סאטירה

סאטירה

הגבעה - אסף גברון

“הגבעה” – ספר חשוב על ההתנחלויות למרות ההימנעות הבולטת מפוליטיקה (פורסם ב”וואלה” 26.2.2013)

אסף גברון מצליח לחמוק מהעיסוק המתבקש בפוליטיקה שמעלה הנושא הטעון של ההתנחלויות הישראליות, ומייצר סאטירה, אבל כזו שלא נושכת. ועדיין “הגבעה” הוא ספרו הבוגר והשלם ביותר עד כה.

קרא עוד »
High Tech Nation

אומת ההייטק

במדינה שמצויה בעיצומו של טירוף הייטקיסטי, היה זה רק עניין של זמן עד שגיבורי הספרות המקומית יהיו הייטקיסטים בעצמם. “שלושה דברים לאי בודד” ו”חזקים ברוסיה” מציגים שני אנטי גיבורים ישראליים שמגיעים מהעולם הזה.

קרא עוד »
bellwether

המשכוכית

חוקרת הטרנדים סנדי פוסטר מנסה להבין איך נוצרות אופנות חולפות ונשאבת לעלילה כאוטית ומשעשעת באחד מהספרים היותר מהנים שתקראו.

קרא עוד »
שעת התה הארוכה והאפלה של הנפש - דאגלס אדמס

שעת התה הארוכה והאפלה של הנפש

“שעת התה הארוכה והאפלה של הנפש” הוא לא ספרו הטוב ביותר של דאגלס אדמס, אבל במקרים רבים ספר בינוני שלו עדיף בהרבה על ספרים מעולים של סופרים אחרים.

קרא עוד »
הוא חזר - טימור ורמש

הוא חזר

חשבתם שנפטרתם ממנו, אבל כמו עוף החול הוא מגיח בחזרה אל העולם כדי להפיץ את התורה הנתעבת שלו. האם יצליח להגיע פעם נוספת לעמדות כוח מהן יוכל להשפיע (לרעה) על גורלם של מיליונים?

קרא עוד »
אמא לילה - קורט וונגוט

אמא לילה

קורט וונגוט לוקח אותנו שוב למחוזות האבסורד בכדי להוכיח עד כמה מטורף העולם שסובב אותנו וכמה מלחמות הן דבר מטופש.

קרא עוד »
משוגעת על הבחור

בריג’ט ג’ונס: משוגעת על הבחור

אחרי שיצא למסע בעקבות בריג’ט ג’ונס ומעלליה לאורך השנים, נאלץ המבקר להודות שהגיל כן קובע, ומה שנחשב לחינני בגיל שלושים יכול להיראות ילדותי כשעוברים את מחסום החמישים.

קרא עוד »
יומנה של בריג'ט ג'ונס

יומנה של בריג’ט ג’ונס

יומנה של בריג’ט ג’ונס הוא באמת ספר מעולה. שנון, מצחיק לפרקים, מצחיק יותר במקומות אחרים ואנרכיסטי במקומות הנכונים – אנרכיזם בריטי במיטבו, שיודע לתקוף בנימוס ובעדינות, בלי להשאיר סימנים מיותרים.

קרא עוד »

יש ספרים שהכוח האמיתי שלהם הוא בחדותם ובעזות מצחם. אם הם כאן כדי להצחיק או כדי להציב מראה למול החברה, ספרי סאטירה הם חוד החנית של הביקורת החברתית.

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם
מומלץ החודש