טורים אישיים

טורים אישיים

ברוכים הבאים לעולם חדש ומופלא

ברוכים הבאים לעולם חדש ומופלא

אחרי כמה חודשים של עבודה מאומצת, אני גאה להסיר את הלוט מעל האתר החדש של Writer’s Block, בלוג הספרות שאתם כל כך אוהבים לאהוב. על מה הרעש והמהומה? מה חדש באתר? איזה קו מגיע לתחנה המרכזית? איך אומרים הצעירים – כנסו כנסו.

קרא עוד »
קריאה קולנועית

קריאה קולנועית

האם כל סרט המבוסס על ספר הוא בהכרח פחות טוב מהמקור? האם יש ספרים שראויים לעבור למסך הגדול וכאלה שראוי שישארו עמוק בין שתי כריכותיהם? ואיך קשור קולין פירת’ לכל העניין הזה?

קרא עוד »
קריאה חוזרת

קריאה חוזרת

יש משהו בקריאה חוזרת של ספר אהוב שמזכיר את ההרגשה של חזרה הביתה אחרי נסיעה ארוכה. אתה מגיע למקומות המוכרים שמקדמים את פניך בברכה, אבל רואה אותם באור חדש.

קרא עוד »
על כתיבה, קריאה ומה שביניהם

עשרת הגדולים- פוסט חגיגי

כמה נהניתי לחשוב על הרשימה הזאת ועל המילים הארסיות שאטיח בספרים הנלוזים שהצליחו להמאיס עלי במשיכת קולמוס את עצמם, את כותביהם, ולמען האמת, גם את מעריציהם.

קרא עוד »
מחסום קריאה

מחסום קריאה

הבעיה העיקרית במחסום קריאה, היא שאתה אף פעם לא יודע שאתה לוקה בו. אתה פותח ספר שנראה מעניין אבל אין לך סבלנות אליו. אחר כך אתה לוקח ספר ששמעת עליו ביקורות מהללות, ומנסה לצלוח אותו, ופתאום עוברים להם שבועיים והוא עדיין שוכב הפוך על השולחן, פתוח בעמוד שהשארת אותו.

קרא עוד »
שעת כתיבה

שעת כתיבה

אפשר להגיד שהתמכרתי לעריכה אובססיבית של כל מה שאני כותב. אני כותב משפט ומעביר אותו לסוף העמוד, מחליף מילים בכל משפט לפחות ארבע פעמים, מחליף את הכותרת ומחזיר אותה כדי לראות אם זה נראה טוב יותר.

קרא עוד »

אחד הדברים הראשונים ששמתי לי כמשימה כשפתחתי את האתר הזה היה לתת זווית אישית על ספרות, קריאה וכתיבה. כאן נכנס לתמונה המדור הזה שכולו טורים אישיים על עולם הספרות.

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם
מומלץ החודש