יום שישי 24 במאי 2024

לוגו האתר - מחסום כתיבה
high quality photo of an old bookstore with a magical twist - Photo generated with Dall-E

ספרים חדשים על המדף – אוגוסט 2022

שתפו

שתפו

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם. אה, וגם תקבלו ספר במתנה!

נהנים מהקריאה?

תמכו באתר ועזרו לנו ליצור עוד תכנים מעולים במיוחד עבורכם

סקירה מהירה של כמה מהספרים היותר מסקרנים שהגיעו אל מדפי חנויות הספרים במהלך החודשיים האחרונים. הבהרה חד משמעית ובלתי משתמעת לשתי פנים מחכה לקוראים בסופו של המדור לצד הערה מנהלתית חשובה.

10 דייטים – אשלי אלסטון
הוצאת כתר \ מאנגלית: מיה אשל

סופי רוצה רק דבר אחד: קצת חופש מההורים המגוננים שלה. לכן כשהם מחליטים לבלות את החג אצל אחותה הגדולה, סופי מבינה שזאת ההזדמנות שלה ושל החבר המהמם שלה גריפין להיות לבד. יש רק בעיה אחת: מתברר שגריפין רוצה קצת חופש. ממנה. סופי שבורת הלב מגיעה לבית הסבים שלה, ומבקשת להתרחק מהכול ולשקוע ברחמים עצמיים. אבל לסבתא נונה יש תוכניות אחרות בשבילה: במשך עשרת ימי החג כל אחד ואחת מבני המשפחה יסדרו לסופי דייט עם בחור כלשהו. המצב מסתבך באמת כשסופי מבינה שהיא מתחילה לפתח רגשות כלפי מישהו חדש ולגמרי לא פנוי, ובדיוק אז גריפין מופיע אצלה ומתחנן לקבל הזדמנות נוספת. עכשיו כבר ברור שזאת עומדת להיות החופשה הכי זוועתית בעולם. ואולי לא?

השורה התחתונה: עם הכריכה הוורודה והבלונים הכסופים שעליה, אני חושב שאנחנו יכולים להבין מי קהל היעד של הספר הזה.


אחות לפליאדות – אורית אילן
הוצאת ידיעות ספרים

האם יש לחיים מסלול? האם ישנו נתיב המסמן דרך ותבנית, כמו הקווים הדמיוניים שמחברים בין הכוכבים ויוצרים על כיפת השמים תמונות של שור, צייד ועגלה? ואם יש מסלול, הרי שגם אפשר לסטות ממנו – זו, בכל אופן, התחושה שמכרסמת בגיבורי אחות לפליאדות: התחושה שחייהם נעו במסלול ושמשהו, איכשהו, הסיט אותם ממנו. לפעמים הם מצליחים לקרוא ל"משהו" הזה בשם, לזהות את הגורם לסטייה מהדרך. אבל זה לא הופך את הדברים למובנים יותר או לשרירותיים פחות. המשמעות חומקת מבין אצבעותיהם, סובבת סביב הדברים ואינה נצמדת.

השורה התחתונה: מה?


איך לצאת עם דושבאג – סבסטיאן – שרה ניי
הוצאת ידיעות ספרים \ תרגום: נעמה תורן

בוטה, מניאק, בטוח שהוא מתת האל לאנושות. אין ספק שסבסטיאן "אוז" אוסבורן הוא הספורטאי הכי מהולל באוניברסיטה – וככל הנראה גם הדוש הכי גדול. קלישאה מהלכת, בעל פה מלוכלך וגוף אלוהי. הוא לא שם ז** על מה שיש לך, או לכל אחד אחר בעולם, להגיד. חכמה, קלאסית, שמרנית. אל תטעו, ג'יימסון קלארק היא אולי הסטודנטית החרוצה ביותר באוניברסיטה, אבל היא לא חסודה. כאחת שמבלה את רוב זמנה בספרייה היא מצליחה להימנע בדרך כלל מאינטראקציה עם ספורטאים דושבגים סליזיים, עד שהיא נתקלת בסבסטיאן. היא מתוחכמת וצינית, ובכלל לא מי שהוא ציפה שהיא תהיה. הוא מתאבק מקצועי שאף פעם לא בורח מאתגר. הוא רוצה להיות ידיד שלה. הוא רוצה לבלות איתה. הוא רוצה להטריף אותה. הוא רוצה… אותה. לכל דושבג יש את החולשות שלו.

השורה התחתונה: תראו מה זה, רומן רומנטי עם כריכה שלא תגרום לכם להסמיק אם תקראו אותו בתחבורה הציבורית


אל תגידו מי אני – ליאת רוטנר
הוצאת ידיעות ספרים

זאת עומדת להיות השנה הכי טובה שלהם בפנימייה. או כך לפחות נדמה להם. איתי, ענבל, תומר, נועה, קובי ושירן מתחילים לממש את הכישרונות והשאיפות שלהם ונקלעים להרפתקת התבגרות מסחררת, כולל כל הקשיים, השאיפות והמחסומים. דווקא כשנראה שהחלומות מתחילים להתגשם, צצות החולשות ומתגלות החרדות. זה מפחיד להבין שאנחנו שונים, זה מפחיד פתאום להרגיש. אנחנו הרי רוצים להיות כמו כולם ולהיענות לציפיות של החברה מאיתנו, אבל מנגד אנחנו מה שאנחנו. משהו אחר. אולי טוב יותר, אולי רע יותר. רק אל תגידו לנו מי אנחנו.

השורה התחתונה: עוד ספר נוער שמצטרף לארסנל ההולך וגדל של ליאת רוטנר (והוא לא היחיד החודש!!)


אם אלה אנחנו – בקי אלברטלי, אדם סילברה
הוצאת כתר \ מאנגלית: גיא הרלינג

ארתור הגיע לניו יורק לחודשי הקיץ בלבד, אבל הוא עדיין מאמין שהיקום עשוי לשלוח לו סיפור אהבה עוצר נשימה ברגע הכי פחות צפוי. בן חושב שאין טעם לסמוך על היקום. הרי אם היקום היה בעדו, הוא לא היה צריך לשלוח עכשיו לחבר־לשעבר שלו ארגז מלא בחפצים שהשאיר כשעזב. אבל מה היקום מתכנן בשביל ארתור ובן כשהוא מפגיש אותם בדואר? אולי שום דבר. אחרי הכול, מפרידים ביניהם. אולי הכול. אחרי הכול, הם נפגשים שוב. ובעצם, איך בכלל יודעים כשזה "זה"?

השורה התחתונה: איזו מיןו שאלה? כשזה זה, יודעים שזה זה.


ארמון הירח – פול אוסטר
הוצאת עם עובד \ מאנגלית: ברוריה בן־ברוך

אובדנם של אימו ודודו, הקרובים היחידים שהכיר מעודו, הופך את מרקו סטנלי פוג, מספרו וגיבורו של ספר זה, לאחת הדמויות הבודדות והמנותקות ביותר בספרות העולם. רק לאחר שכמעט יאבד גם את עצמו, יחזיר לו המקרה העיוור את הזיקה אל מוצאו ואל העולם. אגב כך תוליך העלילה מגאיות האבן של רחובות מנהטן אל הגרנד קניון והיופי הקמאי של המערב הפרוע, ותולדותיהם של שלושה דורות ייפרשו בפנינו.

השורה התחתונה: לחובבי פול אוסטר שבקהל


ביום שפפי שינה את תכניותיו – אפרת גרינברג
הוצאת כנרת זמורה

ביום שבו פפי שינה את תוכניותיו דווקא הכול התחיל כבכל יום רגיל. דודו, הידוע בכינויו פפי, ירד מביתו בכיכר מלכי ישראל לאסוף את העיתון ולשתות קפה של בוקר, אבל פגישה מקרית בבית הקפה שינתה לו את התוכניות ואת מהלך הימים הבאים, וגם הלהיטה את הגזרה. ובעצם, מה כבר יכול להיות רגיל ביום של אחד מעורבב כמו פפי? העלילה מתפתלת בקצב מהיר בין תל אביב ואעבלין, דימונה ורמאללה, אירועים מתגלגלים ללא כוונה מצדו, ומתוכם עולה סיפור חייו ויחסיו המיוחדים עם בני משפחתו. זהותו "המעורבבת" של פפי וקיומו, הקליל והמרושל מחד, המהלך בין הטיפות מאידך, הם בבואה לסבך המקומי שבו אנו חיים.

השורה התחתונה: האדון בן הכך וכך שיצא לשתות קפה ונעלם


גוב האריה – קתרין סיינט ג'ון
הוצאת כנרת זמורה \ תרגום: שאול לוין

בֶּל תמיד חשבה שכסף לא מסחרר אותה — היא הרי חסינה לקסמי האלפיון העליון. בכל זאת, כשחברתה הטובה סאמֶר מזמינה אותה לחופשה מהסרטים על יאכטת הפאר של החבר המיליארדר שלה, היא נענית מיד. היא זקוקה לקצת אוויר – קריירת המשחק שלה תקועה, ועבודת המלצרות שלה משפילה באופן יוצא דופן. אלא שעד מהרה חופשת החלומות מתגלה כסיוט. קומץ החברות שסאמר הזמינה מגלות שהן אסירות, יותר מאשר אורחות, על היאכטה המפוארת של המארח האובססיבי שלהן. ברגע אחד של אימה בֶּל קולטת לפתע – סאמר היא בחורה מסוכנת. אם בל רוצה לצאת מהיאכטה בחיים — עליה לנהוג בתבונה ולהגן היטב על הקלף המנצח שהיא מסתירה בשרוול.

השורה התחתונה: אכלו את העשירים (או שהם יאכלו אתכם קודם)


דרקולה – בראם סטוקר
הוצאת סלע מאיר \ תרגום: אורי ודלר

עורך דין בריטי מגיע לטרנסילבניה לסייע בעסקיו של רוזן מסתורי ואדיב. בתחילה הכל מתנהל כשורה, אך זהו רק תחילתו של מסע מסמר שיער הכולל פציעות מוזרות וכתמי דם מחשידים, רב־חובל שצוותו נעלם, ילדים שיוצאים לשוטט ונעלמים וארגזים מלאי עפר. עד לסוף הסיפור לא יהיה ברור לו מה הוא יותר: צייד או ניצוד. תרגום חדש לעברית של קלאסיקת האימה הזו, המתאים לדור חדש של קוראים ישראליים.

השורה התחתונה: הוצאת סלע מאיר מפחידה בדרך כלל את הקוראים שלה עם מפלצות מיתיות קצת פחות מסורתיות כמו ערבים, או רחמנה לצלן – שמאלנים. מעודד לראות שההוצאה מיצתה את יכולת ההפחדה שלה בנושאים האלה ועברה לניסיונות הפחדה קצת פחות פופוליסטיים.


האור במקומות המסתור – שרון קמרון
הוצאת ידיעות ספרים \ מאנגלית: אורה דנקנר

סטפניה היא בחורה צעירה העובדת בחנות המכולת של משפחת דיאמנט בעיר פשמישל שבפולין. כאשר הנאצים כובשים את העיר סטפניה נשארת לבדה, וחרף הסיכון הגדול הכרוך בכך היא מחליטה לעשות מעשה ולסייע למשפחתו של אהובה היהודי, בנו של בעל המכולת. זהו סיפור היסטורי סוחף המבוסס על סיפורה האמיתי של סטפניה פודגורסקה, שבימי מלחמת העולם השנייה הסתירה שלושה-עשר יהודים בעליית הגג.

השורה התחתונה: פרחים בעליית הגג


האחות הסוררת – אן טיילר
הוצאת ידיעות ספרים \ מאנגלית: דנה אלעזר הלוי

קייט מרגישה שחייה תקועים. איך קרה שהיא נהייתה מנהלת משק הבית של אביה, המדען המפוזר, ושל אחותה היפה והחוצפנית בּאני? ומלבד זאת, גם בעבודה לא קל לה – הילדים בגן מעריצים אותה, אבל הוריהם לא תמיד מתלהבים מדעותיה החריגות ומהתנהגותה הישירה. לד"ר בטיסטה יש בעיות אחרות. אחרי שנים של עבודת פרך אקדמית הוא נמצא על סף פריצת דרך. יש רק בעיה אחת: פְּיוֹטֶר, עוזר המעבדה הצעיר והמבריק שלו, עומד להיות מגורש מן המדינה, ובלעדיו כל המחקר יירד לטמיון. כשד"ר בטיסטה רוקח תוכנית שתאפשר לפיוטר להישאר בארץ, הוא מניח שקייט תעזור לו. קייט רותחת מכעס: הפעם הוא באמת מבקש ממנה יותר מדי. אבל האם היא תצליח לעמוד בלחצים שמפעילים עליה שני הגברים האלה?

השורה התחתונה: גרסה מודרנית למחזה המפורסם של שייקספיר


האחרונה – קתרין אפלגייט
הוצאת ידיעות ספרים \מאנגלית: יעל ענבר

ביקס היא היצורה האחרונה מבני מינה המיוחדים. במטרה לשמר את זן הדיירנים, יצורים פלאיים הנמצאים בסכנת הכחדה, היא יוצאת להרפתקה מסמרת שיער ופרווה. במסעה עמוס התלאות תפגוש ביקס חברים, אוהבים ואויבים, ותגלה שאומץ ואהבה הם לפעמים כל מה שצריך על מנת לשרוד.

השורה התחתונה: אתם הצלחתם להבין משהו מבליל המילים הזה?


האלף בית של זופיה – מוניקה הסה
הוצאת פן וידיעות ספרים \ מאנגלית: אילן פן

גרמניה, 1945. החיילים ששחררו את מחנה הריכוז גרוס-רוזן אמרו שהמלחמה תמה, אבל מבחינת זופיה לדרמן בת השמונה-עשרה שום דבר לא נגמר. לפני שלוש שנים, היא ואחיה הצעיר אָבֶּק היו בני המשפחה היחידים שנשלחו ימינה, הרחק מתאי הגזים באושוויץ-בירקנאו; כל האחרים – ההורים שלה, סבתה, דודתה מאיה מלאת החיים – שוגרו שמאלה. מילותיה האחרונות של זופיה לאחיה היו הבטחה: אבק לזופיה, A ל-Z. "כשאני אמצא אותך שוב, נשלים את האלף-בית שלנו." המסע שלה לקיום השבועה מוביל אותה למחנות עקורים, שבהם כל מי שהיא פוגשת מנסה לבנות לעצמו עתיד מעבר כואב. אך ככל שזופיה מעמיקה בחיפוש, כך הוא נדמה בלתי-אפשרי. איך תצליח למצוא נער אחד בתוך ים הנעדרים? בינות לעיי החורבות של יבשת שבורה, זופיה צריכה לצלול אל תוך תעלומה שפתרונה עלול לשבור אותה, או שאולי דווקא יסייע לה לקומם מחדש את עולמה?

השורה התחתונה: יום יבוא ויהיה חודש בו לא יהיה במדור ספר אחד עם נאצים. החודש, כך נראה, לא יהיה החודש הזה.


הדבר האחרון שהוא אמר לי – לורה דייב
הוצאת כנרת זמורה \ תרגום: קטיה בנוביץ'

לכל אחד יש סודות. לפני שאוֹוֶן מייקלס נעלם, הוא משאיר פתק לאשתו הטרייה והאהובה: תגני עליה. למרות הבלבול והפחד שלה, האנה הול יודעת בדיוק למי מתייחס הפתק — בתו בת השש־עשרה של אוון, ביילי. ביילי, שאיבדה את אִמהּ באופן טרגי בילדותה. ביילי, שממש לא רוצה שום קשר עם אִמהּ החורגת החדשה. החיפושים הנואשים של האנה אחרי אוון נכשלים. האף־בי־איי עוצר את הבוס של אוון, וסוכנים פדרליים פושטים על ביתה בסוסאליטו ללא הודעה מוקדמת. האנה מבינה שבעלה הוא לא מי שאמר שהוא, ושייתכן שהמפתח לזהותו האמיתית נמצא בכלל בידי ביילי, כמו גם התשובות לנסיבות היעלמותו. האנה וביילי יוצאות יחד לגלות את האמת. אבל כשהן מתחילות לחבר את פיסות העבר של אוון, מתברר להן במהרה שהן גם בונות עתיד חדש, לא צפוי.

השורה התחתונה: כי אם הוא היה צפוי, מה היה הטעם בלכתוב את הספר הזה?


החורף של האריות – סטפניה אאוצ'י
הוצאת ידיעות ספרים \ מאיטלקית: יערית טאובר

חמושים רק בנחישות הצליחו בני משפחת פלוריו, האריות מסיציליה, להיחלץ מחנות התבלינים הקטנה והעלובה שבמרכז פלרמו וכעת יש בבעלותם ארמונות ומפעלים, ספינות ומכמרות, משי ותכשיטים. כעת כל העיר נושאת אליהם עיניים, מכבדת אותם, יראה מפניהם. האחריות לגורל המשפחה הונחה על כתפיו של איגנציו מרגע היוולדו, וכובד הנטל דוחף אותו בכל הכוח קדימה, אל מחוץ לגבולות סיציליה, אל רומא ומזימותיה הפוליטיות, אל אירופה וחצרות המלכות שלה ואל רכישת הארכיפלג של האיים האגאדיים כולו. האימפריה שבנה מסחררת בעושרה, אך דבר לא מצליח להמס את הכפור שבלבו, תוצאה של הוויתור שנאלץ לעשות על אהבה אמיתית למען תהילת המשפחה. לצדו של איגנציו ניצבים אשתו ג'ובאנה, אישה מלאת תשוקה ורעבה לאהבה, שברירית כקריסטל אך גם עמידה כמוהו, ובנו איגנצידו, שאינו רוצה להשתעבד ולהקריב את עצמו על מזבח השם "פלוריו". הוא יודע שהגם שדמה של משפחת פלוריו זורם בעורקיו זו אינה כלל ערובה להצלחה.

השורה התחתונה: אבל מה הסיפור כאן? איפה הקונפליקט? מה היא העלילה למען השם?


הטיסה האחרונה – ג'ולי קלארק
הוצאת פן וידיעות ספרים \ מאנגלית: רחל פן

לקלייר קוק חיים מושלמים. היא נשואה לנצר לשושלת של פוליטיקאים, חיה בבית פרטי במנהטן שמנוהל על ידי צוות של עשרה עובדים, הסביבה שלה אלגנטית, ימיה מתוכננים לעילא ועתידה בטוח. אך כידוע, מאחורי דלתות סגורות דבר אינו כפי שהוא נראה מבחוץ. לבעל המושלם יש פתיל קצר והוא לא מהסס להשתמש בצוות שלו כדי לעקוב אחרי כל צעד ושעל של קלייר. קלייר מצליחה להסתיר ממנו את תוכניתה להימלט ומגיעה לנמל התעופה, שם היא פוגשת במקרה באישה שנסיבות חייה קשות כשלה. השתיים מחליפות ביניהן את כרטיסי הטיסה; קלייר עולה על הטיסה של אווה לאוקלנד, ואווה נוסעת לפורטו ריקו כשהיא מתחזה לקלייר. הן מאמינות שההחלפה תאפשר לכל אחת מהן התחלה חדשה במקום רחוק. אך כאשר הטיסה לפורטו ריקו מתרסקת, קלייר מבינה שכבר לא מדובר בהתחלה חדשה אלא בחיים חדשים. היא מאמצת את הזהות של אווה, ויחד איתה את נטל הסודות שאווה התאמצה כל כך להסתיר.

השורה התחתונה: זהות בדויה 2.0


המרגלים הצעירים – ג'יימס פונטי
הוצאת ידיעות ספרים \ מאנגלית: דנה אלעזר הלוי

שרה מרטינס יודעת לפרוץ למחשבים למטרות טובות, אבל במקום שיהללו אותה על מעשי הגבורה שלה, היא עומדת לקבל עונש מאסר במתקן כליאה לעבריינים צעירים. ואז מגיע "אמא", מרגל בריטי שלא רק משחרר את שרה מבית המעצר, אלא גם מציע לה הזדמנות להצטרף לשירות המודיעין הבריטי האם-איי-6. זהו סיפורם של חמישה ילדים מאזורים שונים בעולם שמשכללים את כישוריהם המיוחדים כדי לחדור למקומות בעולם הריגול שאליהם מבוגרים לעולם לא יוכלו להגיע.

השורה התחתונה: הספר שהילדים שלכם צריכים לקרוא


המשפחה בקומה העליונה – ליסה ג׳ואל
הוצאת כנרת זמורה \ תרגום: סיוון מדר

בגיל 25 ליבי ג'ונס חוזרת הביתה מהעבודה ומוצאת מכתב: מכתב שמספר לה לא רק מי היו הוריה הביולוגיים, אלא גם שהיא היורשת הבלעדית של בית האחוזה הנטוש שלהם, בית ששווה מיליונים בשכונת צ'לסי בלונדון. חייה של ליבי עומדים להשתנות מן הקצה אל הקצה, אבל אין לה מושג שיש גם אחרים שמחכים ליום הזה — ושמסלול ההתנגשות ביניהם בלתי נמנע. עשרים וחמש שנים קודם כן הוזעקה המשטרה לרחוב צֵ'ייני ווֹק 16 בעקבות דיווח על בכי של תינוק. כשהשוטרים הגיעו הם מצאו תינוקת בריאה וחייכנית, בת עשרה חודשים, בעריסה בחדר השינה. במטבח למטה היו שלוש גופות בנות כמה ימים, לבושות שחורים, ולידן פתק ששורבט במהירות. ארבעת הילדים האחרים שגרו בצ'ייני ווק נעלמו כלא היו.

השורה התחתונה: אתם כבר מפחדים מספיק?


הקיץ של א‎ביה – גילה אלמגור־אגמון
הוצאת עם עובד

מעטים הספרים שנצרבו בלב הישראלי כמו הקיץ של אָבִיהָ. הילדה גלוחת הראש נהייתה סמל לדמותם של ילדים רבים שהוריהם התקשו לגדלם במציאות הקשה שלאחר הקמת המדינה ובצל אימת השואה, ילדים שהיו דור ראשון בארץ חדשה. אחרי תקופה בפנימייה הילדה אביה עוברת לגור עם אימהּ בצריף קטן. החיים לצידה של האם הרדופה אינם קלים, וילדי השכונה אינם מקבלים אותה לחבורתם. אביה מחפשת נחמה בצלילים הבוקעים משיעור הבלט בבית השכן ובמחשבות על אבא שלה, שעליו אינה יודעת דבר. אך מדוע נדמה לה שיש קשר בינו ובין השכן החדש? בעץ הדומים תפוס מופיעה לפנינו שוב הילדה אביה והיא כבר נערה צעירה, מוקפת חברים ונכונה לקחת את גורלה בידיה.

השורה התחתונה: כי מי לא מכיר את הסצנה קורעת הלב של המומולדת של אביה?


השפעה – ג'יין אוסטן
הוצאת ספרים בעלמא \ תרגום: לי עברון

אן אליוט בת התשע־עשרה הייתה אמורה להינשא לקפטן פרדריק ונטוורת', אבל בחרה לנתק את הקשר בהשפעת עצה של חברת משפחה קרובה. כעת, בגיל עשרים ושבע, היא בדרכה להפוך לרווקה זקנה, ואורח חייו הבזבזני של אביה עולה לה באובדן הבית שהתגוררה בו כל חייה. בגילה, היא לא הייתה אמורה להיות עדיין לבדה. היא הייתה אמורה לטפל בילדים משלה ולא באחייניה. והיא בהחלט לא הייתה אמורה לפגוש שוב את קפטן ונטוורת', שנים אחרי ביטול האירוסים. המפגש המחודש בין אן ובין קפטן ונטוורת' מעורר זיכרונות מכאיבים ורגשות קשים מן העבר, לצד ערגה והשתוקקות שאף אחד מהם לא חש מאז. אן עושה כמיטב יכולתה להימנע מחברתו של הקפטן, אבל מתברר שזו משימה בלתי אפשרית. שוב ושוב הם מזדמנים לאותם מקומות, ונאלצים לשאול את עצמם שוב ושוב למה בעצם נפרדו מלכתחילה.

השורה התחתונה: אף מילה על הסרט החדש של נטפליקס


חדר על גג מחפש דייר – ינון ירוס ומיכל רוזנפלד
הוצאת כנרת זמורה

חדר על גג מחפש דייר. עדיפות לזכר, שקט, נקי ואוהב להיות בבית, לבד. לא מתאים לכל אחד. כניסה מיידית. מיכל רוזנפלד כתבה את מיה, אוצרת ומתרגמת ספרים. שנוסעת בעולם ללמוד את סביבת המילים הכתובות וצריכה שמישהו יטפל בחתולים שלה. ינון ירוס כתב את אבינועם, פסיכיאטר צעיר ותקוע שנפרד מבן הזוג שלו ומחפש מקום לגור בו. חדר על גג מחפש דייר עוקב אחר הגיבורים מהרגע שבו אבינועם עובר לגור בחדר על הגג בדירה של מיה. כשאבינועם ומיה חיים זה לצד זו, כל אחד עם המטען שלו, משהו מתחיל לזוז, להפשיר ולבעוט בתוך־תוכם וכשהטקסטים של ירוס ורוזנפלד מסתופפים בכריכה אחת, מתקבל קוקטייל מבעבע, מתוק וחמוץ, מצחיק ומכמיר לב.

השורה התחתונה: כותרת ריאליסטית יותר הייתה חדר על גג מחפש דייר שישלם 5,000 שקלים בחודש כדי לגור באוהל


חצר של ורדים וקוצים – שרה ג'יי מאס
הוצאת כתר \ מאנגלית: יעל אכמון

פֵיירָה בת ה־19 מכירה את היער היטב. כציידת מיומנת המפרנסת את משפחתה, היא יודעת מה מותר ומה אסור לעשות באזורים הפראיים. כל זה משתנה כשהיא הורגת זאב ביערות, ויצור מבעית תובע תגמול על החיים שקיפחה: הוא דורש את חייה שלה. פיירה נגררת ללא יכולת להתנגד לארץ קסומה ובוגדנית, ולמרבה האימה מגלה שהשובה שלה הוא טַמְלין, אחד מבני הפיות הקטלניים ביותר ששלטו בעבר בעולמה. בעוד פיירה מתאקלמת בביתה החדש, רגשותיה כלפי טמלין משתנים מעֹוינּות קרה כקרח לתשוקה לוהטת, שממוססת את כל השקרים ששמעה על אודות הפיות. לפתע נראה שבילוי שארית חייה בארץ הפיות אינו נוראי כל כך. ואולם ביתה החדש של פיירה נתון בסכנה. צל עתיק ומרושע מאיים להשתלט על הארץ ועל יושביה. נראה שטמלין מבקש להרחיק את בת האנוש מהסכנה בכל מחיר, אבל פיירה יודעת שרק היא תוכל למצוא דרך לעצור את האופל, בטרם בן הפיות ועולמו יֹאבדו לעד.

השורה התחתונה: לפני שתמשיכו, תפנו לעצמכם 11 דקות ותקשיבו לשיר הזה (אזהרת פולק/גותי אייטיזי בריטי במיוחד)


טוקיו באושר ובעושר – אמיקו ג'ו
הוצאת ידיעות ספרים \ מאנגלית: דנה אלעזר הלוי

איזומי טנאקה, המכונה "איזי", מעולם לא חשה באמת שייכת. לא קל להיות אמריקאית ממוצא יפני בעיר קטנה בצפון קליפורניה, שרוב תושביה לבנים. היא גדלה במשפחה חד-הורית ומרגישה שהיא ואמה הן צוות קטן מול כל שאר העולם. אבל אז איזי מגלה רמז לזהות של אבא שלה, שעד היום לא ידעה מיהו, ומתברר לה שהוא לא פחות מאשר יורש העצר של יפן – מה שבעצם אומר שאיזי הפרועה וגלוית הלב היא נסיכה אמיתית. מה יקרה לנערה אמריקאית שמגלה בשנתה האחרונה בתיכון שהיא נסיכה יפנית מסתורית? האם גם הסיפור הרומנטי הזה עומד להסתיים באושר ובעושר?

השורה התחתונה: היש קלישאה גדולה יותר מנערה מנודה ולא שייכת שפתאום מגלה שהיא נסיכה? כן, יש


טעמם המתוק של ענבי המוסקדין – פמלה טרי
הוצאת כתר \ מאנגלית: דנה אלעזר

כך פותחת ליילה ומספרת על זיכרון מילדותה בעיירה קטנה בדרום העמוק של ארצות הברית. כשבגרו היא ואחיה, הם בחרו להימלט מהחיים בקהילה קטנה ושמרנית ולחיות כל אחד על פי דרכו. כשאימם, גֶ'ניבה, מתה בפעם השנייה והסופית בהחלט, השניים נאלצים לחזור לג'ורג'יה ולהתאחד עם אחותם – יפהפיית העיירה לשעבר שחייה נעצרו בימי נעוריה הזוהרים – כדי לתכנן את הלוויה, ומגלים שעיירת ילדותם רוחשת יותר סודות מכפי שזכרו. כשמתברר שג'ניבה נמצאה מתה בסוכת הגפנים שמאחורי הבית ובידה כף כסף עתיקה, וכשנמצא מכתב שהשאירה לילדיה ובו היא מורה במפורש שלא לערוך לה לוויה – בקשה כמעט שערורייתית בעיני אנשי המקום – האחים מבינים שאולי מעולם לא הכירו ממש את אימם. צרור מכתבים ישן שולח אותם למסע מעבר לאוקיינוס בניסיון לשפוך אור על היסטוריה משפחתית טעונה.

השורה התחתונה: המסע המופלא


לאהוב את החיים – סופי קינסלה
הוצאת הכורסא \ תרגום: דנה טל

אווה היא רומנטיקנית חסרת תקנה. היא מאמינה שהאהבה מסתתרת אי-שם בעולם האמיתי, ולא באפליקציות שמסננות גברים לפי גובה, עבודה או מזל אסטרולוגי. היא מאמינה ברגשות ולא באלגוריתמים. אחרי פרידה, היא מחליטה להשהות את החיפוש אחר האחד ונוסעת לריטריט כתיבה בכפר קטן באיטליה. דווקא שם, כמובן, היא פוגשת אותו: גבר זר, נאה ומסתורי, שכל מה שהיא יודעת עליו זה שהוא מצחיק, טוב לב ומסעיר. אחרי רומן מסחרר ומשכר, היא והוא מצהירים על אהבתם, שתימשך ללא ספק לנצח. אבל כשהם חוזרים למציאות והביתה ללונדון, הם מגלים בהדרגה עד כמה העולמות האישיים שלהם שונים: מבחירת מזון וחברים, דרך עיצוב הבית ועד לכללי ההתנהגות בסאונה. האם יש להם אפילו דבר אחד במשותף?

השורה התחתונה: מי היה מאמין שכשהחופשה נגמרת, החופשה לא ממשיכה?


להבות – רובי ארנוט
הוצאת עם עובד \ מאנגלית: ברוריה בן־ברוך

מדוע אחיה של שרלוט בת ה־23 נחוש לבנות לה ארון מתים, אף שהיא בריאה לגמרי? ומדוע היא נמלטת על נפשה לקצה העולם ברגע שהיא מגלה זאת? מי רוצח את בעלי החיים בחוות מַלָלוּקָה, ומדוע הפסיקו קרל וכלב הים שלו לצוד יחד את דגי טונת הדם? האם יצליח לב שבור לכבות את הלהבות המשתוללות באי טסמניה? התשובות לחידות הללו נמצאות ביצירה הזאת, שבמרכזה הנופים עוצרי הנשימה של האי הקטן שמדרום לאוסטרליה.

השורה התחתונה: ואיפה טאז נכנס לסיפור?


ללכת למקום אחר – רחל גץ־סלומון
הוצאת עם עובד

לכאורה איבון עסוקה יום־יום בהכנות לארוחות ומקפידה על כל מנה ומנה. חשוב לה שכל אחת תצא מתחת ידה מושלמת ושתערב לחיכו של בעלה האהוב, המרגיז. כזה היה מן היום שהכירו. ובכל זאת, בין כל הפעולות הביתיות צצים ועולים לא קרואים מראות שונים לגמרי מתקופת המלחמה בתוניס, שנים לפני שהכירה אותו. אז כבשו הגרמנים את עירה האהובה, והוריה האמידים, אחיה והיא עשו הכול כדי שלא לרעוב. אחות אחת הייתה לה ושלושה אחים, ומלחמת העולם השנייה שינתה את כולם. שנים ארוכות התאמצה להשכיח מעצמה כמה מעשים שנעשו אז ושלא היה בכוחם להימנע מהם, כל כך חזק היה הדחף לשרוד. על אחד מהם היא מנסה לכפר גם עכשיו, ולא במחווה חד־פעמית אלא כמה פעמים בשבוע. טקס אחר נדרש לשם כך, קבוע כמו בישוליה, אבל שלא כמוהם הוא נעשה בחשאי. אפילו לבעלה לא סיפרה על כך מעולם, לא על הטקס ולא על המעשה שחולל אותו.

השורה התחתונה: אוקיי… סקרנתם


ללמוד לדבר עם צמחים – מרתה אוריאולס
הוצאת הכורסא \ תרגום: יוסי טל

פאולה סיד, רופאת ילוֹדים בת ארבעים ושתיים, חיה חיים מסודרים בברצלונה – יש לה עבודה מאתגרת וזוגיות יציבה. היא לא חוששת לרגע שחייה עומדים להשתנות בשורת אירועים הדומים לבדיחה מקאברית. פאולה עומדת לאבד את בן זוגה בתאונת דרכים מיד אחרי שאיבדה אותו לאישה אחרת במהלך ארוחת צהריים, שבה סיפר לה שאחרי חמש-עשרה שנות חיים משותפים, הוא עוזב את הבית. פאולה תצטרך להתאבל כשהיא מיטלטלת בין עצב עמוק ובין זעם גדול כלפי בן זוגה. זוהי נקודת הפתיחה של ללמוד לדבר עם צמחים, הנושא בתוכו שלל תמונות אנושיות וסיפורים אכזריים אך בעלי עדינות תהומית, אשר מובילים את הגיבורה בדרכה. העיר, החברים והצמחים במרפסת, השייכים למאורו, האדם שאיננו עוד, יהיו שם לצד חילופי העונות וחילופי מצבי הרוח והזמן וילוו את פאולה כשתתחיל לשרטט לעצמה אופק חדש.

השורה התחתונה: כמו רבים וטובים בזמן הבידוד הראשון, שלמדו לדבר עם העציצים במרפסת


מה שמצחיק בנורמן פורמן – ג'ולייטה הנדרסון
הוצאת כתר \ מאנגלית: דנה אלעזר הלוי

נורמן בן השתים־עשרה והחבר הכי טוב שלו, גֶ'קס, הם צמד קומיקאים מבריקים שאף אחד עוד לא גילה. יש להם קופסה מלאה בבדיחות ותוכנית להופיע בפסטיבל הפרינג' באדינבורו עוד חמש שנים. אבל אז ג'קס מת ונורמן מחליט שהמופע המבריק שלהם לא יכול לחכות ושלמען זכרו של ג'קס הוא חייב להעלות אותו מייד, בפסטיבל הקרוב. באותה הזדמנות הוא גם מחליט שהוא רוצה לגלות מי האבא שלו שהוא מעולם לא הכיר. סיידי, אימו של נורמן, יודעת שהיא לא תזכה בתואר 'אם השנה'. היא שוכחת תמיד לעשות כביסה, הבן שלה אוכל יותר מדי טוסטים עם גבינה, והיא גם לא ממש יודעת מי האבא שלו. אבל היא כל כך רוצה לראות את בנה האהוב והבודד מחייך שוב. אז היא מסכימה לעזור לו להגיע לפסטיבל הקומדיה הכי נחשב בעולם, ובדרך גם לנסות למצוא את אביו. היא מגייסת לעזרתה את לנארד, קשיש אקסצנטרי, חובב הרפתקאות ובעל כישורי ארגון מופלאים, ויחד הם יוצאים למסע שישנה את חייהם.

השורה התחתונה: ליטל מיסטר סאנשיין


מוות זה לא סוף העולם – מלאני קנטור
הוצאת ידיעות ספרים \ מאנגלית: דלית כהן

מה היית עושה אם היית מגלה שנותרו לך רק עוד שלושה חודשים לחיות? ג'ניפר קול התבשרה זה עתה שנותרו לה שלושה חודשים לחיות – תשעים יום שבהם תוכל להיפרד מיקיריה ולהסדיר את ענייניה. היא מנסה להתמקד בפן החיובי ומבינה שיש לה רק חרטה אחת עיקרית: הדברים שלא אמרה. ולכן, ג'ניפר כותבת מכתבים לשלושה אנשים משמעותיים בחייה: לאחותה השתלטנית והאנוכית, לבעלה לשעבר הרכרוכי והבוגדני ולבן זוגה לשעבר המקסים אך הבלתי-אמין. לשלושתם היא אומרת את הדברים שתמיד רצתה לומר אך מעולם לא העזה. בהתחלה היא מרגישה הקלה גדולה. אך ברגע שמתחילים לומר את האמת קשה לעצור. וכפי שהיא מגלה עד מהרה, האמת היא לא תמיד מה שנדמה לנו בהתחלה.

השורה התחתונה: כנראה שאין דבר משחרר יותר מהמוות


מחפשת – מיה שרידן
הוצאת אהבות \ תרגום: יפעה הדר

אוליביה ברטון מעולם לא העלתה בדעתה שהארוס שלה, שלכאורה נסע לכמה פגישות עבודה, פשוט יעלם. היא שוכרת בלש פרטי ומגלה שהוא נמצא בכלל בעיירה קטנה על חופי קולומביה. קולומביה מתאוששת מרעש אדמה עז ובעקבותיו מצונמי קטלני שהפיל את כל אמצעי התקשורת וחסם את כל אפשרויות הכניסה למדינה. עם זאת, אוליביה נחושה להגיע לשם, בחיפוש אחר תשובות לשאלות הרודפות אותה. מה שהיא צריכה הוא מדריך – שכיר חרב. היא שוכרת את שירותיו של תומס, המחזיק בסודות אפלים משל עצמו, אשר מבטיח לה לכוון ולהוביל אותה בין עיי החורבות במדינה מוכת האסון ושורצת הפשע. אבל כאשר תומס ואוליביה נאלצים להילחם במשיכה העזה שמתעוררת ביניהם, הסכנה מקבלת משמעות חדשה לגמרי.

השורה התחתונה: טוויסט מפתיע? לא במיוחד


מטרה על גבינו – ג'יי. אם. דרהאוור
הוצאת אהבות \ תרגום: תום פררו

הדרך הכי טובה לעמוד במילה שלך היא לעולם לא להבטיח. ממש לא מזמן, בכנסייה בלאס וגאס, נשבעתי לאהוב את קאריסה לשארית ימיי. אבל אף אחד לא יכול להבטיח לך שתזכה לראות את יום המחר. אף אחד לא יכול להבטיח לך חיי נצח. לפעמים, יש לנו רק את היום הזה. קרפה דיאם. צריך למצות כל רגע. זה אמור היה להסתיים, היינו אמורים להיות מאושרים, אבל יש אנשים שלא מאפשרים לי לחיות בשלווה. ידיי מגואלות בכל כך הרבה דם עד שלעולם לא אצליח לנקות אותן, ושם בחוץ מסתובב מישהו שרוצה שאשלם על כך. לאושר ועושר תמיד יש מחיר, מחיר שכל גבר אמיתי מוכן לשלם. אבל אין זה אומר שאכנע ואקבל את רוע הגזרה. כי בשביל האישה שאני אוהב? והחיים שחלמתי עליהם? אלחם עד טיפת הדם האחרונה.

השורה התחתונה: בקיצור – מאפיה, לחובבים


מיטב שנותיה של מיס ברודי – מיוריאל ספארק
הוצאת הכורסא \ תרגום: אלינוער ברגר

"תנו לי ילדה שעדיין לא עיצבו את נפשה, והיא שלי לנצח," טוענת ג'ין ברודי, מורה כריזמטית, שנויה במחלוקת ולעתים משעשעת, שמלמדת בבית הספר השמרני לבנות מרסיה בליין באדינבורו בימים שלפני מלחמת העולם השנייה. מיס ברודי בוחרת לה שש תלמידות מועדפות במטרה לעצב אותן ולא מסתפקת רק בהשכלתן. יש לה תוכנית לכולן, כולל איך ינהלו את חייהן, במי יתאהבו ואילו קורבנות יקריבו למען האידיאלים שלהן. כשהנערות מגיעות לגיל בגרות ומתחילות לעצב את גורלן, השפעתה המתמשכת של ג'ין ברודי נהפכת לברכה עבור אחדות מהן, ולקללה עבור אחרות.

השורה התחתונה: ללכת שבי אחריה


מתנת התופרת – פיונה ואלפי
הוצאת הספרנית \ תרגום: דינה עזריאל

פריז. 1940. בעיר הכבושה על ידי הנאצים, שלוש תופרות צעירות, חיות את חייהן הכי טוב שהן יכולות. אבל כל אחת מהן מסתירה סוד משלה. מצולקת ממראות המלחמה, מיריי מצטרפת לכוחות המחתרת הצרפתית; קלייר מתפתה לחיזוריו של קצין גרמני; ויוויאן לא יכולה לספר לאף אחת מהן על מעורבותה במלחמה. שני דורות מאוחר יותר, הארייט, הנכדה הבריטית של קלייר, מגיעה לפריז. לבדה בעולם, ללא שורשים, היא מחפשת אחר קשר עם עברה. מתגוררת באותו הבניין בו חיה סבתה ועובדת ברו קארדינל, היא מגלה את האמת, וחושפת היסטוריה משפחתית אפלה וכואבת יותר משאי פעם תיארה.

השורה התחתונה: מסתמן שבעולם הספרותי, לסודות משפחתיים יש נטייה להתגלות


נחמד מאוד – מארסי דרמנסקי
הוצאת כנרת זמורה \ תרגום: קטיה בנוביץ'

רייצ'ל קליין מעולם לא התכוונה לנשק את המרצה שלה לכתיבה יצירתית, אבל עם ריסיו הארוכים, שֹער המשי שלו והחיים העצובים והיפים שהוא חשף בטוויטר, היא עושה את זה. והנשיקה נחמדה מאוד. הוא מעולם לא תיכנן להתארח בביתה המפואר של תלמידה שלו בקונטיקט, אבל עם בריכת השחייה הנוצצת, ההיצע האינסופי של אוכל משובח ואִמהּ היפה והמושכת של רייצ'ל, הוא עושה את זה. והבית נחמד מאוד. אִמהּ של רייצ'ל מעולם לא חלמה שיהיה לה רומן זמן קצר כל כך לאחר גירושיה, אבל כשהמרצה של בתה נכנס לביתה עם פודל בשם פרינסס, היא עושה את זה. והרומן הוא… רעיון רע מאוד. הזגזוג הסקסי והעוקצני במשולש היחסים הזה בוחן בשנינות ובהומור את השאלה: מה קורה לנו כשהחיים אינם מתנהלים כפי שתיכננו?

השורה התחתונה: ומתי בדיוק החיים מתנהלים כפי שתיכננו?


עוגה שחורה – שרמיין וילקרסון
הוצאת פן וידיעות ספרים \ מאנגלית: רחל פן

אלינור בנט מתה ומותירה ירושה מבלבלת לילדיה ביירון ובני: עוגה שחורה קריבית מסורתית, שנאפתה לפי מתכון משפחתי עם היסטוריה ארוכה, והודעת אודיו. בהודעה אלינור משתפת בסיפור רב-תהפוכות על אודות שחיינית צעירה ועיקשת אשר בורחת מאי מולדתה בשל חשד ברצח. המעשייה שוברת הלב שהיא חושפת, הסודות שהיא בכל זאת שומרת לעצמה ותעלומה העוסקת בילדה אבודה מציבים סימן שאלה גדול בנוגע לכל מה שהאחים חשבו שהם יודעים על השושלת המשפחתית שלהם ועל עצמם. האם יצליחו ביירון ובני להתקרב זה לזה מחדש, לאחד את שברי ההיסטוריה האמיתית של אמם ולהגשים את המשאלה האחרונה שלה: "לחלוק את העוגה השחורה כשיגיע הזמן"? או שמא יותירו אותם הגילויים החדשים דווקא אבודים בעולם יותר מאי-פעם?

השורה התחתונה: והשאלה הכי חשובה? האם יש בספר מתכון לעוגה השחורה?


ערפילי הסרנגטי – לילה אטאר
הוצאת ידיעות ספרים \ מאנגלית: דינה יחיאלי

מטען שמתפוצץ באמצע קניון במזרח אפריקה מצית שרשרת אירועים הרת גורל, ומסלול חייהם של שני זרים מצטלב לנצח בקשר טרגי מטלטל: ג'ק וורדן, חקלאי קפה בטנזניה, מאבד את בתו היחידה, כשבמרחק אוקיינוס משם, רודל אמרסון מאבדת את אחותה היחידה. במרחבי הסרנגטי העצומים השניים נקלעים למשימת הצלה רצופת אתגרים של שלושה ילדים הנתונים בסכנה אדירה. המסע להבאת הילדים למקום מבטחים הוא גם מסעם של ג'ק ורודל להחלמה ולהשלמה, אך הוא טומן בחובו סיכון נוסף: להיפתח אל האחר ולהסיר את ההגנות. האם יצליחו לשרוד עוד אובדן, הפעם של אהבה שנידונה להתמוסס להם בין האצבעות ממש כערפילי השחר החמקמקים?

השורה התחתונה: תסתכלו על הכריכה ותגידו לי – האם הם יצליחו או לא?


צלם – עינת יקיר
הוצאת כתר

משהו משתנה בחיים של נתן. הוא נתקף חולשה מול תלמידיו. חרדות סתומות מציפות אותו. נתן רואה דברים: העולם מדבר אליו בלשונות – משגר אליו סימנים וקריאות, מענה אותו בחידות ובאותות מצוקה. כוח זר ומערער פועל בחייו ומפקיע אותם ממנו, לאט ובהתמדה. בחיפוש אחר מרפא נוסע נתן לבית סבתו בקדיתא. שם הוא נקלע לעולם זר ומסתורי של לחשים וקללות, שהגיבורה הראשית שלו היא האדמה: חתומה, חידתית, נעולה; עולם שבו בני אדם וחיות מתגלגלים אלה באלה, ושיחי הפרא מתפשטים על סיפיהם של בתים ארעיים. נתן נסחף בעל כורחו לתוך חיי הקהילה, שבראשה עומד מרפא רוחני. יהיה עליו לצלול למעמקיו של עבר שלא הכיר, לדובב אהבות גנוזות ולהשיב רוחות למנוחתן, בטרם יעלה בידו לגרש את השד שהשתלט עליו – או שמא דווקא להיכנע לו?

השורה התחתונה: שדים ונהנים


קסמי עקעקים 1: לורד העקעק – ק. ג'. צ'ארלס
הוצאת ספרים בעלמא \ מאנגלית: לי עברון

אחרי גלות של עשרים שנה בסין, לוסיין וודרי לא תכנן לחזור לאנגליה אי־פעם. אבל בעקבות מותם הבלתי צפוי של אביו ושל אחיו, נראה שלורד קריין החדש ירש אחוזה ותואר אצולה. לרוע המזל, הוא גם ירש את האויבים של משפחתו ולכן זקוק לסיוע על־טבעי, ובדחיפות. אלא שהוא לא מצפה שהסיוע יגיע בדמותו של קוסם זועם. לקוסם סטיבן דיי יש סיבה טובה לשנוא את משפחתו של קריין. למרבה הצער, תפקידו הוא להתמודד עם סכנות על־טבעיות. מלבד זאת, הרוזן לא דומה לשום בן אצולה שהוא פגש אי־פעם: הקעקועים שלו, ההתנהגות שלו, ניסיונותיו הנחושים להכניס אותו למיטה. כל זה בהחלט בלתי רגיל. עד מהרה סטיבן מתאהב בגבר הלא־נכון, בעיתוי הלא־נכון. אבל כוח המשיכה המסוכן של קריין אינו הדבר היחיד שמחליש את סטיבן. רוע חודר אל הבית, רשת של מזימות נסגרת על קריין, ואם סטיבן לא ימצא דרך להתיר אותה – שניהם ימותו.

השורה התחתונה: הוצאת ספרים בעלמא ממשיכה עם הטריק שלה של להוציא טרילוגיות פנטזיה רומנטיות שלמות במכה אחת ולא לתת לכם לנוח בין ספר לספר. האשטאג פטריק רותפוס, האשטאג עד מתי יולי 2011?


קסמי עקעקים 2: רוח רעבה – ק. ג'. צ'ארלס
הוצאת ספרים בעלמא \ מאנגלית: לי עברון

ללורד קריין מעולם לא היה מאהב חמקמק כמו סטיבן דיי. הוא יודע שעבודתו של סטיבן כסוכן צדק דורשת סודיות, אבל נראה שהקוסם נעלם לעיתים תכופות מכפי הסביר – מה גם שבקרוב ישוב קריין עצמו הביתה, לסין. כשסחטן מאיים לחשוף את יחסיהם הלא חוקיים, רק דבר אחד מונע מקריין לעזוב את הארץ שהוא מתעב: סטיבן. לסטיבן יש בעיות משלו. הוא חוקר מגפה של חולדות ענק המציפות את לונדון, והעלייה הפתאומית בעוצמתו הודות לברית המין והדם בינו לבין קריין מעוררת חשדות שהוא הופך למכשף אפל. כל העיניים מופנות אליו והאיום בחשיפה גדל. סטיבן עלול לאבד את חבריו, את משרתו ואת חירותו בגלל יחסיו עם קריין. הוא לא בטוח שיוכל להסתכן בכך עוד זמן רב. איך ייחלצו מהצרה?!

השורה התחתונה: תראו מה זה, ספר שני בטרילוגיה ולא הייתם צריכים לחכות חצי שנייה


קסמי עקעקים 3: שניים לחדווה – ק. ג'. צ'ארלס
הוצאת ספרים בעלמא \ מאנגלית: לי עברון

סוכנות הצדק סובלת ממחסור בכוח אדם, סדרת מעשי רצח מזוויעים ובלתי טבעיים דורשת חקירה ותלמידה צעירה סוטה מדרך הישר: סטיבן דיי, שתפקידו לאכוף את החוק בעולם הקסם, שרוי במתח הולך וגובר. והמתח מתחיל לתת את אותותיו ביחסיו עם מאהבו האציל, לורד קריין. קריין מתמרד נגד מגבלות החוקים באנגליה, והתפתחות מדאיגה בברית המין והדם שהוא חולק עם סטיבן עשויה להעלות בלב כל אדם נבון את התהייה אם לא מוטב שדרכיהם ייפרדו. אחר כך, אובדן נורא גורם לסכסוך בין האנשים האהובים עליו ביותר. אויבים ותיקים, אויבים חדשים ואויבים בלתי צפויים דוחקים את סטיבן ואת קריין לפינה במחי קולמוס, והלחץ עלול לקרוע אותם זה מזה.

השורה התחתונה: והופ, ספר שלישי בסדרה. סטארט אפ ניישן במלוא תפארתה!


קצב מנגינת הלב – ג'ניפר א' סמית
הוצאת ידיעות ספרים \ מאנגלית: שרון פרמינגר

עד לפני כמה חודשים גרטה ג'יימס חיה את החלום. כמוזיקאית אינדי מצליחה שמכשפת את הקהל עם הגיטרה שלה, ועם מפיק חתיך כבן זוג, החיים שלה היו רחוקים מאוד מהמסלול הבורגני של משפחה ועבודה משרדית. אבל אז אמא שלה מתה, וחייה של גרטה נהפכים על פיהם. היא נפרדת מהחבר שלה ומתמוטטת מול קהל עצום לאחר ביצוע צורמני במיוחד של שיר חדש – וכל זה בדיוק לפני יציאת האלבום השני שלה. הקריירה מהחלומות שטיפחה נמצאת פתאום בסכנת קריסה. בדיוק בנקודת השפל הזאת, גרטה מסכימה בחוסר רצון להצטרף לשיט תענוגות לאלסקה עם אביה קונרד, שיט שהוריה הזמינו לפני מות אמה כדי לחגוג ארבעים שנות נישואים. זאת אולי ההזדמנות האחרונה של גרטה ושל אביה לרפא את מערכת היחסים שלהם, אבל לא רק. ההפלגה מתבררת כמסע גילוי עצמי עבור שניהם, וגם עבור בן ויילדר, היסטוריון חנון ומקסים שמתמודד גם הוא עם תהפוכות החיים. בעוד גרטה משקמת את הביטחון שלה בעצמה ובן מתמודד עם עתיד לוט בערפל, השניים מוצאים את עצמם נמשכים אחד לשני ונתמכים זה בזה.

השורה התחתונה: מזכיר קצת פרק עלום מסדרת הקאלט ספינת האהבה


רוזנפלד – מאיה קסלר
הוצאת כנרת זמורה

״נו?״ אני חסרת סבלנות. ״מה?״. ״מה אתה אומר לי?״. ״מה אני אומר לך?״ הוא משתהה לרגע ואני נדרכת, ״אל תקשיבי לעמוס. אל תבואי לעבוד אצלי.״ ״טוב.״ אני מקרבת אלי את המאפרה, ״למה אתה אומר את זה?״ ״למה את חושבת שאני אומר את זה?״ ״כי כנראה יש לך משהו אישי נגדי. או בעדי.״ הוא מלכסן אלי מבט, ״נכון מאוד.״ ״הכרתָ אותי לפני שלוש דקות.״ ״הספיק לי.״ ״מנוול.״ הוא שוב מרשה לעצמו לחייך, ״אין לךְ מושג.״ להיות נועה זה להבין מהר שהגבר הזה אומר לה עכשיו משהו חשוב. הוא אומר לה שיש אפשרות שהיא עומדת מול מה שחיפשה. היא מבינה שיש מחיר והיא מוכנה לשלם והולכת איתו: לשירותים, לנסיעות, לדירות מאובקות. היא רוצה לכבוש ולקחת ולבזוז כל מה שרק אפשר להשיג מהגוף ומהנפש שלו, לקלף כל שכבה ביניהם עד שתגיע לעיקר, עד שתדע שהפעם מצאה מישהו חזק מספיק בשביל להיות מולו נועה. רוזנפלד הוא רומן סוחף, פרוע ואישי על מערכת יחסים שנבנית על אדמה חרוכה. קסלר לקחה מהמציאות עסיס וייאוש, וכשרקחה מהם ספר יצרה תרכובת עשירה, מלאה הומור ומורכבת כפל כפליים.

השורה התחתונה: הביקורות מהללות, אז מי אנחנו שנגיד אחרת?


שאריות של החיים – פטר ניסטרום ופטר מולין
הוצאת ידיעות ספרים \ משוודית: יעל צובארי

בתו של הבעלים של אימפריית אופנה בשוודיה נעלמת. הסברה היא שנרצחה, אבל גופתה מעולם לא נמצאה. עשר שנים לאחר מכן, בבולטימור, סוכן האף-בי-איי ג'ון אדרלי צריך להעיד במשפט נגד קרטל הסמים שאליו הסתנן. לפיכך עליו להיכנס לתוכנית להגנת עדים, ולמרות התנגדותה הנחרצת של הסוכנות, הוא מתעקש להישלח בזהות חדשה דווקא לעיירת הולדתו בשוודיה, שאותה עזב כילד. כשתיק הצעירה הנעדרת מגיע לידיו של הסוכן אדרלי – כעת החוקר פרדריק אדמסון ממשטרת קרלסטד שבשוודיה – הוא נחוש לפתור את המקרה בעיקר ממניע אישי. אלא שברור לו שהקרטל דולק אחריו ויעשה הכול כדי לנקום, ובינתיים הסודות שאופפים אותו ועלולים לחשוף את זהותו האמיתית מצטברים והולכים.

השורה התחתונה: עולם המתח השוודי תוקף שוב.


תור הזהב – ואנג שיאובו
הוצאת כתר \ מסינית: קובי לוי

ואנג אר, צעיר מבייג'ינג, מוצב בפרובינציה חקלאית באזור יונאן בזמן מהפכת התרבות. שגרת חייו המשמימה מופרת כאשר רופאה צעירה, צַ צ'ינג־יאנג, פונה אליו ומבקשת שיעזור לה להוכיח לעולם שהיא לא 'זנזונת'. ואנג אר מפרש את הבקשה בדרכו, ובנפש חפצה מתמסר לקיום יחסי מין איתה בכל הזדמנות. האינטימיות של השניים מעוררת את סקרנותם של אנשי המנגנון שטופי הזימה, והם כופים עליהם בשם האידיאולוגיה להתוודות בפרוטרוט על מעשיהם ולצאת למופעי הוקעה פומביים. זוג הנאהבים רואה בהתעמרות אתגר שבמהלכו יוכל להציג באור נלעג את השיטה כולה.

השורה התחתונה: כנראה שזר לא יבין


תיירי הזמן – עדי ענבי
הוצאת ידיעות ספרים

בזמן שהפיזיקאית הצעירה והמבטיחה בטי אוליברי מתאבלת על מותו של אביה, היא מוצאת כיוון ומטרה חדשים בחיים – היא מאמינה שמצאה הוכחה לכך שאלברט איינשטיין פיתח תאוריה שיכולה להוביל למסע אמיתי בזמן, וכעת היא מנסה למצוא את המשוואה הגנוזה כדי להפוך את התיאוריה למציאות, לחזור בזמן ולהציל את אבא שלה. כל הסובבים אותה משוכנעים שאיבדה את שפיותה, היא מפוטרת מעבודתה ואף מנודה מהאקדמיה, אולם בטי נותרת נחושה להוכיח את טענתה. כשהיא פוגשת בד"ר יואל מינקובסקי, פיזיקאי צעיר ובנו של פרופסור מפורסם לפיזיקה אשר מת בנסיבות חשודות, השניים יוצאים יחד למסע בעקבותיו של איינשטיין – מירושלים, דרך שוויץ וגרמניה ועד לפרינסטון שבארצות הברית, במטרה לעלות על עקבותיה של אותה משוואה גנוזה.

השורה התחתונה: לנסוע בזמן כדי להציל מישהו זו הקלישאה הכי גדולה אחרי להמציא מכונת זמן כדי להרוג את היטלר


תיכון ברנסון – ליאת רוטנר
הוצאת ידיעות ספרים

בתיכון האמנויות היוקרתי 'ברנסון' יודעים מי מנהלת את העניינים: אבישג, שמובילה את קבוצת הריקוד של הבנות ונחשבת ליפה ולכריזמטית ביותר בכל השכבה. כולם בטוחים שהחיים שלה מושלמים, אבל אף אחד – כולל חברותיה הטובות – אינו יודע על הסודות שהיא מסתירה מעברה, כשהיתה מישהי אחרת לגמרי… עד שיום אחד מגיע לבית-הספר תלמיד חדש, ליאב, שאבישג מכירה היטב, כי הוא למד איתה בילדותה. ואם זה לא מספיק, מהרגע שליאב מגיע הוא מתיידד עם מיכל, יריבתה הגדולה של אבישג, שלהקת הרוק שלה מתמודדת מול קבוצת הריקוד של אבישג בתחרות האמנויות הארצית. לראשונה מזה שנים, בטחונה העצמי של אבישג מתערער, והיא צריכה להוכיח את עצמה מחדש. הצרה היא שגם מיכל, הילדה הכי בעייתית בשכבה, שומרת כמה סודות בשרוול.

השורה התחתונה: הבטחנו לכם עוד ספר של ליאת רוטנר, לא?


תיקון – מיכאל טוכפלד
הוצאת ידיעות ספרים

אוקטובר 1989. רב אלוף זאב תל-דור, ניצול שואה ורמטכ"ל מעוטר, נכנס למכוניתו כדי להגיע לפגישה חשובה בקרייה בתל אביב, פגישה שאליה לא יגיע. מי רצח את האיש הבכיר ביותר בצה"ל, ומדוע? מה מחבר בין איש עסקים סעודי לבין ראש המכון למחקר ביולוגי בפולין? מה מטרת השליחות העלומה של עזרא, נציג המוסד הישראלי בוורשה, והאם הקשר שהולך ונרקם בינו לבין דוניה, סטודנטית פולנייה מבריקה ויפה עומד לחבל בשליחות הזו?

השורה התחתונה: ומה נסגר עם כל ספרי המתח / ריגול הישראלים האלה שתמיד מעותרים בכריכה בגוונים זהים?


וכרגיל, להבהרה המובטחת:
המדור הזה נועד לרכז את מיטב הספרים שהגיעו במהלך החודש האחרון למדפים, ומתן דעה אישית תוך הישענות על התקצירים המפורסמים על ידי ההוצאות, על ההיסטוריה ועל חוש הדרמה המפותח מדי (ולעתים חסר הטעם והרגישות) של הכותב כמקור התייחסות. אין בהתייחסויות הללו לרמוז דבר וחצי דבר על איכותם של הספרים הנידונים, ואם מישהו נפגע מהדברים, אנחנו מתנצלים מראש.

וכעת להערה מנהלתית:
בהכנת הרשימה הזו ורשימות רבות אחרות באתר הושקעו שעות רבות של עבודה. כיום האתר מתקיים מתרומות ומפרסומות שנועדו לתמוך בהוצאה הכלכלית של קיומו. אני יודע שאף אחד לא אוהב פרסומות, אבל הן חיוניות להמשך קיומו של האתר, ועל כך אני מתנצל. אם אתם מעוניינים לתמוך באתר ובהמשך קיומו (ואולי גם לגרום לכך שהפרסומות יירדו ממנו ביום מן הימים, ) אתם יכולים לעשות את זה בכמה דרכים . 1- להמשיך להגיע לכאן ולקרוא את מה שיש לי לכתוב. זאת הסיבה העיקרית (אם לא היחידה) שהאתר הזה קיים. אלוהים עדי שאני לא מרוויח ממנו. 2- לשתף את האתר עם כל מי שאתם חושבים שעשוי ליהנות מהתכנים שבו. באמת, אין דבר יותר מדהים שאתם יכולים לעשות מלהגיד למישהו שאתם מכירים שחובב ספרות – “הנה אתר שאתה עשוי ליהנות ממנו”. 3- להשאיר ביקורת חיובית בעמוד הפייסבוק של האתר. הביקורות האלה ממש עוזרות לחשיפה של האתר. 4- אם ממש בא לכם, אתם יכולים , או לפחות . 5- ואם עדיין לא עשיתם את זה, הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו וספרו לנו מה אתם חושבים על הספרים שברשימה.תודה, והמשך קריאה מהנה.

נהנים מהקריאה?

תמכו באתר ועזרו לנו ליצור עוד תכנים מעולים במיוחד עבורכם

אולי תהנו לקרוא גם:

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם. אה, וגם תקבלו ספר במתנה!

נהנים מהקריאה?

תמכו באתר ועזרו לנו ליצור עוד תכנים מעולים במיוחד עבורכם

מגזין הספרות "מחסום כתיבה" נותן לכם את הספר "מחשבות סרק של הולך בטל" במתנה

דילוג לתוכן