ספרים חדשים על המדף

ספרים חדשים על המדף – פברואר 2017

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם
מומלץ החודש
סקירה קצרה ובלתי אמצעית של כמה מהספרים המסקרנים שעלו החודש על מדפי חנויות הספרים.

אבודה – יגאל צוראבודה – יגאל צור
הוצאת כתר

החוקר הפרטי דותן נאור נקרא לחקור את היעלמותה של תום, בת עשירים שאבדה בתאילנד, אך אין לו מושג אילו מפלצות הוא עתיד לעורר מרבצן. יחד עם אמה של תום, הוא יוצא לתאילנד. פניה של תום כבר נמחקו ממודעות הנעלמים, אבל דותן ואיריס נחושים למצוא את הילדה שעקבותיה נעלמו בבוקר אחד על החוף היפה ביותר. אבודה לוקח את הקוראים לחצרות האחוריות והנסתרות של תאילנד וקמבודיה. הנופים האקזוטיים חושפים זירה מדממת של תאוות בצע, רשעות וחמדנות.


אבל זה הדבר עם הנוצות – מקס פורטראבל זה הדבר עם הנוצות – מקס פורטר
הוצאת כתר / מאנגלית: עודד וולקשטיין

גבר מאבד לפתע את אהובתו, וילדיו נותרים בלא אם. המשפחה מוכת האסון קופאת ברגע של הלם וסירוב. והנה דפיקה בדלת; על סף הבית מופיע עורב חצוף ודעתן ונעשה לבן משפחה. לאט ובנחישות, העורב בוזק מלח על הפצעים וחובש אותם בשירתו המשונה: הוא עושה זאת במונולוגים מופרעים, בסופות מוסיקליות מצטלצלות, בתעלולים אכזריים, באבחות דמיון, במחוות של חסד. העורב נעשה מוקד של זיכרון וגעגועים, ומתווה למארחיו דרך מצחיקה וקורעת-לב של אבל ופרידה.


אלמוניות – אגור שיףאלמוניות – אגור שיף
"ספריה לעם" הוצאת עם עובד

הסופר ארם פריש מוחזק כבן ערובה בלב מדבר סהרה. שותפו לשבי הוא הסופר הפופולרי, יקיר הממסד, שבע הכיבודים והתהילה – יואל און, שנחטף גם הוא, עם אשתו תִרזה, מאותו פסטיבל סופרים במָרָקֵש. בעת השהייה הארוכה במדבר, מנותקים, מותשים ואכולי ייאוש, תוך שהם מנהלים דיאלוג סהרורי עם חוטפיהם וממתינים לגזר דין שאין להעלותו על הדעת, מטלטלים שני הסופרים בין בוז הדדי לאחווה סלחנית, והאישה שביניהם מתווכת ומפרידה לסירוגין. עלילת הספר נעה בין עלילתו של  הרומן שיואל און מכתיב לאשתו בלילות, ובין הבזקי זיכרונותיו של ארם פריש וממכתבים שהוא מחבר בדמיונו לאשתו.


ארבעה אבות – אמיר זיוארבעה אבות – אמיר זיו
"ספריה לעם" הוצאת עם עובד

גבר צעיר מגלה שאשתו מפרסמת בשם בדוי שירי אהבה בעיתון נוער, דייר נרגן מתלונן על המרפסת שנסגרה מעליו, וילדה ננטשת לילה אחד ביער בדרך לירושלים – מה מחבר בין כולם? רומן שבנוי משלוש עלילות שמתרחשות במרחק של שנים זו מזו ונקשרות ונחתמות יחד, וביסודן אהבה וקנאה עזות כמוות. מה שמתחיל כהתכתבות שגרתית לכאורה בין פקיד עירייה לתושב שמתלונן על חריגות הבנייה של שכנתו, חושף תחתיו דרמה גדולה, חסרת פשרות. זהו ספרו הראשון של אמיר זיו, שנע במיומנות בין רגעים קומיים משעשעים ובין שיאים דרמטיים, ומערב בעלילה כמה דורות, ששלובים בה לבלי התר.


ארבעה מכתבי אהבה – ניל ויליאמסארבעה מכתבי אהבה – ניל ויליאמס
פן הוצאה לאור וידיעות ספרים / מאנגלית: רחל פן

ילדותו של ניקולס נקטעת באחת לאחר התגלות שחווה אביו ואשר בעקבותיה הוא עוזב את הבית, כדי להקדיש את חייו לציור, ומשאיר מאחוריו את ניקולס ואמו. כעבור שנים מגיעות אל ניקולס חדשות טרגיות: אביו שרף את ביתו, על עצמו ועל כל ציוריו. בחיפוש אחר הציור היחיד של אביו שנותר, חוזר ניקולס אל עיירת ילדותו ופוגש באיזבל, יום לאחר שנישאה. האהבה משתלטת עליו וסוחפת אותו למקומות שלא הכיר. על רקע נופיה הכפריים של אירלנד, טווה ניל ויליאמס סיפור קסום, לירי ורומנטי.


בחברה טובה – לודמילה פטרושבסקיהבחברה טובה – לודמילה פטרושבסקיה
הוצאת לוקוס / מרוסית: דינה מרקון

חבורת משכילים חריפים ואכזריים בוחנים את גבולות האהבה החברית והמשפחתית; זוג עניים מרודים וחובבי ספרות נמשכים זה לזה באופן מיסטי; אם מתגברת על קנאה, אלימות וטירוף המאיימים להחריב את התא המשפחתי; אישה צעירה מתגלגלת מכישלון להצלחה. בארבעת הסיפורים מוצגים גיבורות וגיבורים מבהילים כשם שהם מעוררים הזדהות ומכמירי לב כשם שהם נלעגים, הממחישים לקורא איך רגעי החיים החשופים והברוטליים ביותר הם גם הרגעים הפנטסטיים והססגוניים מכול.


הזהב של קחמרקה – יאקוב וסרמןהזהב של קחמרקה – יאקוב וסרמן
הוצאת תשע נשמות / מגרמנית: הראל קין

השנה היא 1532. האזור הגאוגרפי: מה שאנחנו מכירים היום כפֵּרוּ. הדמויות: ספרדים, כובשים, ילידים, פשוטי עם, שליט – בני אדם כמונו,  שמושלכים אל אדמה נתונה, אל נקודת זמן ספציפית, אף שהם, כולם, עוסקים בשאלות על זמניות, פילוסופיות, כלכליות, מוסריות, סוציולוגיות ואישיות. "הזהב של קָחָמַרקָה" הוא נובלה מטפיזית ואפית במסווה של סיפור היסטורי, שבוחרת להתמקם בימי כיבוש אימפריית האינקה בידי הספרדים במאה השש-עשרה. או במילים אחרות: הספר הוא תירוץ המעניק ליאקוב וסרמן הזדמנות מצוינת,לא רק להדגים לפני הקוראים את כישרונו הספרותי הגדול, אלא גם לחרוג מעבר למקום ולזמן כדי לבחון את התנהגותה של נפש האדם במצב קיצוני.


היום בתוך הבלגן – גיום ריסהיום בתוך הבלגן – גיום ריס
חדש בהוצאת תמיר//סנדיק / מצרפתית: רוני אפרת

קומדיית מצבים עוקצנית שמתרחשת בדירה אחת בז'נבה. לואיז בת השלושים רוצה לראות את העולם, אך עבודתה אינה מאפשרת לה לצאת למסעות ארוכים הרחק מז'נבה בה היא חיה, ולכן מחליטה להביא את העולם אליה. היא רושמת את הדירה בה היא מתגוררת עם אחיה באתר שיתופי למטיילים, ומציעה להם להתארח בביתה ללא תשלום. מהר מאוד מוצאים את עצמם לואיז ושני אחיה דחוקים בדירה עם חמישה-עשר אורחים קרואים יותר ופחות, כשבחוץ סערת שלגים שכמוה לא נראתה מאז ימי המבול. ובשעה שחלונות ותריסים נעקרים ממקומם ואמצעי קיום חיוניים מפסיקים לפעול, מתגלים החיים בתיבת הנוח המודרנית הרבה פחות נוחים והרמוניים מכפי שמי מהם ציפה.


המבשר – קארין פוסוםהמבשר – קארין פוסום
הוצאת כתר / מנורווגית: רות שפירא

לקראת חצות, בעודו שקוע בניסיון לפצח פשע מסתורי, מישהו מצלצל בפעמון ביתו של המפקח סֵייאֶר. אין איש במסדרון אולם על המחצלת מונחת מעטפה. סֵייאֶר עוקב מבעד לחלון אחר דמות הנעלמת אל תוך החשכה. בתוך המעטפה יש גלויה ועליה המסר: "הגיהינום מתחיל עכשיו". מכאן ואילך תפקוד את העיירה השלווה בּיירקוֹס שרשרת של מעשי קונדס אכזריים ואפלים, מעשים שהשלכותיהם ההרסניות מפתיעות את יוני בֶּסקוֹב, נער צנום וחריף שכל שנולד בצד הלא נכון של העיירה, לאמא הלא נכונה.


חז"ל עכשיו – ענת שפירא-לביאחז"ל עכשיו – ענת שפירא-לביא
פרדס הוצאה לאור

בספר 11 סיפורים, רובם מהמפורסמים ביותר מבין אגדות חז"ל: סיפורו של משה רבנו, שנשלח על ידי אלוהים ב "מכונת זמן" אל בית מדרשו של רבי עקיבא; סיפורו של רבן יוחנן בן זכאי היוצא מירושלים ליבנה, לפני החורבן; סיפורם של רבי יוחנן ורב כהנא, שבו תלמיד עולה על רבו; המפגש בין רבי יוחנן לריש לקיש, שמלמד אותנו שלא אנחנו המצאנו את הצורך להילחם ב"תקרת הזכוכית"; ועוד. הסיפורים עוסקים בבחירות משמעותיות שעשו חכמים בעמדם כמנהיגי ציבור, בבחירות אמיצות שעשו בחייהם הפרטיים, ובמערכות יחסים מורכבות שקיימו זה עם זה.


כפיות – לילך סיגןכפיות – לילך סיגן
הוצאת ידיעות ספרים

שירה לייטנר היא אשת קריירה ואם יחידנית שמצליחה לנהל את מרוץ המשוכות של חייה ביד רמה. למתבונן מבחוץ נדמה שהבעיה היחידה שלה היא הקושי למצוא זוגיות נורמלית. כשהיא פוגשת את מיכאל, הכול משתנה במהירות. היא אמנם עדיין לא מצליחה לקיים זוגיות נורמלית, אבל ההיכרות המסתורית מובילה לא רק לסיפור אהבה אלא גם לתובנות מטלטלות בנוגע למי שהיא באמת. מיכאל מציע לשירה לעבור בעזרתו תהליך שדרכו תגלה על עצמה פרטים מהותיים שלא היתה מודעת אליהם, והיא נעתרת. כדי לתעד את התהליך היא פותחת תיבת דואר אלקטרונית שרק מיכאל יודע על קיומה, ובכל ערב הם נכנסים במקביל לתיבה, שהופכת למעין יומן זוגי.


לקום שוב בשעה סבירה – ג'ושוע פריסלקום שוב בשעה סבירה – ג'ושוע פריס
הוצאת ידיעות ספרים / מאנגלית: שרון פרמינגר

פול או'רורק הוא אדם מלא סתירות: הוא אוהב את העולם אך אינו יודע כיצד לחיות בו; שונא טכנולוגיה אבל מכור לטלפון הסלולרי שלו; רופא שיניים אבל מעשן כבד; אוהד שרוף של קבוצת הרד סוקס אולם לבו נשבר דווקא כשהיא מנצחת. כשיום אחד מישהו גונב את זהותו ומתחזה לו באינטרנט, מתחלחל או'רורק לגלות שלנגד עיניו צצים להם אתר אינטרנט, עמוד פייסבוק וחשבון טוויטר שכולם נושאים את שמו. מה שמתחיל כפלישה שערורייתית לפרטיותו נהפך עד מהרה לדבר מפחיד בהרבה: האפשרות ש"פול" של האינטרנט הוא גרסה משופרת של זה האמיתי.


סודות אפלים – מיכאל יורת והאנס רוזנפלדטסודות אפלים – מיכאל יורת והאנס רוזנפלדט
הוצאת כנרת זמורה ביתן / מאנגלית: אסף שור

סבסטיאן ברגמן, פסיכולוג פורנזי רודף נשים, מהמומחים הגדולים של שבדיה בכל הנוגע לרוצחים סדרתיים, מגיע לווסטרוס כדי לטפל בעיזבון של אמו, ועדיין מתאושש מאסון הצונאמי של 2004, שבו איבד את בִּתו ואשתו. כשהוא נקרא לסייע למשטרה בתיק הרצח של רוגר אריקסון, שגופתו נמצאה בביצה לאחר מסע חיפושים, היהירות שלו מונעת ממנו להפוך לחלק מהצוות, אבל אט־אט הוא מבין שכדי לחשוף את מה שקרה בווסטרוס, עליו לחדור לנפש המתבגרים בבית ספר יוקרתי, להתריס כנגד שיטות החקירה המסורתיות ולפענח סודות אפלים. ספר חדש בעברית מאת יוצרי סדרת המתח הסקנדינבית "הגשר".


רומן לגברת – פיירסנדרו פלוויצ'ינירומן לגברת – פיירסנדרו פלוויצ'יני
הוצאת כתר / מאיטלקית: שירלי פינצי-לב

חמישה קשישים איטלקים – שני זוגות וחברם שהתאלמן לאחרונה – נוסעים לחופשה בריביירה הצרפתית. אך מה שנועד להיות שבוע של מלונות מפוארים, מסעדות משובחות ומנוחה, הופך במהרה לסדרת אירועים מטרידים, משונים ומשעשעים. סודות נחשפים, וידויים נלחשים וחברויות עומדות למבחן. במרכז הספר עומד צ'זרה, בעברו עורך ראשי בהוצאה לאור וכעת פנסיונר מתוסכל. ביום השני לחופשה הוא בטוח שראה במונית חולפת את לאו מאייר, עמו הוא מנסה נואשות ליצור קשר כבר מעל לעשר שנים, מאז שנעלם מחייו. המפגש מטלטל את צ'זרה וגורם לו לשקוע במחשבות על העבר ולנבור בזיכרונות ממערכת היחסים עם לאו ומנקודות מפתח בחייו.


שבע דרכים לאיבוד – סמדר שטינברגשבע דרכים לאיבוד – סמדר שטינברג
הוצאת זמורה ביתן

בני, פרופסור שהופרש לגמלאות אחרי אירוע מוחי, ואשתו, אריקה, מוצאים עצמם נוסעים לטקס שהתקיים עשור קודם לכן ונאלצים להסתפק בארוחת ערב עם שפיצר – קולגה לשעבר שלו ומאהב לשעבר שלה. שפיצר להוט לעשות חסד אחרון עם אמו הגוססת, עד שהוא מאבד פרופורציות ואת הסיכוי הנוסף שאולי היה לו עם אריקה. אמו שקועה בסגירת חשבונות עם המאהבת של בעלה המת, שלא מתכוונת להקל על שארית חייה הקצובים. דור, נכדתה החיילת, עסוקה בהיריון ספק־מדומה, שנראה כמו המפלט היחיד שלה מחדר המבצעים. יאיר, בנם של בני ואריקה, מאבד את הרכב וכמעט גם את שפיותו, בעוד זכרונו של אביו מתעתע בו והוא הולך ואובד בביתו שלו. כך נמתחים קורים דקים בין תל אביב לירושלים, בין באר שבע לקיבוץ בצפון. גיבוריו של פרק אחד שבים ומופיעים בתפקידי משנה בפרקים אחרים, משפיעים מבלי להתכוון אחד על גורלו של השני.


שמונה עשרה מלקות / אסף גברוןשמונה עשרה מלקות / אסף גברון
הוצאת עליית הגג וידיעות ספרים

כשזקנה מסתורית עולה על המונית שלו ומבקשת לנסוע לבית קברות קטן וציורי במרכז תל אביב, איתן "תנין" אינוך לא מעלה בדעתו לאיזו הרפתקה הוא עומד לצאת. שרשרת מיתות והיעלמויות תמוהות בהרצליה בת ימינו, פרשיות עבר והווה של פיתוי, סחיטה ונקם, ויותר מכול, לב אדום פועם אהבה, מניעים את העלילה רצופת התפניות המתעתעות של שמונה-עשרה מלקות. במרכז הרומן השישי של אסף גברון עומדים ארבעה בני שמונים ומשהו, שתי נשים ושני גברים, שסיפורי חייהם מצטלבים בשתי זירות פעולה: הימים האלימים של סוף המנדט הבריטי בפלשתינה, וישראל העכשווית. בניסיונו להתיר את סבך התעלומות הנערמות בקצב מסחרר, תנין, נהג מונית במקצועו ובלש חובב בנפשו, הולך ומתבלבל. הוא מיטלטל בין חצאי אמיתות, נסחף אחר תשוקות אסורות, וגורס יותר מדי בוטנים מלוחים.


תאמינו או לא – מירי וורצלתאמינו או לא – מירי וורצל
הוצאת ידיעות ספרים

סוף שנות השמונים בתל אביב. זוהר בר, צעירה אטית ומשונה, עובדת זוטרה במשרד עורכי דין, מתמוטטת במזנון של בית המשפט לאחר ששפכה כוס מיץ על מסמכים שהיתה אמורה להגיש במזכירות. שרועה על רצפת הקפטריה, כל מה שהיא רוצה זה לשכב, לעצום את העיניים ולא לקום עוד. כמו בסיפור סינדרלה מודרני נחלץ לעזרתה עורך דין יפה תואר בשם מיקי ומקים אותה על רגליה. יחדיו יוצאים האביר על הסוס הלבן והעלמה במצוקה למסע של גילויים מסעירים על אודות חייה של זוהר. בעזרת עבודה קשה יחשפו השניים במהירות מסחררת שרשרת של סודות, שקרים, מזימות ופשעים, שיכו את עולם המשפט בתדהמה.


תיק רצח –טוני פרסונסתיק רצח –טוני פרסונס
הוצאת עם עובד / מאנגלית: יואב כ"ץ

רוצח סדרתי מטיל אימה על רחובות לונדון, ומהר מאוד נהיה כוכב נערץ ברשתות החברתיות כשמתברר שהקרבנות שלו הם בעלי הכוח והעשירים. נתיב הרציחות מוביל לאחד מבתי הספר היוקרתיים לבנים של אנגליה, לשבעה חברים שנשבעו אמונים לנֶצח ולסודות אפלים שנשמרו שנים רבות במסדרונות. ספר ראשון בסדרת הבלש מקס וולף, אב חד־הורי, חובב כלבים ומתאגרף, שכבר בשבוע הראשון להצבתו במחלק רצח הוא יוצא למרדף אחרי רוצח אכזרי ברחובות האחוריים של לונדון, דרך מעמקי הרשת האפלה עד מסדרונות השלטון.

אולי יעניין אתכם גם:

השארת תגובה

הרשמו לעדכונים

הצטרפו עכשיו ולא תצטרכו להתמודד עוד עם החשש שתפספסו פוסט חשוב! סתם, בבקשה תירשמו. אנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת המייל שלכם
מומלץ החודש
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן
מה, לא הצטרפת עדיין למועדון הקריאה שלנו?
זה לוקח רק שנייה, ואנחנו מבטיחים לא להציף את תיבת הדואר שלכם.
It's about time you'll join our book club
It only takes a second and we promise not to spam your inbox
תמכו בבלוג
עזרו לאתר להמשיך ולהתקיים ותהנו מ:
  • מקום של כבוד בגן עדן
  • גישה חופשית לתכני האתר
  • כן, הגישה חופשית גם ללא תרומה
  • תחושה עצומה של סיפוק עצמי
*התמיכה באתר אינה מוגבלת לחברי המערכת ובני משפחותיהם
ההופעה באינדקס החנויות הפרטיות אינה כרוכה בתשלום וכך תישאר לעד.
רשימה זו הוקמה ללא מטרות רווח כשירות לציבור אוהבי הספר.
תמכו ביצירה עצמאית!
תרומה של דולר אחד תוכל לעזור לאתר להמשיך ולהתקיים (כן, פחות ממחיר של כוס קפה)
Support Independent Media
A donation of only one dollar could help the site continue working. yes, less than the price of a coffee mug

עשו טעויות מדהימות ומפוארות

הציטוט השבועי
מתעדכן בכל יום ראשון