יום חמישי 23 במאי 2024

לוגו האתר - מחסום כתיבה

אודות האתר

מחסום כתיבה הוא מצב שבו סופרים, משוררים או כותבים אחרים חשים קושי ליצור ולכתוב. מחסום כתיבה הוא מצב שבו זרימת הכתיבה נעצרת. כל כותב נתקל במחסומי כתיבה, אך כאשר המחסום נמשך זמן ארוך, הרי שהוא משמעותי ליצירה, מפריע לה ועלול לפגום בה באופן מכריע, עד כדי אי-השלמה. מחסום כתיבה הוא מחסום פנימי, רגשי ולא משהו חיצוני.

את הבלוג 'WRITER'S BLOCK' הקמתי בשלהי אוגוסט 2010 בעיקר כניסוי. אחרי למעלה מעשר שנים של מחסום כתיבה מהזן האיום ביותר, חשבתי לעשות משהו שיכריח אותי לכתוב. הפתרון הגיע בזמן שנהגתי. רוב הרעיונות הטובים שלי מגיעים תוך כדי נהיגה. יש משהו מאוד מדיטטיבי בפעולה הזאת שנעשית בעצם באופן אוטומטי לחלוטין בזמן שהמחשבות מתרוצצות להן בראש ממקום למקום.

באותו יום גורלי המחשבות שלי הגיעו לבעיית הכתיבה שלי, ופתאום, באמצע פקק תנועה אימתני במיוחד, כשאני עומד מאחורי משאית אי שם בדרך נמיר, עלתה לי בראש התמונה הזאת:

Writer's Block old logo

משהו בחיבור בין מחסום הכתיבה שלי לרעיון לכתוב בלוג עשה לי את זה, ומשם כבר נתתי למחשבות לזרום. על מה אני אכתוב? על החיים שלי? למה שמישהו ירצה לקרוא את זה? אני לא הייתי קורא על החיים שלי. גם לא הרגשתי שאני מוכן לחשוף את עצמי כמו שבלוגרים רבים עושים. ואז עליתי על זה. אני קורא המון ספרים. יש לי דעה נחרצת מאוד על הספרים שעוברים תחת ידי. למה שלא אכתוב ביקורות על הספרים שאני קורא? כבר באותו יום העליתי את הפוסט הראשון שלי, שנועד להבהיר מי אני ומה אני רוצה ומה בעצם הרעיון של הבלוג, ויצאתי לדרך.

אבל הבלוג לא מסתכם רק בביקורות על ספרים. הרעיון הוא לתת נקודת מבט שונה על הקריאה, וגם על הכתיבה. על הקריאה מנקודת המבט של אדם שמכור למילים כתובות כמו שהנרקומן מכור להרואין. אדם שברגע שאין מולו מילים כתובות ירגיש צורך לכתוב אותן בעצמו כדי למלא את החסר. אדם שהחלק הארי של חייו מתרחש בתוך ספרים עד שלפעמים נראה לו שכדי לשלוט בחייו, הוא צריך לכתוב בעצמו.

עם השנים הבלוג התפתח והפך למשהו קצת מעבר לייעודו המקורי, והיום הוא כולל מגזין, חידונים, מדורים מיוחדים ואינדקס חנויות ספרים עצמאיות, כל זאת בלי לפגוע ברוח המקורית של האתר. כולי תקווה שאתם נהנים לגלוש באתר כפי שאני נהנה ליצור אותו. ואם כן, אולי תרצו לתרום להמשך קיומו.

בלי קשר, אם אתם מרגישים צורך ליצור אתי קשר (אם נתקלתם בספר שאתם חייבים לחלוק, מצאתם טעות באינדקס, או שסתם בא לכם להגיד שלום), אתם מוזמנים לעשות את זה כאן. המייל שלי זמין בכל עת.

ואם אתם כבר כאן, הרשו לי להציע לכם במתנה את התרגום שלי לספרו המופלא של ג'רום ק. ג'רום "מחשבות סרק של הולך בטל".

איך? מה? למה?

לחיצה על התמונה או על הכפתור השחור והמזמין שמתחת למילים האלה תבהיר אולי את כל התמונה.

מגזין הספרות "מחסום כתיבה" נותן לכם את הספר "מחשבות סרק של הולך בטל" במתנה

דילוג לתוכן