות הגשם ובתי הכלא השמורים, שכונות העוני העלובות ומרכזי הקניות הנוצצים; וגם סיפורה של המדינה הנאבקת להשתחרר מרשת סבוכה של שחיתות, אלימות, סמים ועוני.

השורה התחתונה: סממן חד ערכי לכך שאנחנו נמצאים בעידן שאחרי סדרת הטלוויזיה נרקוס.


מועדון המעריצים של דוקטור פיקל – עמרי מועלםמועדון המעריצים של דוקטור פיקל – עמרי מועלם
הוצאת אוריון

עיתונאי כושל נשלח במפתיע לסקר את קורות העיירה לקרדה, אלא שלקרדה אינה עיירה רגילה. עולמם של תושביה אינו פועל לפי חוקי העולם שבחוץ, עולמנו שלנו, בני האדם הרגילים. העיתונאי פוגש שם אנשים שונים ומשונים, המתנהלים באורח שונה משאר העולם. לאחר כמה ימים הוא מגלה שמי שמנהל את המקום הוא הדוקטור פיקל המסתורי, האיש הנערץ על כל התושבים הערצה עיוורת. ללקרדה היגיון משלה, אחֵר וזר, כך לומד העיתונאי, למרות זאת הוא הגיוני להפליא. האם חייהם של תושבי לקרדה הם החיים האמתיים, ואילו העולם שבחוץ הוא עולמם של המשוגעים?

השורה התחתונה: בדרך כלל, התשובה לשאלה הזאת בספרים מעין זה היא כן.


משחקי אהבה – טאלולה ריילימשחקי אהבה – טאלולה ריילי
כנרת זמורה ביתן / מאנגלית: מורן אטיאס

ברנדט מומחית בלהסתיר את האמת. היא בנתה קריירה עיתונאית על זה. והיא יודעת בדיוק מה היא רוצה. את טים. להבדיל מכל האחרים, טים רואה מבעד לכל התחבולות שלה, היישר לתוך לבה. הוא רואה מי היא באמת. וגם אם הוא הכריז זה עתה על אירוסיו לאליזבת המופלאה עד כדי בחילה, הוא עדיין לא עונד טבעת על אצבעו. כשאליזבת מתחילה להתערב בחיי האהבה של ברנדט ולשדך לה את ראדלי, ברנדט יודעת שהגיע הזמן לפעול. כן, ראדלי החבר הכי טוב של אליזבת הוא אולי מקסים, כריזמטי ואינטליגנטי. אבל הוא לא טים. וברנדט היא לא אישה שמוכנה לשמוע “לא”.

השורה התחתונה: את זה שהרומן הרומנטי חוזר ובגדול כבר ציינו היום?


משפט בוונציה – רוברטה ריץ׳משפט בוונציה – רוברטה ריץ׳
הוצאת כנרת / מאנגלית: דנה טל

1575. המיילדת חנה לוי מצילה את מתיאו התינוק, בן למשפחה עשירה ונציאנית, מרצח על ידי דודו תאב הבצע ונמלטת עמו ועם בעלה האהוב איזק לקונסטנטינופול. משפחתו של מתיאו מתה במגפה, וחנה ואיזק הם כל עולמו. אבל מתיאו הוא יורש ההון של אחוזת וילה די פדובני, וזו מושכת את תשומת הלב של אנטוניו פוסקארי, נוכל שנואש לקבל את ההון לידיו. הוא וצ’סקה, יפהפייה תחבלנית שטווה את דרכה אל חייה של חנה, חוטפים את מתיאו ונמלטים איתו לוונציה. פוסקארי זומם לתבוע אפוטרופסות על מתיאו בפני בית המשפט — ולהרוג אותו לאחר מכן. חנה, הנואשת להציל את בנה, מגיעה בדרך לא דרך לוונציה, מואשמת ברצח דודו של מתיאו ומושלכת לכלא. האם הצדק ייעשה והאמת תצא לאור?

השורה התחתונה: חוק וסדר גרסת ימי הרנסנס.


נוהל ויזתא – אריה אלדדנוהל ויזתא – אריה אלדד
כנרת זמורה ביתן

מזכיר הממשלה התקשה להאמין למשמע אוזניו כשראש השירותים החשאיים ביקש ממנו לארוז מזוודה ולערוק מן המדינה. “אנחנו רוצים שתערוק. תבקש מקלט מדיני באיזושהי מדינה, ובתור נדוניה תביא אינפורמציה. מידע שירתיע אותם מלצאת למלחמה נגדנו.” בניגוד לכל מה שנדמה למזכיר המדינה שהוא יודע על עמו, על מדינתו ועל עצמו, הוא אורז מזוודה, נפרד מאשתו, מבקש מקלט מדיני בשוויצריה ונפגש שם עם נציג בכיר של מדינת האויב הראשית שלנו. בֶּרְן, שם הוא שוהה, די מוצאת חן בעיניו, וגם במתקן הממשלתי שאליו הוא נלקח בהמשך, המיזלי מצוין והנוף של גבעות היורה נוסך בו שלווה. בואה של מנהלת הלשכה היפה של ראש הממשלה רק משפר את המצב. חבל שלא הכול מתנהל על פי התוכניות.

השורה התחתונה: ספר מתח נוסף פרי עטו של פרופסור אריה אלדד, אחרי “אוגנדה” שיצא לאור בשנה שעברה. אנחנו לא יודעים כל כך מה להגיד על זה, כי אנחנו קצת מפחדים ממנו.


סלפי – יואב גינאיסלפי – יואב גינאי
הוצאת הקיבוץ המאוחד

כותרת משנה: זה כמו להתפלל לעצמך. הספר מציע מבט אחר, מצחיק, ומעורר מחשבה על מודעות עצמית, אהבה, זוגיות, גיל, רגשות, סקס, טיסות, מגדר, תקשורת, פרסום, ידידות, אינטרנט, תקינות פוליטית סמארטפונים, קניות, פורנוגרפיה, נסיעות, יופי, דימוי עצמי , החיים  המוות וכל מה שבאמצע. יואב גינאי עיתונאי, איש רדיו וטלוויזיה (“לגעת ברוח”, “מה יהיה”) ופזמונאי  (“אין מוצא”, “דיווה”, “חשבתי שיהיה רומנטי”, “שלג בשרב”), הוא יליד ירושלים, מתגורר בתל אביב  וחי בסרט.

השורה התחתונה: בשורה התחתונה, נראה כאילו הספר מדבר כמעט על כל נושא אפשרי ביקום. האם זה אפשרי? אולי.


פחד – דירק קורביופייטפחד – דירק קורביופייט
הוצאת מחברות לספרות / מגרמנית: נועה קול

כשרנדולף רוכש דירה יפה בברלין הוא מרגיש שסוף סוף הגיע אל המנוחה והנחלה. כמובן שהוא לא חושד בדבר גם כאשר השכן מניח להם עוגה לפני הדלת. אולם עד מהרה השכן מקומת המרתף הופך לאִיוּם: הוא מתצפת על אשתו של רנדולף, כותב לה מכתבי אהבה ואז השמצה, ולבסוף אף מדווח עליהם למשטרה. נוכחותו של השכן מרעילה את שגרת חייהם. הנישואים עולים על שרטון, ואת מקומם של חיים שלווים תופסת חרדה מתמדת. רנדולף סומך על מדינת החוק שלו, אבל משזו מתגלה כחסרת אונים, הוא חושב לקחת את החוק לידיים.

השורה התחתונה: כרוניקה של איבוד שליטה. עם כל הרתיעה שמייצר התקציר הזה, כפי הנראה הספר הכי מסקרן ברשימה של החודש. מה שבטוח, יש לספר הזה את הכריכה הכי טובה שראינו מזה זמן מה.


צל הברק –  אורי יהלוםצל הברק –  אורי יהלום
הוצאת כנרת

סוכן מוסד מצליח להבריח מאיראן במבצע חשאי את פרטי תכנית הגרעין. הוא מגיע לאירופה פצוע קשה, ומתניע פעולה שמשנה את חייהם של רוני כרמי, דוגמנית בינלאומית מצליחה המגלה שהקרובים לה ביותר בוגדים בה; סוכן בכיר במוסד; סוכנת איראנית יפהפייה וקטלנית; ואנשי עסקים ישראלים חסרי מזל. באותו הזמן, חייו של עמית קורן, יוצא סיירת מטכ”ל ומומחה אבטחה, מתמוטטים סביבו כאשר פורצים לדף הפייסבוק שלו. ומשם המצב רק הולך ומתדרדר. בדיוק כשעמית חושב שהדבר הנורא מכול כבר קרה לו הוא נשאב למשימה בה נדרש להגיע אל רוני הדוגמנית ולהגן עליה. סוכנויות ביון מכל העולם מנהלות סביבם קרבות סמויים ועקובים מדם, חלקן בניסיון לסייע להם וחלקן בניסיונות לחסלם. במהלך כמה ימים אינטנסיביים מדלגת העלילה בין ארצות ויבשות ומסופרת דרך נקודות מבט משתנות.

השורה התחתונה: יש ספרים שנראים כאילו הם מנסים קצת יותר מדי. הנה דוגמה קלאסית לאחד כזה.


קמע – רוברטו בולניוקמע – רוברטו בולניו
עם עובד / מספרדית: אדם בלומנטל

אָאוּקְסילְיוֹ לָקוּטוּר היא משוררת אורוגוואית בגיל העמידה, גבוהה וכחושה כמו דון קיחוטה, שבחרה לחיות במקסיקו. קוראי הרומן “בלשי הפרא” יזכרו את המונולוג המובא מפיה, בו היא מספרת כיצד הסתגרה במשך שלושה עשר ימים בשירותי הנשים בפקולטה לפילוסופיה וספרות באוניברסיטה הלאומית האוטונומית בעת הפריצה האלימה של משטרת מקסיקו לקמפוס בספטמבר. ברומן קצר זה שוב נותן המחבר את רשות הדיבור לאאוקסיליו, והשהות ההיא בשירותים נעשית מעין מנהרת זמן שלוקחת את המספרת אל עברה הרחוק יותר וגם אל העתיד להתרחש בעשורים שלאחר מכן.

השורה התחתונה: לחובבי הספרות הדרום אמריקאית ולמי שאהבו את ספריו הקודמים של בולניו שתורגמו לעברית.


רוח רפאים – יו נסבורוח רפאים – יו נסבו
הוצאת בבל וידיעות ספרים / מנורווגית: רות שפירא

שלוש שנים חלפו מאז נמלט המפקח הארי הולה מרוחות הרפאים של חייו באוסלו ועקר להונג קונג, שם התפרנס בתור “יועץ לבעלי חוב” בגביית חובות מחייבים שמפגרים בתשלומים, בעודו עושה כמיטב יכולתו להתגבר על האלכוהוליזם שלו ועל הרס יחסיו עם רקל. אבל אהבתו לרקל היא זו שמחזירה אותו עכשיו לאוסלו, לאחר שנודע לו שאולג בנה נעצר באשמת רצח של נרקומן צעיר. הארי יוצא לברר אם יש ממש בהאשמות נגד הנער שהוא היה לו כאב ומגלה שבעיר נמכר סם חדש ומסוכן ששינה כליל את מערך הכוחות של כנופיות הפשע באזור. כשאולג משוחרר ממעצרו נדמה להארי שהוא יכול לשוב לחייו הנוחים בהונג קונג, אלא שחושיו מדריכים אותו להישאר באוסלו ולחקור את הפרשה עד תומה.

השורה התחתונה: ספר תשיעי בסדרת הארי הולה, שממשיכה ליצור את הרושם המוטעה שאחוזי הפשיעה באוסלו הם מהגבוהים בעולם.


שיער כחול פרחים אדומים – אלה מושקוביץ וייסשיער כחול פרחים אדומים – אלה מושקוביץ וייס
הוצאת ידיעות ספרים

סיפור אהבה בין שני בני הדור השלישי: הלמוט, במאי סרטי תעודה ואלאמר, אם יחידנית וציירת מתוסכלת, היוצאים לחפש ציור יקר-ערך שהחרימו הנאצים מסבה של אלאמר ונרכש על ידי סבו של הלמוט. על הפער שבניהם מגשר הרצון המשותף לאתר את הציור שנגזל: הנכד הגרמני – כדי לכפר, הנכדה הישראלית כדי לעשות צדק לסב. וברקע, דמותו הטראגית של האמן האקספרסיוניסטי הגדול שהאמין בכל לבו באידיאולוגיה הנאצית ונבגד בידי מפלגתו, והציור האניגמאטי עצמו, שכל אחת מהדמויות הפועלות רואה אותו מזווית אחרת.

השורה התחתונה: אם נאמר שהבנו למה התכוון המשורר נשקר. מה שכן – נאצים, ציור שנעלם, מה יכול להשתבש?


שתיים – אפיניטי קונארשתיים – אפיניטי קונאר
הוצאת מחברות לספרות / מאנגלית: יעל אכמון

התאומות פרל וסטשה זגורסקי מגיעות לאושוויץ עם אמן וסבן. בעולם אפל זה הן מוצאות מחסה בכפילותן ונחמה בשפתן הפרטית ובמשחקים המשותפים של ילדותן. כחלק ממתחם ניסויים בתאומים המכונה “גן החיות של מנגלה”, האחיות יודעות זכויות־יתר וזוועות גם יחד, שכמותן לא יודעים האסירים האחרים במחנה. הן משתנות, והאישיות שחלקו פעם נגזלת מהן בעודן תחת נטל האשמה והכאב. באותו חורף, בקונצרט שמארגן מנגלה, פרל נעלמת. סטשה מתאבלת על התאומה שלה, אך נאחזת באפשרות שפרל עדיין בחיים. כשהצבא האדום משחרר את המחנה, היא ובן לווייתה פליקס, שחדור גם הוא שאיפת נקם על תאומו האבוד, נודדים ברחבי פולין החרבה. כל אותו הזמן דוחף אותם הרעיון שאולי יצליחו ללכוד את מנגלה ולהביא עליו דין צדק בין חורבות גן החיות של ורשה. בעוד הניצולים הצעירים הולכים ומגלים מה עלה בגורל העולם, עליהם לנסות ולדמיין לעצמם עתיד בתוכו.

השורה התחתונה: אחד מהספרים המסקרנים ברשימה.


תודה רבה על החיים – סיבּיל ברגתודה רבה על החיים – סיבּיל ברג
עם עובד / מגרמנית: ארז וולק

סוף־סוף, אמרה המיילדת. זה… המשיכה בדבריה, ונאלמה פתאום דום, ושתיקה כבדה השתררה בחדר הלידה. התינוק בריא. אני חושבת. אמרה המיילדת. מעבר לזה תשאלי את הרופא. טוטו נולד בקיץ קר בגרמניה המזרחית. או נולדה. אבא אין, וגם אימא נעלמת. טוטו נודד בארצו כאילו עדיין יש טוּב, תום ואהבה. החיים קשים, הוא תוהה, למה אנשים רק מקשים עליהם? טוטו עובר למערב, ששם הקפיטליזם משמיד את מה שבסוציאליזם סתם נרקב. רק שני דברים נותנים לו תקווה: אהבתו הגדולה וכישרונו האחד. רומן רווי זעם על הדבר היחיד החשוב בחיים.

השורה התחתונה: כי אחרי הספר הקודם שברשימה, למה שנסיים את החודש עם ספר אופטימי?


וכרגיל, להבהרה המובטחת:
מדור זה נועד לרכז את מיטב הספרים שהגיעו במהלך החודש למדפים, ומתן דעה אישית תוך הישענות על התקצירים, על ההיסטוריה ועל חוש הדרמה המפותח מאוד (ולעתים חסר הטעם) של הכותב כמקור התייחסות. אם מישהו נפגע מהדברים, אנחנו מתנצלים מראש.

נהנים מהקריאה?

תמכו באתר ועזרו לנו ליצור עוד תכנים מעולים במיוחד עבורכם

אולי תהנו לקרוא גם:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם. אה, וגם תקבלו ספר במתנה!

נהנים מהקריאה?

תמכו באתר ועזרו לנו ליצור עוד תכנים מעולים במיוחד עבורכם

מומלץ החודש

מגזין הספרות "מחסום כתיבה" נותן לכם את הספר "מחשבות סרק של הולך בטל" במתנה

מגזין הספרות "מחסום כתיבה" נותן לכם את הספר "מחשבות סרק של הולך בטל" במתנה

דילוג לתוכן