מחסום כתיבה הוא מצב שבו סופרים, משוררים או כותבים אחרים חשים קושי ליצור ולכתוב. מחסום כתיבה הוא מצב שבו זרימת הכתיבה נעצרת. כל כותב נתקל במחסומי כתיבה, אך כאשר המחסום נמשך זמן ארוך, הרי שהוא משמעותי ליצירה, מפריע לה ועלול לפגום בה באופן מכריע, עד כדי אי-השלמה. מחסום כתיבה הוא מחסום פנימי, רגשי ולא משהו חיצוני.וויקיפדיה

את הבלוג ‘WRITER’S BLOCK’ הקמתי בשלהי אוגוסט 2010 בעיקר כניסוי. אחרי למעלה מעשר שנים של מחסום כתיבה מהזן האיום ביותר, חשבתי לעשות משהו שיכריח אותי לכתוב. הפתרון הגיע בזמן שנהגתי. רוב הרעיונות הטובים שלי מגיעים תוך כדי נהיגה. יש משהו מאוד מדיטטיבי בפעולה הזאת שנעשית בעצם באופן אוטומטי לחלוטין בזמן שהמחשבות מתרוצצות להן בראש ממקום למקום.

באותו יום גורלי המחשבות שלי הגיעו לבעיית הכתיבה שלי, ופתאום, באמצע פקק תנועה אימתני במיוחד, כשאני עומד מאחורי משאית אי שם בדרך נמיר, עלתה לי בראש התמונה הזאת:

Writer's Block old logo

משהו בחיבור בין מחסום הכתיבה שלי לרעיון לכתוב בלוג עשה לי את זה, ומשם כבר נתתי למחשבות לזרום. על מה אני אכתוב? על החיים שלי? למה שמישהו ירצה לקרוא את זה? אני לא הייתי קורא על החיים שלי. גם לא הרגשתי שאני מוכן לחשוף את עצמי כמו שבלוגרים רבים עושים. ואז עליתי על זה. אני קורא המון ספרים. יש לי דעה נחרצת מאוד על הספרים שעוברי תחת ידי. למה שלא אכתוב ביקורות על הספרים שאני קורא? כבר באותו יום העליתי את הפוסט הראשון שלי, שנועד להבהיר מי אני ומה אני רוצה ומה בעצם הרעיון של הבלוג, ויצאתי לדרך.

אבל הבלוג לא מסתכם רק בביקורות על ספרים. הרעיון הוא לתת נקודת מבט שונה על הקריאה, וגם על הכתיבה. על הקריאה מנקודת המבט של אדם שמכור למילים כתובות כמו שהנרקומן מכור להרואין. אדם שברגע שאין מולו מילים כתובות ירגיש צורך לכתוב אותן בעצמו כדי למלא את החסר. אדם שהחלק הארי של חייו מתרחש בתוך ספרים עד שלפעמים נראה לו שכדי לשלוט בחייו, הוא צריך לכתוב בעצמו.

עם השנים הבלוג התפתח והפך למשהו קצת מעבר לייעודו המקורי, והיום הוא כולל מגזין, גלריית ספרים, מדורים מיוחדים ואינדקס חנויות ספרים עצמאיות, כל זאת בלי לפגוע ברוח המקורית של האתר. כולי תקווה שאתם נהנים לגלוש באתר כפי שאני נהנה ליצור אותו. ואם כן, אולי תרצו לתרום להמשך קיומו.

ובלי קשר, אם אתם מרגישים צורך ליצור אתי קשר (אם נתקלתם בספר שאתם חייבים לחלוק, מצאתם טעות באינדקס, או שסתם בא לכם להגיד שלום), אתם מוזמנים לעשות את זה כאן. המייל שלי זמין בכל עת.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן
מה, לא הצטרפת עדיין למועדון הקריאה שלנו?
זה לוקח רק שנייה, ואנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת הדואר שלכם.
It's about time you'll join our book club
It only takes a second and we promise not to spam your inbox
תמכו בבלוג
עזרו לאתר להמשיך ולהתקיים ותהנו מ:
  • מקום של כבוד בגן עדן
  • גישה חופשית לתכני האתר
  • כן, הגישה חופשית גם ללא תרומה
  • תחושה עצומה של סיפוק עצמי
*התמיכה באתר אינה מוגבלת לחברי המערכת ובני משפחותיהם
ההופעה באינדקס החנויות הפרטיות אינה כרוכה בתשלום וכך תישאר לעד.
רשימה זו הוקמה ללא מטרות רווח כשירות לציבור אוהבי הספר.
תמכו ביצירה עצמאית!
תרומה של דולר אחד תוכל לעזור לאתר להמשיך ולהתקיים (כן, פחות ממחיר של כוס קפה)
Support Independent Media
A donation of only one dollar could help the site continue working. yes, less than the price of a coffee mug

עשו טעויות מדהימות ומפוארות

הציטוט השבועי
מתעדכן בכל יום ראשון
מגזין הספרות "מחסום כתיבה" נותן לכם את הספר "מחשבות סרק של הולך בטל" במתנה
אני מאשר/ת קבלת עדכונים במייל מהאתר, לרבות חומר פרסומי. תמיד תוכלו להסיר את עצמכם מרשימת התפוצה דרך קישור הסרה הנמצא בתחתית המייל.
להורדת הספר, מלאו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת עדכונים במייל מהאתר, לרבות חומר פרסומי. תמיד תוכלו להסיר את עצמכם מרשימת התפוצה דרך קישור הסרה הנמצא בתחתית המייל.
להורדת הספר, מלאו את הפרטים הבאים
מגזין הספרות "מחסום כתיבה" נותן לכם את הספר "מחשבות סרק של הולך בטל" במתנה