יום שישי 24 ביוני 2022

לוגו האתר - מחסום כתיבה
New Harry Potter Books

ג'יי. קיי. רולינג מציגה – שלושה סיפורים חדשים מעולמו של הארי פוטר

שתפו

שתפו

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם. אה, וגם תקבלו ספר במתנה!

נהנים מהקריאה?

תמכו באתר ועזרו לנו ליצור עוד תכנים מעולים במיוחד עבורכם

מומלץ החודש
יותר מתשע שנים אחרי שנפרדה מעולמו המכושף של הקוסם הממושקף, ג'יי. קיי. רולינג חוזרת אליו עם שלושה סיפורים קצרים שאמורים להרחיב מעט את ההיכרות שלנו עם הוגוורטס והיקום המקיף אותו. האם הפוטרמאניה חוזרת?

קבלו אקסיומה:

אי שם בעולם, מישהו קורא כרגע את אחד מספרי הארי פוטר. אני לא מתכוון להוכיח את זה. אתם יודעים שזה נכון.

קבלו עוד אקסיומה:

אי שם בעולם, מישהו מפתח תיאוריה נוספת על סדרת הספרים של הארי פוטר. אני לא מתכוון להוכיח את זה. אתם יודעים טוב מאוד שזה נכון. נסו להעביר שבוע בלי לשמוע על עוד תיאוריה מופרכת מבית היוצר של גולשי Reddit.

רוצים עוד אקסיומה?

אי שם בעולם, מישהו פותר ברגעים אלה ממש חידון באזפיד שקשור לעולמו של הארי פוטר. אני לא מתכוון להוכיח את זה. אתם יודעים טוב מאוד שזה נכון.

יותר מתשע שנים עברו מאז יצא לאור הספר האחרון בסדרת הארי פוטר (ותסלחו לי שאני לא מתייחס לספר המחזה שפורסם לאחרונה), והמעריצים של הקוסם ה(כבר לא כל כך)צעיר מסרבים להרפות. חיפוש פשוט בגוגל של המילים Harry Potter מניב למעלה ממאה ושבעים מיליון תוצאות, כאשר בכל כמה דקות מתווספת תוצאה חדשה למשוואה (הי, ועכשיו הוספנו עוד אחת משלנו). האם הייתי אומר שהפוטרמאניה יצאה מכלל שליטה? כן זה בדיוק מה שהייתי אומר. אם מישהו היה שואל אותי.

פעם, לפני הרבה שנים, כשסיימתי לקרוא את הארי פוטר ואוצרות המוות (מודה, פחות משבוע אחרי שהוא יצא), הייתי מאושר. לא, זה לא היה קשור לניצחון הטוב על הרע. זה גם לא היה קשור לקתרזיס הכרוך בסיומו של מסע שארך למעלה משמונה שנים (בהתחשב בכך שקראתי את הספר הראשון ב 1999). האושר שהציף אותי היה הידיעה שכאן זה נגמר. ג'יי. קיי. רולינג השכילה לסיים את הסדרה בדרך שחותמת את הגולל על כל המשך אפשרי, כאילו רמזה למעריציה שזהו, הגיע הזמן לשחרר ולהמשיך הלאה. אחד הדברים שהכי חששתי מהם בחודשים שקדמו ליציאת הספר ההוא היה סוף פתוח שמשאיר מקום להמשכים מיותרים, וכל כך שמחתי כשהחששות שלי התבדו. כמה הייתי תמים.

במשך כמה שנים נראה היה שרולינג עומדת בפיתוי ומצליחה להניח לעולם הקסמים והכשפים. אחרי דממת אלחוט קצרה היא פרסמה את כיסא פנוי המצוין, שהוכיח שהיא יודעת להתמודד גם עם העולם האמתי, ואז, תחת שם העט רוברט גלבריית, היא שחררה לאוויר העולם את קורמורן סטרייק, הבלש האפל שלה, שעשה חייל בשלושת הספרים שפורסמו עד כה.

J. K. Rowling
ג'יי. קיי. רולינג Photo by Daniel Ogren

ואז הכל התחיל להשתבש. פתאום התחילו להתפרסם עוד ועוד ידיעות נרגשות על סיפורים קצרים חדשים פרי עטה של רולינג שמתרחשים בעולמו של הארי פוטר ויפורסמו באתר הבית של הסופרת, ואז פתאום רעשו סוכנויות הידיעות עם מחזה חדש וליהוק קונטרוברסלי, ואז פרצו המבזקים וסיפרו על ספר שמיני בסדרה, אותה סדרה שהגיעה לקיצה לפני קרוב לעשור. ועכשיו שלושה ספרים חדשים, לא פחות, והפעם חתומה עליהם רולינג עצמה (בניגוד לספר החדש, שבינינו, הוא לא באמת ספר אלא מחזה).

מה פשר התחייה הפתאומית הזו של הארי פוטר? הציניקנים יאמרו שהתשובה פשוטה – כסף. עם המחזה שיעלה בקרוב על הבמה ועם סרט חדש המבוסס על עולמה של רולינג שיעלה בקרוב על האקרנים, זה הזמן הנכון ביותר לבחוש בקדרה ולהוסיף לה שפם חתול או מה שזה לא יהיה שצריך כדי לנפח הכנסות. קשה לי להאמין שזה נכון. אמנם נשמעו ידיעות על כך שרולינג איבדה לאחרונה את מעמדה כמיליארדרית, אבל הסיבה לכך היא פעילותה הנדבנית. בכל זאת, אני לא דואג לעתידה הכלכלי של הסופרת הכל כך מוכשרת הזו.

ולמרות כל מה שכתבתי למעלה אני מתכוון לקרוא את שלושת הספרים החדשים. למה? פשוט מאוד. כי ג'יי. קיי. רולינג היא מספרת בחסד עליון, ועד כמה שהייתי רוצה להניח להארי פוטר והחבורה העליזה שלו, אני לא יכול להרשות לעצמי לא לקרוא את מה שהיא כתבה. למען האמת, הזמנתי אותם במכירה המוקדמת הרבה לפני שהתיישבתי לכתוב את הפוסט הזה.

נהנים מהקריאה?

תמכו באתר ועזרו לנו ליצור עוד תכנים מעולים במיוחד עבורכם

אולי תהנו לקרוא גם:

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם. אה, וגם תקבלו ספר במתנה!

נהנים מהקריאה?

תמכו באתר ועזרו לנו ליצור עוד תכנים מעולים במיוחד עבורכם

מומלץ החודש

מגזין הספרות "מחסום כתיבה" נותן לכם את הספר "מחשבות סרק של הולך בטל" במתנה

מגזין הספרות "מחסום כתיבה" נותן לכם את הספר "מחשבות סרק של הולך בטל" במתנה

דילוג לתוכן