ספרים חדשים על המדף

ספרים חדשים על המדף – יולי 2017

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם
מומלץ החודש
סקירה קצרה ובלתי אמצעית של כמה מהספרים המסקרנים שעלו החודש על מדפי חנויות הספרים.

אמבר – רוג'ר זילאזניאמבר – רוג’ר זילאזני
הוצאת עם עובד / מאנגלית: דוריס לנדס

סדרת ספרי אמבר של רוג’ר זילאזני רואה אור מחדש בשני כרכים עבי כרס במיוחד עבור חובבי הז’אנר. בכרך הראשון – מובאים חמשת הספרים בחלקה הראשון של הסדרה, ובהם סיפורו של הנסיך קורווין החוזר לאמבר לאחר היעלמו של אביו על מנת לדרוש את זכותו על כס המלכות בהיותו היורש המיועד. הוא מגלה כי כוח נעלם מסכל את פעולותיו וכי דם מלכותי ניגר מהדגם המכושף שעליו הושתתה אמבר. הכרך השני מספר אצת סיפורו של מרל קורי, סטודנט צעיר, שבונה מחשב ייחודי, ולפתע חייו משתנים. יצורים מעולם אחר הורגים את חברתו, ומישהו מנסה להתנקש בחייו באותו תאריך מדי שנה. מרל הוא מרלין, בנו של קורווין הנעדר, והוא יוצא לאמבר כדי לחפש את אביו. פשר האתגרים שמרלין יכול להם מתברר לו כאשר התוהו שולח ידו וחובק אותו אליו.

השורה התחתונה: בקרוב הביקורת כאן באתר. (אולי קצת הגזמתי עם המילה “בקרוב”, בכל זאת מדובר בשני כרכים עבי כרס אפילו במונחי הז’אנר).


אני זוכר – עודד מנדה לויאני זוכר – עודד מנדה לוי
הוצאת ידיעות ספרים

מה אתה זוכר? את משחק הכדורגל, את מבטו של אביך כשהפרעת לו במנוחת הצהריים, את אמא שראתה אותך מסמיק. אתה זוכר את חוסר האונים שלך אל נוכח מציאות לאומית נבנית ומתפוררת. אתה זוכר הכרזות נחרצות, אנשים בטלוויזיה, את זו שאמרה עליך שאתה כבר לא ילד, שריטת ציפורן בדלת, את ראשו הכואב של פרד אסטר. עשרות פרקי זיכרון מרכיבים את הספר הזה, ספק יומן ספק בדיון. ארצות חדשות של היזכרות מתגלות בו, וגם קצת העלאת רוחות מתים באוב. עודד מנדה-לוי מתמסר לאחיזת העיניים, לתעתועי ההיזכרות, לתנועת הלישה של חומרי החיים, הצרה בהם צורות כרצונו.

השורה התחתונה: יצירה ראשונה ומסקרנת בפרוזה לד”ר עודד מנדה-לוי, חוקר ספרות ומרצה.


דימון – דניאל סווארזדימון – דניאל סווארז
הוצאת אופוס / מאגלית: בועז וייס

דימון הוא שם כולל לתוכנות מחשב קטנות הפועלות ברקע ומחכות לאירוע או למועד מסוים לפני שהן נכנסות לפעולה. העולם המרושת שלנו מתקיים בזכות הדימונים, שמאפשרים פעולות קטנות כמו הדפסה ועד לקניית מניות ומכירתן, אבל גם הופכים אותו לפגיע יותר. עם פרסומו של ההספד על מותו של יוצר משחקי המחשב הנודע, מת’יו סובול, נכנס לפעולה דימון שהיה רדום עד כה, ומתחיל שרשרת אירועים המאיימים לפרום את העולם המרושת. הדימון קורא את כותרות החדשות, מגייס סוכנים אנושיים ומורה על התנקשויות. כעת, כשסודותיו של סובול ירדו עמו לקבר, ושכבות נוספות של הדימון שלו נכנסות לפעולה, צריך הבלש פיטר סבק לעצור רוצח וירטואלי המשכפל את עצמו, לפני שזה יוכל לממש את תכליתו. וכדי להצליח במשימה, על סבק לגלות מהי אותה תכלית.

השורה התחתונה: מתח וטכנופוביה להמונים.


הבאולינג ההוא על הטיבר – מיכלאנג׳לו אנטוניוניהבאולינג ההוא על הטיבר – מיכלאנג׳לו אנטוניוני
הוצאת לוקוס / מאיטלקית: אופיר פלדמן

הבאולינג ההוא על הטיבר כולל שלושים ושלושה סיפורים פרי עטו של מיכלאנג’לו אנטוניוני, מגדולי במאי הקולנוע ואיש אשכולות בתחום הרוח והאמנויות. אנטוניוני נולד בפרארה שבאיטליה בשנת 1912. כבר בילדותו, כשלמד מוזיקה וציור, התגלו כישרונותיו האמנותיים, ובנעוריו גילה את עולם הקולנוע. משהשלים לימודי כלכלה החל אנטוניוני לכתוב על קולנוע, ולאחר מכן פנה ליצור סרטים תיעודיים. בהמשך, בסרטיו העלילתיים, פיתח שפה קולנועית ייחודית שהבליטה את עבודתו על רקע הניאו-ריאליזם בקולנוע האיטלקי בתקופתו.

השורה התחתונה: לחובבי קולנוע וחובבי סיפורים קצרים.


הילדה – פיונה ברטוןהילדה – פיונה ברטון
הוצאת פן וידיעות ספרים / מאנגלית: אילן פן

כשפיסקה קצרה בעיתון חושפת טרגדיה בת כמה עשורים, רב הקוראים מביטים בה בחטף ומדפדפים הלאה. אבל שלוש נשים שאינן מכירות האחת את השנייה, אינן מסוגלות להתעלם מהידיעה הקצרה. בשביל אישה אחת, זוהי תזכורת לדבר הנורא ביותר שקרה לה. לאחרת, זאת אזהרה שסודה האפל ביותר עומד לצאת אל האור. ולשלישית, עיתונאית, זהו הרמז הראשון במרדף אחר גילוי האמת. קולה של הילדה עומד להישמע.

השורה התחתונה: זה ספר מתח? זה ספר אימה? מה אומרים הרופאים? איך אפשר להבין משהו מהתקציר הזה? ומה זו הכריכה הזו? ספרה הקודם של פיונה ברטון, האלמנה, תורגם לעברית לפני פחות משנה ולא השאיר חותם גדול (לפחות לא אצל המבקר הזה).


המקום המסוכן ביותר בעולם – לינדזי לי ג'ונסוןהמקום המסוכן ביותר בעולם – לינדזי לי ג’ונסון
הכורסא הוצאה לאור / מאנגלית: ענבל שגיב-נקדימון

מיל ואלי נחשב לאחד המקומות הטובים ביותר בארצות הברית לגדל בהם ילדים. אבל עבור רוב תלמידי התיכון המקומי, גן העדן הזה הפך למקום מסוכן ואכזרי. שלוש שנים קודם לכן התאבד חברם לכיתה שסבל מבריונות רשת שלרבים מהם היה חלק בה, ומאז הם מנווטים את חייהם בעולם שבו לכל פעולה, שמועה או רגש יש את הפוטנציאל לעלות לרשת, להתפשט ברחבי בית הספר ולמרר את חייהם. אל תוך המארג הזה נכנסת מורה צעירה וחדורת מוטיבציה שמנסה להגיע אל לבם של תלמידיה מבלי לדעת על הטראומה והאשמה שרודפת אותם בשלוש השנים האחרונות. יחד עם תלמידיה גם היא נחשפת לפוטנציאל ההרסני של הרשתות החברתיות.

השורה התחתונה: אתם לא צריכים לשכנע אותנו שהתיכון הוא מקום נורא. כמו כן, ראה שהטרנד הטכנופובי צובר תאוצה.


הקומוניסטית הקטנה שאף פעם לא חייכה – לולה לפוןהקומוניסטית הקטנה שאף פעם לא חייכה – לולה לפון
הוצאת כתר / מצרפתית: מיכל ספיר

רומן המתבסס על סיפור חייה של המתעמלת האגדית נדיה קומנצ’י, שהדהימה את העולם באולימפיאדת מונטריאול בשנת , בעודה רק בת 14. קטנה ורזה, על מזרן ההתעמלות, על הקורה, על המקבילים, על דוכן המנצחים, גרפה המתעמלת הרומנייה שבע פעמים את הציון המושלם 10 והפכה בן לילה לסנסציה, למודל ולמיתוס. הסופרת הצרפתייה לוֹלָה לַפוֹן מלווה אותה בימי האימונים הקשים, בתחרויות בינלאומיות, במסיבות עיתונאים נוצצות וגם בלילה ההוא, שבו היא עורקת אל מעֵבר למסך הברזל.

השורה התחתונה: עבור מי שגדלו בשנות השבעים והשמונים של המאה הקודמת וגדלו על האגדה החיה שהיא נדיה קומנצ’י. ובלי קשר, אתם חייבים להודות שיש לספר הזה שם מעולה.


ווקמן – מעין בן הגיאווקמן – מעין בן הגיא
הוצאת עם עובד

זיו מתחילה לעבוד באתר מעיינות חמים בצפון, הרחק ממשפחתה וגם מחברתה הטובה, שאִתה תכננה לנסוע ולהתחיל חיים חדשים בלונדון. בין כל מטלות עבודתה היא מתחילה להתבונן במעסיקים שלה, ומגלה את היצרים הרוחשים ביניהם: מאבקי כוח, תאוות בצע וגם תאוות אחרות, שבגללן משנה אתר הנופש את פניו. ובכל זאת היא נקשרת אל המקום המבודד הזה ונחושה לחקור את כל פינותיו – גם את אלה שאינה אמורה להתקרב אליהן. זוג עיניים אחד מתבונן גם בה, ובייחוד כשהיא עוברת דרך פרצה בגדר אל הבתים הנטושים שבקרבת הגבול.

השורה התחתונה: נראה כאילו הספר לא החליט מה הוא – רומן נעורים, סיפור התבגרות, או שאולי ספר מתח. מה שבטוח, התקציר הצליח לסקרן אותנו.


זמן השכחה – שרון גסקיןזמן השכחה – שרון גסקין
הוצאת ידיעות ספרים / מאנגלית: ניצה פלד

נואה רוצה לחזור הביתה. לכאורה זוהי בקשה הגיונית כשהיא מגיעה מפיו של ילד בן ארבע. אבל שום דבר אצל נואה אינו הגיוני. הוא מתעורר בצרחות מחלומות בלהה, מסרב בתוקף להתרחץ ומצטט משפטים מספרים שמעולם לא קראו לו ושאינם הולמים את גילו. כאשר מנהלת הגן מטלפנת אל אמו ודורשת ממנה להתייצב בזה הרגע לשיחה בקשר לבנה, חייהם של האם ובנה משתנים בבת אחת. גם חייו של ג’רום אנדרסון משתנים בן רגע. הפרופסור לפסיכולוגיה שהיה בעבר כוכב אקדמי, השליך את הקריירה שלו לפח בגלל אובססיה והפך לבדיחה בקרב עמיתיו למקצוע. אבל אנדרסון הקדיש את חייו למציאת הוכחה לכך שגלגול נשמות הוא עובדה קיימת. כשהוא פוגש את נואה, הוא חושב שמצא את שחיפש.

השורה התחתונה: דרמה פסיכולוגית מותחת שמערבת גלגול נשמות. מעורר חשד וחשש מהטפות תיאולוגיות.


כפר סבא 2000 – ג’וליה פרמנטו
הוצאת פן וידיעות ספרים

בדצמבר 2000 מפוענח מקרה רצח שמרעיש את תושבי העיר כפר־סבא; רוצחיו של הנער ליאור אופנהיים, שגופתו נמצאה מרוטשת ביער אוסישקין ב־1996, נתפסים ומתגלים בתקשורת כנערים חכמים ורהוטים, הפרחים היפים של אזור השרון. החדשות מציתות את דמיונם של תלמידי מגמת הקולנוע בתיכון רבין בעיר, ובמיוחד את דמיונם של דפני ודוד, חברים הכי טובים עוד מגלגולים קודמים. יחד עם זיו, נער מסקרן שהכירו במגמה, הם יוצאים לצלם סרט בעקבות הפרשה. אבל מה שמתחיל כתרגיל בכיתה, עתיד להפוך עליהם את עולמם.

השורה התחתונה: עשרים שנים אחרי, ג’וליה פרמנטו חוזרת אל רצח אסף שטיירמן והפצע הפתוח שהותיר פענוחו.


כשניפגש שנית – קריסטין הרמלכשניפגש שנית – קריסטין הרמל
הכורסא הוצאה לאור / מאנגלית: ניצה פלד

אמילי אמרסון רגילה להיות לבד. אביה נטש את משפחתה כשהייתה ילדה, אמהּ מתה כשהייתה בת 17, סבתהּ האהובה נפטרה לאחרונה ובעבודה הודיעו לה שהיא מפוטרת. יום אחד היא מקבלת לידיה ציור יפהפה שמשנה את חייה. אל הציור, שהגיע ממקור בלתי-ידוע, מצורף מכתב ובו כתוב סבא שלך מעולם לא חדל לאהוב אותה. אמילי מחליטה לצאת למסע בעקבות עברה המשפחתי, מתוך מטרה לגלות את מקורו של הציור ואת הנסיבות בהן צויר. במקביל לסיפורו ההיסטורי של הציור ושל גיבוריו, מתגלים גם סודות אפלים מעברה של אמילי וניסיונותיה להתמודד איתם.

השורה התחתונה: ציור מסתורי, עבר אפל, סודות משפחתיים, לא היינו כבר בסרט הזה?


לפני הנפילה – נואה האולילפני הנפילה – נואה האולי
הוצאת כתר / מאנגלית: אסף שור

בליל קיץ ערפילי עולים אחד-עשר אנשים על מטוס פרטי לניו-יורק. שש-עשרה דקות לאחר ההמראה, המטוס מתרסק באוקיינוס. שניים מן הנוסעים שורדים, ומוצאים את עצמם נסחפים בלב ים: הצייר הכושל סקוט בורוז וילד בן ארבע, יורש מיליונים ונצר אחרון למשפחה של אילי מדיה. נואה האולי, יוצר ותסריטאי הסדרות “פארגו” ו”ליגיון”, שוזר את חקירת ההתרסקות ואת סיפורי חייהם של הנוסעים ושל אנשי הצוות: בהם איל תקשורת רב-השפעה, גאון פיננסי שעומדים להגיש נגדו כתב אישום על הלבנת הון, גננת שהייתה לאשת מיליונר, טייס יוצא כת אפוקליפטית, דיילת צעירה – ואחרים. תעלומת ההתרסקות היא חלון רחב הנפתח אל סיפורי חיים ביצירה ספרותית על מקרים ועל צירופי מקרים, על תקשורת נצלנית ועל האפשרות לקום ולהתייצב נגדה, על הגינות, אהבה, פשע ושרידה.

השורה התחתונה: אם לשפוט לפי היצירות הטלוויזיונית של נואה האולי, יש למה לצפות בספר הזה.


מאישה לשועלה – דיויד גארנטמאישה לשועלה – דיויד גארנט
הוצאת תשע נשמות / מאנגלית: יותם בנשלום

זוג צעיר, אמיד ואוהב – סילביה וריצ׳רד טֶבּריק – מתחתן ועובר להתגורר באחוזה מבודדת במחוז אוקספורד. כעבור כמה חודשי נישואים, במהלך טיול של הזוג בצהרי היום, סילביה נהפכת לשועלה. זהו סיפור על טרנספורמציות אנושיות: גופניות, נפשיות, יצריות, מיניות וחומריות. עלילה שמעניקה משמעות לאירועי חיינו – לא לפי כלליו ההגיוניים של העולם, אלא על בסיס כוחו של הדמיון. כמו דמותה של סילביה, כך גם הכתיבה משתנה כדי ללכוד הכול: הומור, אלגוריה, הרפתקה, דרמה, פנטזיה, ריאליזם, אהבה, כאב ותשוקה.

השורה התחתונה: הגלגול של קפקא, גרסת השועלה.


מחשבה פלילית – ג'וזף פיינדרמחשבה פלילית – ג’וזף פיינדר
הוצאת ידיעות ספרים / מאנגלית: ענבל שגיב נקדימון

שמו הטוב והקריירה של שופט בית המשפט העליון של ארצות הברית מצויים בסכנה בעקבות כתבה שמכין אתר רכילויות המתמחה בהשמצת ידוענים. הכתבת הראשית ערכה תחקיר בו היא מוכיחה שהשופט השתעשע בחברת נערת ליווי יוקרתית, וזו מוכנה לספר את מעלליו מעל כל במה אפשרית. חברו הטוב נחלץ לעזרתו ושוכר את שירותיו של ניק הלר, חוקר פרטי המתמחה בסיוע לפוליטיקאים, כדי לעצור את הסיפור לפני שיופץ באינטרנט ויהרוס את חייו של השופט. לניק יש 48 שעות להוכיח שהסיפור מצוץ מהאצבע. כשהעניינים מסתבכים והגופות מתחילות להיערם, הוא מחליט שעליו לרדת לחקר העניין ולגלות מי עומד מאחורי המזימה לפני שעוד אנשים ייפגעו.

השורה התחתונה: נראה כאילו כל הקלישאות של הז’אנר נזרקו ביחד לקערה והוגשו לקהל הרחב.


סוזן שחורת העין – ג'וליה הברליןסוזן שחורת העין – ג’וליה הברלין
הוצאת כתר / מאנגלית: אורלי מזור- יובל

חייה של טֶסה נחלקים לשניים: לפני החטיפה ואחריה. 32 השעות שבהן הוחזקה בשבי נמחקו מזיכרונה. היא יודעת רק את מה שסיפרו לה: היא נמצאה חסרת הכרה בשדה פרחים, מוקפת בקורבנותיו הקודמים של החוטף. נדמה לה שהיא דיברה עם הנערה ששכבה לידה בשדה, אבל כולם אומרים לה שזה לא ייתכן, שהנערה כבר מתה. כמעט עשרים שנה אחרי, טסה חושבת שהכול מאחוריה: החוטף נשפט, הורשע וממתין להוצאתו להורג, וחייה שבו למסלולם. טסה נחושה לחיות חיים נורמליים ככל הניתן, אבל אז מישהו שותל מתחת לחלון חדרה רמזים המעידים על כך שהאיש שיושב באגף הנידונים למוות חף מפשע ושהחוטף האמיתי עדיין חופשי.

השורה התחתונה: ספר ראשון לג’וליה הברלין. אם הוא מקיים חצי ממה שהוא מבטיח, הוא בוודאי יהפוך ללהיט של הקיץ.

אולי יעניין אתכם גם:

השארת תגובה

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם
מומלץ החודש
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן
מה, לא הצטרפת עדיין למועדון הקריאה שלנו?
זה לוקח רק שנייה, ואנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת הדואר שלכם.
It's about time you'll join our book club
It only takes a second and we promise not to spam your inbox
תמכו בבלוג
עזרו לאתר להמשיך ולהתקיים ותהנו מ:
  • מקום של כבוד בגן עדן
  • גישה חופשית לתכני האתר
  • כן, הגישה חופשית גם ללא תרומה
  • תחושה עצומה של סיפוק עצמי
*התמיכה באתר אינה מוגבלת לחברי המערכת ובני משפחותיהם
ההופעה באינדקס החנויות הפרטיות אינה כרוכה בתשלום וכך תישאר לעד.
רשימה זו הוקמה ללא מטרות רווח כשירות לציבור אוהבי הספר.
תמכו ביצירה עצמאית!
תרומה של דולר אחד תוכל לעזור לאתר להמשיך ולהתקיים (כן, פחות ממחיר של כוס קפה)
Support Independent Media
A donation of only one dollar could help the site continue working. yes, less than the price of a coffee mug

עשו טעויות מדהימות ומפוארות

הציטוט השבועי
מתעדכן בכל יום ראשון