10 ספרים מושלמים ליום האהבה

לכבוד יום האהבה הבא עלינו לטובה, המדור יוצא לחטט במחוזות השמאלץ. מי יעלה בגורל? איזה הם הספרים הרומנטיים ביותר שייבחרו להכלל ברשימה? הקהילה הספרותית כולה במתח.

10 ספרים מושלמים ליום האהבה

יש ריח של אהבה באוויר. או שמא זה הגשם. אני תמיד מתבלבל בין השניים. בכל מקרה, כדי שנוכל לשמח את החברות הקפיטליסטיות שהמציאו אי אז את יום האהבה, בואו נחגוג אותו כמו שאנחנו אוהבים, עם איזה ספר טוב על אהבה. כי מה יותר טוב ביום קר שכזה מלשכב לבד מתחת לפוך ולהתייפח כשרומיאו ויוליה מאבדים זה את זו לנצח (סליחה, ספיילרתי לכם?). אז הנה עשרה ספרים מושלמים ליום האהבה, כמיטב המסורת של אתרי הקליקבייט:

גאווה ודעה קדומה

גאווה ודעה קדומה

מופתעים? ברור שלא. אמרתם ספר ליום האהבה, כאילו שאמרתם ג'יין אוסטן. ומה יותר קלאסי מסיפורם של אליזבת בנט ומר דארסי, המלא במבוכות של אנגלים בני המעמד העליון ובמבטים מלאי משמעות את עבר האופק.

יומנה של בריג'ט ג'ונס

יומנה של בריג'ט ג'ונס

גרסת שנות התשעים של גאווה ודעה קדומה, שלא מתביישת להצהיר על עצמה שכזו ועושה את זה בטון מבודח שמצליח לתפוס היטב את המהות של העשור בו פורסמה.

הנסיכה הקסומה

הנסיכה הקסומה

ספר עם נשיקות. אתם באמת צריכים שאני אפרט?

מלבד הכלב

מלבד הכלב

קומדיה של טעויות, מסע בזמן ואהבה הם שילוב מושלם. לפחות בספר הנפלא הזה של קוני ויליס.

אבק כוכבים

אבק כוכבים

בחור צעיר עובר את החומה שמפרידה בין הכפר שלו ובין עולם הפיות כדי להביא לאהובתו כוכב נופל. מה כאן יכול להסתבך?

הארי פוטר ואוצרות המוות

הארי פוטר ואוצרות המוות

מה להארי פוטר וסיפורי אהבה אתם שואלים? ברור שלא קראתם את הספרים. הרגע בו הארי מתוודע לאהבתו הנצחית והבלתי מושגת של פרופסור סנייפ ללילי הוא אולי הרגע העצוב ביותר בסדרה הזו (כן, אפילו יותר מהמוות של (כן טוב בסדר, אני אעצור כאן).

אשמת הכוכבים

אשמת הכוכבים

מה יכול להיות מתכון יותר טוב לספר אהבה קורע לב ממפגש של שני טינאייג'רים גוססים שמתאהבים זה בזו, כשהסוף הטראגי ידוע מראש?  בואו רק נגיד שמי שהכי פחות הופתעו היו מנהלי הבנק של ג'ון גרין.

עונת הזיווגים

עונת הזיווגים

כשקוראים את הספרים פי. ג'י. וודהאוס נוצר רושם שלאנשי החברה הגבוהה של אנגליה של תחילת המאה העשרים לא היה יותר מדי מה לעשות למעט להיקלע לצרות בעוד הם מתאספים באחוזות מבודדות ומסבכים את חיי האהבה שלהם בכל דרך אפשרית. מה שלא היה רחוק בכלל מהמציאות. מזל שג'יבס שם כדי לדאוג שהכל יסתדר על הצד הטוב ביותר.

never let me go

Never let me go

אם אתם אוהבים להתייפח אל תוך הכר, הספר הזה של קאזואו אישיגורו מושלם עבורכם. הספר לא תורגם אף פעם לעברית, אבל כמו באהבה, אף אחד לא הבטיח לכם שזה יהיה קל.

טוב, תפסתם אותי. הצלחתי למצוא רק שמונה ספרים. אם יש לכם עוד רעיונות, אתם מוזמנים להוסיף אותם בתגובות.

אולי יעניין אתכם גם:

9 תגובות

 1. אילה הגב

  אשתו של הנוסע בזמן.. מס. 9

  • יואב שי הגב

   תודה אילה!
   בעקבות דיון שהתפתח בפייסבוק, אני חושב שאפשר להוסיף לרשימה גם את חלף עם הרוח, מאה שנים של בדידות, פרש הברונזה ולוליטה

 2. יואב שי הגב

  פתאום אני קורא את הפוסט הזה ותוהה אם הייתה סיבה ששכחתי לכלול בו את האמן ומרגריטה

 3. שרה הגב

  ושום דבר מקורי בעברית ? לא יכולה לחשוב על משהו – ולכן מחפשת המלצה… אולי ״יונה ונער״ ? (מתגוררת בארה״ב וקוראת יותר אנגלית מעברית – ולכן לאחרונה מחפשת המלצות של ספרות מקורית בעברית).

 4. אוריה באר הגב

  מדוע אינכם כותבים שעל הרומן פרי , שיצא לאור לפני כחודש. פרשת אהבה סבוכה במושבה כנרת בשנת 1926. הביקורת שיבחה. ראו בעיתון הדיגיטלי של אהוד בן עזר ובאינטרנט. אוריה באר.
  "כאילו בחלום", רומן. הוצאת צמרת.

  • יואב שי הגב

   הי אוריה,
   כפי שבוודאי שמת לב, הרשימה הזו פורסמה לראשונה ב- 14 בפברואר, לפני בערך חצי שנה, כך שבמידה וספרך פורסם לפני פחות מחודש, היה זה בלתי אפשרי עבורו להיכלל בה.
   בנוסף, אני לא יודע עד כמה אתה מכיר את האתר, אבל אחת לחודש אנחנו מרכזים טעימה ממבחר הספרים שיצאו בחודש שקדם לו. הרשימה הזו אמורה להתפרסם באחד הימים הקרובים, ובמידה ויצליח לתפוס את העין שלנו אולי גם הספר שלך יכלל בה.

 5. אוריה באר הגב

  שלום יואב,
  אני עדיין מחכה בסבלנות. אמרת כמה ימים, אך עבר כמעט חודש מאז תגובתך. אשמח אם הבקורת וכותרת ספרי יפורסמו.
  יום טוב.
  אוריה באר

השארת תגובה